منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۴
شناسه خبر: 214198
گروه :خبر
13930526000508_PhotoA

هاب ماهواره‌ای ایران که برای برقراری ارتباط سریع در نقاط دورافتاده، مواقع اضطراری و حوادث غیرمترقبه و جزایر و سکوهای نفتی استفاده می‌شود، پس از ۱۲ سال به‌روز شد و هم اکنون سرویس‌های جدید صوت و دیتا از طریق این شبکه منتقل می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و چند تن از نمایندگان مجلس، پروژه هاب ماهواره‌ای ایران افتتاح شد.

ایران یک کشور حادثه‌خیز با تنوع آب و هوایی و نقاط متعدد غیرقابل دسترسی است و شبکه ماهواره‌ای وی‌ست شرکت ارتباطات زیرساخت برای استفاده از ارتباطات ماهواره‌ای در کنار دیگر سیستم‌های ارتباطی از جمله فیبر و رادیو و ارتباط رسانی به نقاط دورافتاده و خاص و پاسخگویی به نیازهای ارتباطی در مواقع ضروری و حوادث غیرمترقبه استفاده می‌شود.

به گفته مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت پیش از این، این شرکت یک هاب ماهواره‌ای قدیمی داشته که نیاز به، به‌روزرسانی برای آن ضروری بود و 12 سال است که قرار است این به‌روزرسانی انجام شود.

با نصب و راه‌اندازی تجهیزات پایانه‌های ماهواره‌ای در نقاط موردنظر در کم‌تر از یک روز شرکت زیرساخت می‌تواند در مناطق موردنظر تأمین ارتباط کند و ترافیک آن نقاط را به شبکه‌های مرسوم کشوری انتقال دهد و درنهایت به مردمی که در آن منطقه هستند، خدمت‌رسانی شود. پروژه‌ هاب ماهواره‌ای دارای 3 ایستگاه در بومهن، همدان و اصفهان است که تجهیزات این ایستگاه‌ها قابلیت ارائه سرویس‌های صوت، دیتا و انتقال ترافیک تا 1500 پایانه ماهواره‌ای را دارند.

ارائه سرویس به پایانه‌های متحرک و هدف‌های متحرکت مانند قطار، هواپیما و کشتی‌ها، تأمین ارتباط نقاط صعب‌العبور جزایر، سکوهای نفتی و انتقال ترافیک اپراتورهای موبایل به نقاط مختلف از جمله کاربردهای هاب ماهواره‌ای است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی