منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۹
شناسه خبر: 228163
گروه :خبر
100827535545

مدرس دانشگاه های حاجی آباد گفت: مذاکره با امریکا به معنای نفوذ است و نفوذ یعنی تحمیل و تلاش دشمن برای تغییر محاسبات مسئولان و افکار مردم بویژه جوانان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،سجاد دهقانی مدرس دانشگاه های حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم حاجی آباد اظهار داشت : مذاکره در معنای واقعی خود هیچ مشکلی ندارد و کشور ما هم مخالفتی با اصل مذاکره ندارد اما در مورد امریکا موضوع متفاوت است، چون تعریف آمریکا از مذاکره با جمهوری اسلامی ایران به معنای نفوذ و باز کردن راه برای تحمیل است.

 

 

سجاد دهقانی در ادامه بیان داشت: مذاکره با امریکا یعنی باز کردن مسیر برای نفوذ در عرصه اقتصادی فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور و مطمعنا” بیانات مقام معظم رهبری خطوط روشنی را در رابطه و مذاکرات نشان می دهد. که یکی از مهمترین مطالبی که ایشان در صحبتهای اخیر شون به آن اشاره کردند آن بود که جمهوری اسلامی اجازه نخواهد داد و دولت امریکا در منطقه به شیوه های پیچیده سیاسی و بین الممللی نفوذ کند چرا که این دولت در منطقه آبرویی ندارد و از کشور های منطقه مانند عراق و افغانستان با اراده مردم اخراج شد جمهوری اسلامی ایران اجازه نفوذ امریکا به منطقه به دلایل مختلف نخواهد داد.

 

 

وی ادامه داد: از منظر جمهوری اسلامی پسندیده نیست که در صورتی نفوذ به کشورهای متحد و دوست ایران آنها تنها بگذارد تا آمریکا یی ها مجددا” در آن جا نفوذ کنند و دوم آنکه اگر امریکایی ها در منطقه نفوذ کنند و این امر در هریک از کشورها اتفاق بیفتد راه نفوذ آنان به کشورهای دیگر تهسیل می شود.

 

 

دهقانی تاکید کرد: ضمنا” جلوی نفوذ کم و یازیاد امریکا در منطقه باید از ابتدا گرفته شود ، چون آمریکایی ها برای گسترش نفوذ در منطقه کم و زیاد مصون نخواهد بود.

 

 

وی ادامه داد: خطی که رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند از نفوذ بیگانگان که در راس آن آمریکا قرار دارد جلوگیری می کند و مذاکره با امریکا ممنوع است چون این کار به معنای نفوذ است و نفوذ یعنی تحمیل و تلاش دشمن نفوذ آمریکا برای تغییر محاسبات مسئولان و افکار مردم بویژه جوانان است.

 

 

مذاکره ممنوع است زیرا امریکا معنای مذاکره با معامله را اشتباه گرفته است.

 

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان