منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴
شناسه خبر: 219046
گروه :خبر
13921108000581_PhotoA

سخنگوی کمیسیون ویژه برجام مجلس گفت: هدف از مذاکرات و توافق لغو تحریم‌ها بوده است که باوجود وعده دولتمردان کشور این مسئله محقق نشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون ویژه برجام مجلس شورای اسلامی در خصوص روند بررسی برجام،‌اظهار داشت: موضوع پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و توافق با عنوان برنامه جامع اقدام مشترک موضوع بسیار مهمی است چرا که آثار حقوقی، سیاسی و فنی تخصصی در پی دارد.

وی افزود: همچنین این موضوع بر روی نقش ایران در منطقه و جهان و بر آینده کشور ما تاثیر خواهد گذاشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برجام را به عنوان یک پیامد اقتصادی بر تحولات اقتصاد داخلی کشور تاثیرگذار دانست.

نقوی حسینی در ادامه لزوم ورود مجلس در بررسی برجام را مطرح و تصریح کرد:‌ لازم است در این زمینه مجلس شورای اسلامی که نمایندگان ملت هستند ورود پیدا کرده و نقش خود را ایفا کند.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع اعضای مجلس خبرگان،‌ خاطرنشان کرد: ایشان در زمینه توافق بر نکات مهمی تاکید فرمودند و عنوان کردند که هدف ما از این معامله،‌ لغو تحریم‌ها بوده است.

«مردم منتظر نتایج لغو تحریم‌ها هستند و می‌خواهند اثر این توافق را در زندگی اقتصادی خود ببینند.»

سخنگوی کمیسیون ویژه برجام مجلس شورای اسلامی در ادامه متذکر شد که با وجود تذکرات رهبر معظم انقلاب متاسفانه بسیاری از دولتمردان که وعده دادند که اگر توافق صورت گیرد تحریم‌ها لغو و صنعت از رکود خارج شده همچنین شرایط ازدواج جوانان تسهیل و آب شرب مردم حل می‌شود ولی چنین چیزی محقق نشد.

نقوی حسینی اضافه کرد: حال اگر توافق صورت بگیرد و برجام عملی اما چارچوب تحریم‌ها حفظ شود و هرگاه که دوست داشتند اعمال تحریم کنند نقض غرض صورت گرفته است است. پس ما برای چه 12 سال پای میز مذاکره نشستیم و با چه هدفی گفت‌وگو و مذاکره کردیم.

وی در ادامه مطلب فوق تاکید کرد: لذا مقام معظم رهبری هدف‌گذاری مذاکرات را مورد توجه قرار دادند و فرمودند سرانجام باید به نظراتی که از سوی طرف مقابل مطرح می‌شود پاسخ داده شود. همچنین ایشان در زمینه ایفای نقش مجلس نیز در خصوص بررسی برجام تاکید داشتند چرا که مجلس نمایندگان ملت هستند البته اشاره کردند که هیچ نظری نسبت به رد یا تصویب آن ندارند اما مجلس کار خودش را انجام دهد و نقاط ضعف و قوت را بررسی کند که در این معامله منافع ملی کشور تامین شده است یا خیر.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی