منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۷
شناسه خبر: 240336
گروه :خبر
13940520000448_PhotoA

«لیندسی گراهام» نماینده جمهوریخواه و نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۱۶، با اشاره به «برجام» گفت، «هدف تغییر رژیم ایران است».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نامزد جمهوریخواه انتخابات و نماینده مجلس سنای آمریکا، مواضع دولت باراک اوباما در قبال برجام و رابطه آن را با رژیم صهیونیستی به باد انتقاد گرفت.

«لیندسی گراهام»، در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران گفت: «دولت اوباما دشمن اصلی دولت اسرائیل را به پول، سلاح و مسیری برای بمب(هسته‌ای) قادر کرده است و آنها(دولت اوباما) فکر می‌کنند که با افزایش و تقویت ارتش اسرائیل می‌توانند این موضوع را جبران کنند».

گراهام به برجام اشاره و ادعا کرد: «هدف تغییر رژیم است. من نمی‌خواهم به ایران حمله کنم اما بزرگترین  بازنده این تبادل(برجام) مردم ایران هستند. من کاملا حامی فروش تسلیحات بیشتر به اسرائیل هستم اما شما نمی‌توانید به او برای دفاع در برابر ایرانی که قدرت بیشتر دارد، ‌سلاح به اندازه کافی بدهید».

او با اشاره به انتقاد هیلاری کلینتون درباره «انتقادات علنی از اسرائیل» مقامات واشنگتن  افزود: «او دراین باره که سرزنش و ملامت علنی اسرائیل سبب تقویت دشمنان اسرائیل می‌شود، درست می‌گوید. البته این حقیقت که شما علنا اسرائیل را سرزنش نمی‌کنید جایگزینی برای این موضوع نیست که شما در حال پذیرفتن توافقی هستید که اصلی‌ترین دشمن آن را قادر به نابودی دولت یهودی می‌کند».

گراهام با تاکید بر فراهم نبود شرایط منطقه‌ای برای مذاکرات سازش گفت: «چطور اسرائیل می‌تواند درباره راه‌حل دو دولت مذاکره کند در حالی که مجاورت و اطراف آن در حال فروپاشی است؟ دلیل آنکه هیچ راهی به سمت جلو نیست آن است که منطقه به سمت فاجعه‌ای که در حال وخیم‌تر شدن است، پیش می‌رود».

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا این به معنای نبود یک دولت مستقل برای فلسطین است، پاسخ داد: «تا زمانی که مردم فلسطین بین خودشان به آشتی و تفاهم درباره اینکه آنها که هستند، آیا آنها مردمی هستند که در صلح با اسرائیل زندگی خواهند کرد، هیچ دولت فلسطینی وجود نخواهد داشت».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است