منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲
شناسه خبر: 207401
گروه :خبر
IMG_20150714_WA0029-300x192

روستای باغات بیش از 3هزار نفر و 550خانوار جمعیت دارد که در شمالی ترین نقطه استان هرمزگان در 50کیلومتری شمال شهرستان حاجی آباد است و  نزدیک به مرز استان کرمان وشهرستان سیرجان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه فرهنگ و هنر ، یوسف شهسواری رئیس سابق شورا و معتمد روستا بابیان اینکه روستای باغات بیش از 550خانوار جمعیت دارد گفت : مشکل اشتغال جوانان،آب،افت فشار برق ،لزوم بهسازی خیابان ورودی روستا به طول سه کیلومتر و تبدیل شدن به بلوار،نبود مدرسه شبانه روزی،سالن ورزشی،واگذاری امتیاز گاز را از جمله مشکلات این روستا است.

 

معتمد روستای باغات با اشاره به اینکه درمدخل ورودی هر استانی، سمبل هایی وجود دارد که در هرمزگان چنین چیزی متاسفانه وجود ندارد و مورد غفلت واقع شده است اظهار کرد: مسئولان باید نمادی از استان ساحلی هرمزگان را در ابتدای ورودی و مدخل استان قرار دهند تا کسانی که از استان کرمان وارد هرمزگان می شود،بارسیدن به باغات و ورود به هرمزگان،بامشاهده آن سمبل متوجه شوند که به سرزمین مرزداران خلیج همیشه فارس وتنگه هرمز وارد شده اند .

 

شهسواری با اشاره به اینکه فاز نخست این جاده حدود ده سال پیش بطور ناقص اجرا شده است تصریح کرد : به دلیل نداشتن بلوار در روستا و وجود یک جاده باریک،تاکنون شاهد بروز ده ها تصادف در این جاده بوده ایم.

 

IMG_20150714_WA0030

وی بیان کرد : در بخش آب شرب،نیز نیاز است که از چاه آب شرب معروف به چاه آهکی تا روستا به طول چهارونیم کیلومتر،خط انتقال احداث شود.

 

شهسواری نبود دبیرستان در روستا را عاملی در جهت ترک تحصیلی دختران روستایی این منطقه عنوان می کند و اظهار کرد: کسانی که توانایی عزیمت به شهرهای اطراف برای تحصیل را ندارند،مجبور به ترک تحصیل می شوند و محصلان مجبورنند به سیرجان یا حاجی آباد بروند.

 

وی نبود اماکن ورزشی را یکی دیگر از مشکلات روستانشینان باغات دانست و اضافه کرد :دوبازیکن تیم فوتبال گل گهر سیرجان از باغات هستند که نشان دهنده وجود پتانسیل ورزشی در این منطقه می باشد ودر صورت وجود اماکن ورزشی،بطور طبع باعث شکوفایی استعداد ورزشی نوجوانان وجوانان باغات می شود.
معتمد روستای باغات افزود : از نبود پزشک دائم24ساعته مقیم تمام وقت در روستا و نبود کامیونت برای حمل زباله وپسماند ، نبود ایستگاه قطار وعدم توجه مسئولان و برخی از نمایندگان مجلس از دیگر مشکل موجود در این روستا است.

 

IMG_20150714_WA0025

وی با اشاره به نوسانات برق که باعث سوخته شدن لوازم برقی اهالی شده است، اظهار داشت: یکی از اهالی که چندبار به دلیل نوسانات برق یخچالش سوخته است، در حال حاضر یخچال ندارد وآب گرم می خوردتوانایی خرید یخچال دیگر را ندارد.

وی با بیان اینکه در اکثر روستائیان و محرومان از مرحوم عباسی به نیکی یاد می کنند ، بیان داشت : مرحوم عباسی نعلبگی شکسته خانواده بشاگردی که درآن چای می خوردند را به مجلس برد تا اوج محرومیت بشاگردی ها را در آن سال ها در مجلس فریاد بزند و فریادش در حافظه تاریخ ماندگار شود.

معتمد روستای باغات افزود : مردم روستای باغات در دوره جدید می خواهند در انتخابات با مشارکت گسترده تر، اما با دید بازتر ومطالعه کارنامه کاندیداهای مجلس شورای اسلامی، انتخاب اصلح داشته باشند وبه کسانی رای دهیم که شیوه مرحوم عباسی را در پیش بگیرند.

 

معتمد روستای باغات با اشاره به اینکه در روستای باغات هم مانند سایر روستاهای حاجی آباد، روستائیان از نبود کارخانه مناسب بسته بندی خرمای پیارم در سطح شهرستان حاجی آباد جهت صادرات گلایه مند هستند ، گفت : خرمای مرغوب پیارم را از این شهرستان به خارج از کشور می برند وبسته بندی می کنند وبه نام کشوری دیگر در دنیا به فروش می رسانند.

 

IMG_20150714_WA0024

 

یکی از اهالی روستای باغات ادغان کرد : در حاجی آباد معادن مختلف وجود دارد ، اما مردمانش در سختی زندگی می کنند وبه قولی زیر زمین گنج است وروی زمین مردم در رنج چرا برای جوانان زمینه اشتغال در این معادن واستخراج و سرمایه گذاری فراهم نمی شود.

 

وی اضافه کرد : مردم باغات هم از برخی نمایندگان مجلس گلایه دارند که چرا وقت خود را در اختیار نمایندگان سایر شهرهای کشور قرار می دهند واز حقوق موکلانشان دفاع نمی کنند.

 

یکی دیگر از اهالی روستای باغات با بیان اینکه باغات در محرومیت بسر می برد و فریادهای محرومیتش را کسی نمی شنود گفت: مشکل آب، برق، جاده مدرسه دارد؛ اما گویا کسی این مشکلات را نمی بیند.

 

روستائیان باغات با توجه به این موضوع که باید نمادی از استان در مدخل ورودی استان وجود داشته باشد؛اما مسئولان به این موضوع فرهنگی سیاسی واجتماعی توجه نکرده اند ، خاطر نشان کردند : نمادی از دریا ولنج وصیادی و یا درخت نخل وصنایع دستی استان در ورودی به سرزمین مرزداران خلیج فارس وتنگه هرمز قرار دهند ازاین دیدگاه مردم باغات نشانه توجه به تمام موضوعات وبخش های استان می باشد که قابل تحسین است.

 

IMG_20150714_WA0029

 

یکی از اهالی روستای باغات تصریح کرد : مردم باغات از نمایندگان مجلس و دولت انتظار دارند که اگرچه در آخرین روستای استان هرمزگان در مرز کرمان زندگی می کنند اما مورد غفلت وفراموشی قرار نگیرند ومجبور نشوند ترک تحصیل کنند ویا به استان کرمان بروند.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند