منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳
شناسه خبر: 302439
گروه :خبر
Flickr_-_Israel_Defense_Forces_-_13th_Battalion_of_the_Golani_Brigade_Holds_Drill_at_Golan_Heights_(22)

شاید نیرویى است که سبب شده تا دشمنان نظام اسلامی، اوج تهدیدشان تنها حمله از راه دور با موشک و یا بمباران از ارتفاع بسیار بالا باشد، این در حالی است که کارشناسان نظامى غربى سال هاست به آمریکا هشدار مى دهند، انتقال نیرو به داخل فلات ایران به معناى باز کردن درهاى جهنم بر روى سربازان آمریکایى است. رژیم صهیونیستی اگر لحظه‌ ای احساس می‌کرد که می‌تواند به کشوری قدرتمند چون ایران تعرض نظامی کند، هرگز به ابزار پیچیده و پرهزینه تروریسم متوسل نمی‌شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سایرِت مَتکَل در واقع همان  یگان تکاوران ستاد کل، نام یگان تکاوری فوق ویژه ستاد کل فرماندهی و عملیات ارتش اسرائیل که بالاترین مرجع نظامی در کشور اسرائیل به شمار می‌رود. این یگان یکی از سه یگان فوق ویژه اصلی در ارتش اسرائیل و پرافتخارترین یگان فوق ویژه در نیروهای دفاعی اسرائیل شناخته می‌شود.

 

نیروهای این یگان مستقیماً از فرماندهی ارشد کل ارتش اسرائیل دستور می‌گیرند. این نیروها مسئولیت تمامی «عملیات‌های ضدتروریستی»، «عملیات‌های پنهانی و مخفی در عمق خاک دشمن» و قابلیت «حملات ضربتی همزمان» را بر عهده دارند.

 

افراد این سازمان توانایی آن را داشتند تا به طور مستقل و جدا از گروه خود فعالیت کنند. ارتش اسرائیل ( تزاحال ) اولین ارتش اتمی در منطقه خاور میانه و دومین ارتش غیر اتمی (بعد از ایران) به حساب میاد. خط مشی اصلی ارتش اسرائیل به صورت زیر تعریف میشود:
” حفظ کیان و استقلال کشور اسرائیل و عقیم کردن تلاش‌های دشمنان آن در مختل کردن روال عادی زندگی در داخل کشور ”

 

افراد مشهور از جمله مقامات ارشد کشوری و لشکری اسرائیل در دورانی، در یگان فوق ویژه سایرت متکل عضویت داشتند. از آن جمله می‌توان به این افراد اشاره کرد.

 

ایهود باراک – فرمانده یگان سایرت متکل، بعدها فرمانده ستاد کل فرماندهی و عملیات ارتش اسرائیل و نخست وزیر اسرائیل.

 

بنیامین نتانیاهو – رهبر بخشی از یگان سایرت متکل و بعدها نخست وزیر اسرائیل.

 

یوناتان نتانیاهو – نایب فرمانده یگان سایرت متکل، که در طول عملیات آزادسازی گروگان های اسرائیلی در اوگاندا به کشته شد. او برادر بنیامین نتانیاهو بود.

 

شائول موفاز – نایب فرمانده یگان سایرت متکل، پس از رسیدن به درجه سپهبدی به فرماندهی ستاد کل ارتش اسرائیل و وزارت دفاع اسرائیل منسوب شد. (متولد تهران، ایران)

 

موشه یالون – فرمانده یگان سایرت متکل، بعدها فرمانده ستاد کل فرماندهی و عملیات ارتش اسرائیل.

 

دانی یاتوم – نایب فرمانده یگان سایرت متکل، بعدها سپهبد و رئیس موساد و عضو کنست اسرائیل.

 

اَوی دیچتر – عضو یگان سایرت متکل، بعدها رئیس سازمان اطلاعات و امنیت داخلی (شاباک) و بعدها وزیر امنیت داخلی.

 

گبی اشکنازی – فرمانده یگان سایرت متکل، بعدها فرمانده ستاد کل فرماندهی و عملیات ارتش اسرائیل.

 

همچنین بسیاری دیگر از ژنرال های ارتش اسرائیل زمانی در یگان فوق ویژه سایرت متکل عضویت داشتند.

 

فهرست زیر شامل نبردهای رسمی و جنگ‌هایی است که یگان سایرت مکتَل رسماً در آنها شرکت داشته است.

جنگ شش روزه

جنگ اصطکاک

جنگ یوم کیپور

جنگ لبنان (۱۹۸۲)

درگیری‌های جنوب لبنان ۱۹۸۲ تا ۲۰۰۲

انتفاضه اول

جنگ اول خلیج فارس

جنگ لبنان (۲۰۰۶)

 

با توجه به عمر کم این ارتش که تنها 60 سال از تاسیس رسمی آن می گذرد بدلیل حمایت های بی شاعبه غرب، ارتش اسرائیل به ارتشی مخوف و شکست ناپذیر تبدیل شد و آوازه شکست ناپذیری اون تا قبل از جنگ 33 روزه گوش فلک رو کر کرده بود.

 

برخی از تولیدات بومی نیروی هوایی اسرائیل عبارتند از:

  • جنگنده‌های کفیر (بچه شیر) ، نشیر (عقاب) و لاوی (شیر جوان) و تحقیقات فضایی موسوم به اوفک. تنها موشک ضد موشک ساخت اسرائیل «ختس» نام دارد.
  • نیروی دریایی با داشتن ناوشکن های آمریکایی با ضریب عملیاتی بسیار بالا و آسیب ‌پذیری بسیار پایین.
  • اما نیروی زمینی که بحث اصلی ما را تشکیل میدهد. برخلاف اکثر کشورهای دنیا که بیشتر بر روی تکاوران دریایی خودشون سرمایه‌گذاری میکنند، این رژیم به دلیل ماهیت منطقه نبرد ، ترجیح میدهد یگان های کماندویی رو در سطح نیروی زمینی سازماندهی کند. این نیروها ابتدا به کشورهای آمریکا و انگلیس برای آموزش اعزام میشدند ولی هم اکنون به خاطر پیشرفت هایی که داشتن، دیگه نیازی به اعزام نیرو ندارند.

از همه ی این توضیحات نتیجه ای می گیریم:

همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود که ارتش رژیم شاهنشاهی که پیکره اصلی آن را جوانان برومند خانواده های مسلمان و اغلب مستضعف ایرانی تشکیل می داد به ندای آسمانی رهبر انقلاب لبیک گفت و هم صدا با ملت در سرنگونی نهایی رژیم وابسته ستمشاهی به ستیز بی امان با دشمنان داخلی و خارجی پرداخت. در آستانه انقلاب رهنمودهای حضرت امام (ره)، بیش از پیش بر آگاهی و بینش دلاور مردان ارتش نسبت به ماهیت ضد اسلامی و غیرمردمی رژیم پهلوی افزود و وجدان های بیدار و فطرت های آلوده نشده نیروهای ارتش را در سطوح مختلف بیدار کرد.

 

شرح این مقدمه کوتاه به وضوح روشن می سازد که رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب از یک سو و ذات مردمی و اسلامی بودن ارتش از سوی دیگر که شباهت بسیار نزدیکی به ملت ایران دارد، دو عامل عمده ای بوده است که این نیرو را در اصل به عنوان یک نیروی مکتبی و متعهد به اصول و مبانی انقلاب و ارزش های اسلامی سازماندهی کرده است.

 

اسرائیل، ایالات متحده و برخی قدرت‌های اروپایی، ایران را متهم می‌سازند که به دنبال ساخت تسلیحات هسته‌ای به منظور تکمیل تسلیحات متعارف خود است اما  تهران اذعان دارد که برنامه فعلی آن دارای مقاصد صلح‌آمیز و غیرنظامی است.

 

صرف نظر از این مسئله، قدرت‌های غربی عموما بر این مسئله توافق دارند که ایران هنوز به تسلیحات هسته‌ای دست نیافته و حداقل ماه‌های بسیار زیادی با ساخت کلاهک قابل حمل – چنانچه هدف، واقعا ایجاد چنین چیزی باشد – فاصله دارد.

 

در حال حاضر کشور ما پتانسیل آزار رساندن به آمریکا را دارد. چه از جهت نزدیکی نیروهای نظامی آمریکایی در عراق به ایران , چه از نظر تحرکات حماس و حزب الله منطقه و چه از نظر تاثیر گذار بودن در بازار نفت دنیا که موثر بر وضعیت آمریکاست.
در حالی که حمله نظامی به پایگاه‌های هسته‌ای ایران دارای قطعیت نیست، امکان رویارویی نظامی وجود دارد. نگاهی به قوای مقایسه‌ای نیروهای ایران و اسرائیل، حاکی از تفاوت در تجهیزات، توانمندی‌ها و استعداد نیروهای ذکر شده است.

 

مقایسه ارتش ایران با سایر ارتش های دنیا کار شایسته ای به نظر نمی رسد، لیکن برای شناخت خصوصیات بی نظیر ارتش جمهوری اسلامی که دفاع از کیان مقدس نظام اسلامی و ارزش ها و آرمان های انقلاب و جلوگیری از ورود و حضور هرگونه متخاصم به تمامیت ارضی کشور اولویت اصلی برنامه های آن را شکل می دهد، چاره ای جز این نیست که به شناخت ابعاد ممتاز آن بپردازیم.

 

شاید وجود چنین نیرویى است که سبب شده تا دشمنان نظام اسلامی، اوج تهدیدشان تنها حمله از راه دور با موشک و یا بمباران از ارتفاع بسیار بالا باشد، این در حالی است که کارشناسان نظامى غربى سال هاست به آمریکا هشدار مى دهند، انتقال نیرو به داخل فلات ایران به معناى باز کردن درهاى جهنم بر روى سربازان آمریکایى است.

 

این نیرو در دو دهه اخیر به طور مکرر در مانورهاى مختلف قدرت خارق العاده خود را در نبردهاى کلاسیک و یا جنگ نا متقارن نشان داده و بدون اغراق عظمت آن، توانسته بزرگ ترین اطمینان دهنده به ساکنان کشور باشد. واحد عظیمى که در کنار سپاه و بسیج قدرت دفاعى ایران را به درجه اى افزایش داده است که خیال نفوذ مهاجمان و نیروهای متخاصم را حتى اگر نیروى متعلق به قدرت اول نظامى جهان باشد در مرحله آرزو باقی گذاشته است.

 

رژیم صهیونیستی اگر لحظه‌ای احساس می‌کرد که می‌تواند به کشوری قدرتمند چون ایران تعرض نظامی کند، هرگز به ابزار پیچیده و پرهزینه تروریسم متوسل نمی‌شد. اصولا استفاده از تروریسم، نماد ناتوانی در مقابل قدرتی بر‌تر است.

 

ملت ایران از قبل از انقلاب تا زمان انقلاب و تا پیروزی انقلاب، یکدل و یک جهت برای اقامه عدل اسلامی و برای دفع اشرار و رژیم های فاسد و اقامه رژیم جمهوری اسلامی، کوشش کردند و از زمانی که به پا خاستند تاکنون در صحنه های بوده‌اند و با تمام توان خود بر پای عدل الهی می مانند.

 

در این جدول جنگ‌ افزارهای ایران و اسرائیل را با هم مقایسه کرده ایم:

تسلیحات و تجهیزات نظامی ایران اسرائیل
مین‌افکن 5000 720
هواپیمای جنگی 440 460
قایق‌های سریع‌السیر 200 40
زیردریایی جنگی 15 3
قایق مین‌ گذار 7 0
سلاح‌های ضدتانک

سلاح ضدهواپیما
1400
1700
900
200
کلاهک اتمی 0 200
موشک میان برد 90 100

 

اسرائیل حتی با قوی‌ ترین موشک‌ها هم اسرائیل قادر به نابودی تاسیسات اتمی زیرزمینی ایران نیست. این موشک‌ها تنها باید با استفاده از رادار، با دقت بالا و به کرات بر مراکز هسته‌ای ایران اصابت کنند تا اثرگذار باشند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است