منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۶
شناسه خبر: 219705
گروه :خبر
699729_orig

کارشناس مسائل مذهبی گفت : ما باید باور غلطی را که فرهنگ غربی و اروپایی در این دهها در ذهن زن ایرانی وارد کرده است برطرف کنیم.

مرضیه معصومی ، کارشناس مسائل مذهبی در  گفت و گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز گفت: بحث هایی که در باب پوشش زن می شود ، بحث های خوبی است که انجام می گیرد ؛ منتها توجه کنید که هیچ بحثی در این زمینه های مربوط به پوشش زن از هجوم تبلیغاتی غرب متاثر شد خراب خواهد شد  .

 

این کارشناس مذهبی علوم دینی تصریح کرد: اگر واقعا بنای تحرک و کار اجتماعی و کار سیاسی وکار فکری باشد ، لباس رسمی زن می تواند چادر باشد البته می توان محجبه بود وچادر هم نداشت  منتها همین جا هم بایستی آن مرز  را پیدا کرد .

این کارشناس حوزه  ادامه داد: بعضی ها از چادر فرار می کنند ، به خاطر اینکه هجوم تبلیغاتی غرب دامنگیرشان شده و مورد تهاجم غرب و تبلیغات دشمن قرار گرفته اند.

 معصومی خاطرنشان کرد: آن چیزی که امروز مجموعه ای از زنان ما را درگیر خود کرده و در اجتماع شاهد آن هستیم باور غلطی است که فرهنگ غربی و اروپایی در این دهها اخیر در ذهن زن ایرانی وارد کرده است ما باید این باور غلط را از ذهن زن ایرانی بزدایم  .

وی ادامه داد: گرایش به برخی از شکل های غلط مصرف وتجمل از گذشته هم وجود داشته و از زمان ورود فرهنگ اروپایی این مد گرایی ونوگرایی در مصرف به شکل عجیبی تشدید شد .

این کارشناس مسائل مذهبی، گفت: سردمداران سیاست های غربی که غالبا صهیونیست ها واستعمار گران هستند به قصد و نیتی خواص دست به این نوع مد گرایی و عفت زدایی زده اند و این باورهای غلط را باید بزداییم و این نمی شود مگر با ارائه بحث وکارهای اسلامی که نیازمند یاری و همکاری همه مسئولان است.

این کارشناس مذهبی در ادامه در خصوص  باورها و فرهنگ های غلط غربی خاطر نشان کرد: ریشه این مشکلاتی که در حال حاضر زنان و خانواده های ایرانی را نشانه رفته و بد حجابی و رواج فساد و بی عفتی را بروز می دهد به خودی خود اصلاح و درست می شود در صورتی که علل که همان باورها و فرهنگ غلط و وارداتی است باید درست شود و باید روی فرهنگ به صورت اساسی کار شود  .

معصومی تصریح کرد: اگر اصلاح رفتار و پوشش زنان در داخل ادارات اصلاح شود بخش عمده ای از این موضوع ، اصلاح می شود .

انتهای پیام /م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است