منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۹
شناسه خبر: 330486
گروه :خبر
13940830000491_PhotoA

باوجود مجوز اتحادیه اروپا برای بازگشت هواپیماهای ایران به آسمان اروپا، نیمی از ناوگان هوایی ایران را هواپیماهای بوئینگ 747 و فوکر 100 تشکیل می‌دهد که اجازه پرواز در اروپا را ندارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روز چهارشنبه اعلام شد که ایران ایر به توافقی برای خرید 100 هواپیما از شرکت بوئینگ دست یافته است.

درصورتی‌که این شایعه تحقق یابد، این دومین خرید چند میلیاردی ایران ایر در سال جاری خواهد بود. ایران ایر و ایرباس در ماه ژانویه توافقی تاریخی برای خرید 118 هواپیما به ارزش بیش از 25 میلیارد دلار به امضا رساندند.

روز پنج شنبه ایران ایر خبرهای بهتری دریافت کرد؛ کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که به ایران ایر مجوز پرواز در آسمان اروپا را می‌دهد.

ویولتا بولک، کمیسیونر حمل و نقل اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: «پس از سفر من به ایران در ماه آوریل، ارزیابی فنی‌ در ماه می با موفقیت انجام شد.»

«بر اساس آن ارزیابی، من خوشحالم اعلام کنم که اکنون قادریم تا به بیشتر هواپیماهای ایران‌ایر اجازه دهیم تا به آسمان اروپا بازگردند.»

به نوشته این گزارش، تحریم‌های تجاری، در بیشتر 30 سال گذشته مانع از این شد تا ایران ایر هواپیماهای جدیدی از شرکت‌های غرب بخرد. در نتیجه، این شرکت مجبور بود تا از هواپیماهای قدیمی تولید قبل از انقلاب برای ناوگان خود استفاده کند. بر اساس گزارش ایرفیلیتز، ناوگان ایران‌ایر 46 هواپیما دارد که به عمر آنها به طور متوسط به 27 سال می‌رسد و حتی برخی بوئینگ‌های 747 در این ناوگان عمری 40 ساله دارند.

از اینرو این خط هوایی اغلب در یافتن قطعات اضافی مناسب برای هواپیماهای خود با مشکل روبرو است.

افزایش سوانح هوایی ناشی از مشکلات فنی برای هواپیماهای ایران در سال 2010 سبب شد تا اتحادیه اروپا، پرواز اکثر هواپیماهای این شرکت را ممنوع کند.

اما با وجود این بیانیه و لغو ممنوعیت‌های پروازی اتحادیه اروپا برای ناوگان ایران‌ایر، هواپیماهای بوئینگ 747 و فوکر 100 این شرکت هنوز از نظر اتحادیه اروپا بسیار غیرایمن هستند و اجازه پرواز بر فراز آسمان اروپا را ندارند.

آمارهای ایرفیلیتز نشان می‌دهد که متاسفانه این دو نوع هواپیما نزدیک به نیمی از ناوگان این شرکت را تشکیل می‌دهند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند