منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۶
شناسه خبر: 318510
گروه :خبر
13940728000683_PhotoA

وزیر خارجه انگلیس با بیان اینکه برقراری رابطه اقتصادی با ایران، برای لندن سودمند است، بار دیگر از بانک‌های این کشور خواست شرکت‌های انگلیسی فعال در ایران را حمایت مالی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلستان روز پنج‌شنبه بار دیگر از بانک‌های این کشور خواست روابطشان را با ایران از سر بگیرند.

وی در بیانیه‌ای که در نشریه «فایننشال تایمز» منتشر شده، گفته است: «ما خواستار آن هستیم که بانک‌هایمان بتوانند از شرکت‌های بریتانیایی فعال در ایران حمایت کنند.»

آقای هاموند که قرار است امروز همراه با همتای آمریکایی‌اش، «جان کری»، برای بحث در مورد ایران با نمایندگان بانک‌های انگلیسی دیدار کند، گفت: «حمایت از تجارت مشروع با ایران، هم در راستای منافع اقتصادی ما است و هم ایران. بعد از این همه سال رابطه محدود، هنوز چالش‌هایی باقی مانده، اما داریم همراه با شرکای بین‌المللی خود، ایران و جامعه بانکی، برای حل آن‌ها تلاش می‌کنیم.»

وی افزود: «ما نباید این حقیقت را از یاد ببریم که ما به ان دلیلی اینجا هستیم که توانستیم به توافقی تاریخی برسیم که به ما از عدم توان ایران برای ساخت سلح هسته‌ای اطمینان داد. این توافق در ازای کاهش مرحله‌ای تحریم‌ها، شرایط سخت‌گیرانه‌ای را بر ایران تحمیل کرده است. اکنون ما موظف هستیم که از اثربخش بودن کاهش تحریم‌ها اطمینان یابیم.»

به نوشته فایننشال تایمز، با وجود رفع تحریم‌های هسته‌ای ایران، بانک‌های اروپایی همچنان از بیم تحریم‌های غیرهسته‌ای باقی مانده، از رابطه با تهران هراسان هستند.

با این حال، کری روز سه‌شنبه گفت بانک‌ها خود مایل به رابطه با ایران نیستند و تحریم‌های آمریکا را بهانه می‌کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی