منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۱
شناسه خبر: 273810
گروه :خبر
13941029000388_PhotoA

وزیر خارجه انگلیس گفته است در صورتی که همه‌پرسی جدایی این کشور از اتحادیه اروپا رای بیاورد، فورا مذاکرات برای ترک اتحادیه آغاز می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسا نی هرمز و به نقل از فارس، «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلستان گفت به محض اینکه اکثریت مردم این کشور به خروج از اتحادیه اروپا رای دهند، دولت مذاکرات برای جدایی از این اتحادیه را شروع می‌کند.

وزیر خارجه انگلستان گفت در صورت نظر اکثریت مردم انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا، انگلیس اولین کشوری خواهد بود که از بند 50 معاهده رُم برای خروج کشوری از اتحادیه اروپا استفاده خواهد کرد.

بند 50 معاهده رُم این اجازه را به کشورهای عضو اتحادیه اروپا می‌دهد که با صلاح‌دید قانون اساسی خود در صورت لازم مذاکرات خروج از این اتحادیه را با دیگر کشورهای عضو برگزار کند.

در واقع این بند نقشه راهی برای خروج از اتحادیه اروپا جلوی پای کشورها می‌گذارد و نخست وزیر انگلستان به طور مکتوب از ریاست شورای اروپا نسبت به تصمیم کشورش برای خروج اطلاع می‌دهد. سپس از سوی شورا تیم مذاکره‌کننده‌ای تعیین می‌شود و پنجره‌ای برای دو سال مذاکره خروج وجود دارد.

برخی از مردم انگلستان گزینه دیگری را بعد از برگزاری همه‌پرسی اول برای جدایی از اتحادیه اروپا در نظر دارند و مایلند همه‌پرسی دوم برگزار شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است