منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۱۹
شناسه خبر: 346582
گروه :خبر
53

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: از مجموع 7هزار هکتار بافت شهری بندرعباس، سه هزار و 72هکتار بافت فرسوده و یا با سکونت غیررسمی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ غلامحسین شیری مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان در یکصد و نود و ششمین جلسه شورای شهر بندرعباس که با محوریت بررسی معظلات بافت های فرسوده برگزار شد، اظهار کرد: از مدتی قبل مطالعات ویژه ای در خصوص بافت های فرسوده آغاز شده که بر اساس آمارهای موجود در بندرعباس یک هزار و 372هکتار بافت فرسوده داریم.

وی در خصوص شاخص های تعیین بافت های فرسوده، گفت: بافت های فرسوده با سه شاخص تعیین می شوند چنانچه اگر 50درصد کوچه ها و معابر کمتر از شش متر باشد، اگر 50 درصد زمین های ملکی در آن منطقه کمتر از 200 متر مساحت داشته باشد و یا 50 درصد از بناهای موجود در منطقه با سازه های ناپایدار ساخته شده باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان، افزود: علاوه بر بافت های فرسوده، در بندرعباس یک هزار و 700 هکتار بافت با سکونت غیر رسمی داریم و این دو در کنار هم معظلات فراوانی را برای شهر بندرعباس رقم زده که باید با همکاری مردم، شورای شهر و شهرداری برای آن چاره اندیشی کرد.

این مقام مسوول با بیان اینکه طی بررسی های انجام شده در راستای بازسازی بافت های فرسوده، نقاط ضعف و قوت هر یک از این طرح ها با دقت مورد بررسی قرار گرفته است، با اشاره به بافت فرسوده محله چاهستانی ها، اضافه کرد: در این منطقه سه هزار و 298 قطعه درخواست ثبت سند کرده اند، که از این تعداد دوهزارو 447 قطعه کوچک و ریزدانه هستند، لذا با ارائه سند به این قطعات کوچک، بی شک بافت فرسوده با چهره ای مدرن تر در جای خود باقی خواهند ماند.

شیری با اشاره به «مطالبات بحق ساکنان مناطق بافت های فرسوده» گفت: با توجه به اینکه شهر بندرعباس بر روی کمربند زلزله قرار گرفته است، ما باید هر چه سریع تر نسبت به بازسازی بافت های فرسوده اقدام کنیم که در این راستا باید نسبت به مطالبات بحق مردم این مناطق نظیر دریافت ارزش افزوده زمین، دریافت سند و پروانه ساخت و ساز پاسخگو باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان با تأکید بر برنامه ریزی در راستای بازسازی بافت های فرسوده  تصریح کرد: یکی از پیشنهادات ما قطعه بندی زمین ها در قطعات 250متری است که پس از اجرای طرح به صاحبان بافت های فرسوده واگذار شود.

شیری، تعیین قیمت کارشناسی زمین و پرداخت آن به مالکان بافت های فرسوده و در نظر گرفتن امتیازاتی نظیر پرداخت 50درصد ارزش افزوده به صاحبان این زمین ها را عاملی برای استقبال مردم عنوان کرد و افزود: پیشنهاد دیگر ما این است که 600 واحد را خریداری کنیم و به مالکان واحدهای فرسوده واگذار کنیم که اگر قیمت زمین در بافت فرسوده پس از کارشناسی قیمت کمتر بود، در قالب تسهیلات با بهره پایین واحدهای جدید به آن ها واگذار شود.

مدیر کل راه و شهرسازی هرمزگان، زمان جمع آوری کامل بافت فرسوده در شهر بندرعباس را که با همکاری شهرداری بندرعباس اجرایی خواهد شد، در صورت اجرای این طرح، حداکثر دو سال عنوان کرد کرد.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر