منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۰
شناسه خبر: 281195
گروه :خبر
image415068

امامزاده سید مظفر یکی از آثار دینی بسیار قدیمی هرمزگان است، واقع در شهر بندرعباس بلوار امام خمینی (ره) که مردم برای ادای نذر و دعا و زیارت به آنجا می روند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،  آرامگاه سید مظفر از زیارتگاه های مشهور بندرعباس است که در “نایبند” بر فراز تپه ای واقع است و مردم برای زیارت و نذر و نیاز به آنجا روی می آورند. نسبت او را به امام موسی کاظم علیه السلام رسانده اند و گفته می شود که در زمان متوکل عباسی از بغداد به ایران و بندرعباس مهاجرت کرده و تا پایان عمر در این شهر زیسته است. سال وفات او را 402 ه.ق نوشته اندو در باب فوت او معمرین نایبند از زبان اجداد خود سینه به سینه نقل می کنند که به وسیله شخصی به نام “تینگو” مسموم گردیده و مردم پیکر او را زیر یک درخت کهور شست و شو داده و در محل کنونی به خاک سپرده اند. ساختمان اولیه آرامگاه خشت و گل و فاقد گنبد بود. در سال 1305 خورشیدی سقفی گنبدی بر فراز آرامگاه بنا گردید. در سال 1347 خورشیدی قسمت های داخلی از محل نذرهای مردم کاشی کاری و بازسازی شده است. امور آرامگاه سید مظفر سال ها به وسیله عده ای از اهالی “نایبند” اداره می شد که عبارت بودند از:

مرحوم کریم شاهی

مرحوم محمود شاهی

مرحوم قنبر شاهی

مرحوم موسی بیضایی

مرحوم احمد رزمی

مرحوم عباس ملایی

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است