منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۹:۳۰
شناسه خبر: 178275
گروه :خبر
عربستان - حمله هوایی به یمن 33

علما و سران اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو با هرمز نسبت به حمله نظامی عربستان به کشور بی دفاع و مسلمان یمن واکنش نشان دادند و حملات کشورهای عربی علیه مردم یمن را محکوم کردند.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، علما و سران اهل سنت استان هرمزگان در گفتگو با هرمز نسبت به حمله نظامی عربستان به کشور بی دفاع و مسلمان یمن واکنش نشان دادند و حملات کشورهای عربی علیه مردم یمن را محکوم کردند.

 جنگ افروزان برای حفظ منافع مادی خود به یمن حمله کردند

 

unnamed

شیخ محمدصدیق بهجت، امام‌جمعه اهل‌سنت بندرلنگه با اشاره به حملات اخیر برخی کشورهای عربی علیه ملت یمن گفت: بنده در اولین نماز جمعه پس از آغاز درگیری‌ها، این مطلب را عنوان کردم که چگونه این کشورها وقتی غزه مورد حمله صهیونیست‌ها قرار میگیرد متحد نمی‌شوند اما در برابر برادرهای مسلمان به سرعت حمله کرده و اجازه کشتار مسلمانان را به خود می‌دهند.

وی با اشاره به اتفاقات پس از دستگیری مرسی رئیس جمهوری مخلوع مصر تصریح کرد: آن زمان که نظامیان مصری مردم را مورد ظلم خود قرار می‌دادند چرا این کشورها بیدار نشدند.

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرلنگه ضمن محکومیت حملات کشورهای عربی علیه مردم یمن اظهار کرد: این حملات هوائی نه به خاطر حمایت از ملت‌های مسلمان و نه برای حفظ اسلام است بلکه انگیزه جنگ افروزان حفظ حکومت خودشان است.

 

شکست عربستان در جنگ با یمن حتمی است

unnamed

شیخ محمد الهامی امام‌جمعه موقت اهل‌سنت سلخ قشم با اشاره به حملات اخیر برخی کشورهای عربی علیه مردم بی‌دفاع یمن گفت: آل‌سعود در حمله به کشور یمن مرتکب اشتباه بزرگی شد چراکه ظاهر متین و آرام خود را از دست داد و در اذهان عمومی مسلمانان به یک چهره بد مبدل شد.

وی ضمن محکومیت حملات هوائی علیه یمن اضافه کرد: شکست عربستان در این جنگ حتمی است و قطعا پس از این عربستان با خسارت‌های مالی و استراتژیک زیادی روبرو خواهد بود.

امام‌جمعه موقت اهل‌سنت سلخ قشم در پایان گفت: جنگ افروزان علیه یمن به وحدت جوامع اسلامی خدشه وارد کردند.

 

منافع این جنایات نصیب صهیونیست می‌شود

 

unnamed

شیخ محمد یوسف حسینی نژاد،  امام‌جمعه اهل‌سنت بستک با اشاره به حملات هوائی آل‌سعود و ائتلاف عربی علیه ملت یمن گفت: در دین و مکتبی که کشتن هر ذی‌روحی(دارای روح) محکوم است چگونه مدعیانش به خود اجازه کشتار انسان‌ها به طور وسیع می‌دهند.

وی اضافه کرد: هجوم ناجوانمردانه حکام برخی کشورهای منطقه به رهبری سعودی‌ها به مردم مسلمان و مبارز یمن و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه را محکوم می‌کنیم.

امام‌جمعه اهل‌سنت بستک با بیان اینکه از همه کشورهای اسلامی می‌خواهیم که با تلاش مضاعف سعی بر جلوگیری از این اقدام نابخردانه داشته باشند گفت: منافع این جنایات فقط نصیب امپریالیست و صهیونیست می‌شود.

وی همچنین با اشاره به برگزاری راهپیمایی در محکومیت اقدام آل‌سعود در حمله به یمن گفت: پس از برگزاری نماز جمعه برادران شیعه و اهل‌سنت با هم از جلوی مسجد جامع اهل‌سنت بستک به راهپیمایی پرداخته و با شعار دادن به حمایت از مردم یمن پرداختند.

 

عربستان تاوان تعرض به یمن را خواهد پرداخت

unnamed

شیخ علی ماهیگیر، امام‌جمعه موقت اهل‌سنت گهردو سیریک  با اشاره به حملات اخیر علیه یمن گفت: هر کاری که بدون قانون و مقررات انجام بگیرد غیر قابل قبول است.

وی اضافه کرد: نه تنها جنگ علیه یمن از سوی دولت‌ها و ملت‌های مسلمان محکوم است بلکه محافل و مجامع بزرگ بین‌المللی از جمله سازمان ملل نیز این حرکت را تایید نکردند و اجازه چنین تعرضی به آل‌سعود داده نشده است.

نویسنده کتاب «نگاهی به زندگی و تالیفات امام شافعی رحمه الله» جنگ علیه یمن را موحب خسارت و تاوان برای عربستان سعودی دانست و افزود: این جنگ باعث کشته شدن زنان و کودکان بی‌گناه شده است بنابراین باید هرچه زودتر حمله پایان یاد و گفت‌گوها آغاز شود.

 

 

حمله به یمن مغایر با وحدت عربستان است

unnamed

شیخ حسین بازماندگان امام‌جمعه اهل‌سنت بندرپل با اشاره به حملات اخیر علیه یمن گفت: عربستان سعودی در آتشی که برای یمن شعله‌ور کرده است خواهد سوخت.

وی با بیان اینکه حمله به یک کشور ضعیف اسلامی، وجهه عربستان را در میان مسلمانان جهان تیره وتار کرد گفت: حمله علیه یمن عواقب نامطلوبی را برای عربستان در پیش خواهد داشت.

امام‌جمعه اهل‌سنت بندرپل با اشاره به ابعاد مختلف جنگ علیه یمن گفت: حمله به یمن را می‌توان در کنار دیگر حرکت‌های مغایر با وحدت عربستانی‌ها قلمداد کرد.

 

 

جنگ یمن، عربستان را به اهدافش نمی‌رساند/توقف درگیری‌ها یک ضرورت است

unnamed

شیخ عبدالرحمن راب امام‌جمعه اهل‌سنت ارمک بندرلنگه با اشاره به جنگ علیه یمن گفت: جنگ علیه یمن نه تنها نمی‌تواند عربستان را به اهدافش برساند بلکه موجب از دست دادن خوی متین و آرام دیپلماسی خارجی این کشور شده است.

وی ضمن محکومیت حملات هوائی علیه مردم بی‌دفاع یمن گفت: در حال حاضر بهترین و ضروری‌ترین امر در موضوع یمن پایان دادن به درگیری‌ها است.

 

حملات نظامی باعث گسترش تروریست در منطقه می‌شود

unnamed

شیخ ابراهیم ابراهیمی، مدرس مدرسه علوم دینی اهل‌سنت اسماعیلیه و امام‌جمعه روستای کنار سیاه قشم با اشاره به حملات آل‌سعود و برخی کشورهای عربی علیه یمن گفت: این حملات به شدت موجب گسترش تروریست در منطقه می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز جامعه اسلامی نیازمند صلح است، گفت: جنگی که در یمن در حال وقوع است بدون شک با پشتیبانی تمام قد آمریکا و اسرائیل انجام می‌شود.

مدرس مدرسه علوم دینی اهل‌سنت اسماعیلیه قشم با بیان اینکه بزرگترین مشکل جهان اسلام تفرقه و دو دستگی است گفت: تفرقه یک فعل حرام است و کشورهای متعرض باید از سیاست وحدت‌گرایانه ایران الگو و عبرت بگیرند.

وی با محکومیت اقدام عربستان در جنگ علیه یمن گفت: در این جنگ تعداد چشم‌گیری از زنان و کودکان بی‌گناه کشته می‌شوند و هرچه زودتر باید حملات متوقف و راه‌ حل‌های دیپلماتیک و گفت‌گو محور در دستور کار قرار گیرد.

شیخ ابراهیمی با اشاره به اینکه یمن یک کشور و ملت اسلامی است گفت: حمله به کشوری اسلامی یک اشتباه بزرگ در کارنامه آل‌سعود است.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است