منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۴
شناسه خبر: 296562
گروه :خبر
hormoz

بعد از اخراج کارمندان سازمان ملل از صحرای غربی بان کی مون امروز (دوشنبه) با اعضای شورای امنیت دیدار می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ بعد از اخراج کارمندان سازمان ملل از صحرای غربی بان کی مون امروز (دوشنبه) با اعضای شورای امنیت دیدار می‌کند.

مراکش بیش از 80 کارمند سازمان ملل متحد را پس از سخنان بحث برانگیز بان کی مون از صحرای غربی اخراج کرد.

آخرین کارمندان سازمان ملل متحد در صحرای غربی در چارچوب ماموریت “مینورسو” یکشنبه ساعت 18 (به وقت محلی) این منطقه را از فرودگاه “العیون” به مقصد کازابلانکا ترک کردند. آنها قرار است که مراکش را به طور کل ترک کنند.

از شنبه تا یکشنبه 83 کارمند ماموریت مینورسو مستعمره سابق اسپانیا که هم اکنون توسط مراکش اداره می‌شود را ترک کردند. مراکش منطقه صحرای غربی را در سال 1975 به کشور خود ملحق کرد.

تنها یکی از کارمندان خانم سازمان ملل که باردار بود نتوانست از این منطقه خارج شود. رباط خودمختاری بسیاری به منطقه وسیع صحرای غربی زیر نظر حاکمیت مراکش داده است.

در این منطقه که کمتر از یک میلیون شهروند زندگی می‌کنند استقلال طلبان “پولسیاریو” با حمایت الجزایر خواستار برگزاری یک همه پرسی خودمختاری هستند.

ماموریت سازمان ملل در صحرای غربی به نام “مینورسو” از سال 1991 آغاز شده است. این سازمان قصد داشت در راستای این ماموریت بر انجام درست آتش بس میان مراکش و پولیساریو نظارت کند.

پس از سخنان بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل اوایل مارس در دیداری از کمپ مهاجران صحرایی، که از کلمه “اشغال” برای بیان جایگاه صحرای غربی استفاده کرده بود، مراکش تصمیم گرفت که تعدادی از کارمندان این سازمان را از این منطقه اخراج کند. رباط همچنین اعطای کمک مالی سه میلیون دلاری خود به این ماموریت را نیز قطع کرد.

قرار است بان کی مون برای اطلاع از مواضع اعضای شورای امنیت درباره مساله مراکش و صحرای غربی با آنها دیدار کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی