منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۹
شناسه خبر: 188911
گروه :خبر
13930127000719_PhotoA

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: این نیرو اکنون در حال دست‌یابی به آمادگی لازم برای ورود به فضای جنگ‌های نیابتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش پس از پایان رزمایش بیت المقدس 27 گفت: این رزمایش از 31 اردیبهشت ماه در سه منطقه جغرافیایی کشور آغاز شد و در ارزیابی، نتیجه بسیار موفقیت آمیزی را به همراه داشت.

وی ادامه داد: یگان های زرهی، توپخانه، هوانیروز، تیپ ویژه، تکاوری و گروه پهپادی نیروی زمینی ارتش با آمادگی بسیار بالا در این رزمایش نقش آفرینی کردند.

پوردستان تصریح کرد: رزمایش بیت المقدس 27 با توجه به فرمایشات فرمانده معظم کل قوا در مراسم تحلیف و دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه امام حسین(ع) مبنی بر ایجاد فضای جنگ های نیابتی و مشارکتی و آمادگی رزمی و هشیاری نیروهای مسلح برگزار شد.

وی افزود: در مرحله نخست این رزمایش که در کرمانشاه برگزار شد، نیروهای پیاده، زرهی، توپخانه، یگان های واکنش سریع، تکاور و هوانیروز نقش آفرینی کردند. مرحله دوم رزمایش نیز از دوم خردادماه با شلیک موفق موشک های نازعات و فجر نیروی زمینی ارتش در منطقه آران بیدگل مرنجاب کاشان آغاز شد.

پوردستان تصریح کرد: در مرحله نهایی رزمایش بیت المقدس 27، یگان های پیاده، زرهی، هوانیروز، تیپ ویژه و تکاور به همراه بخشی از جنگنده های نیروی هوایی نقش آفرینی کردند. بر اساس فرض عملیاتی، در این مرحله از رزمایش، دشمن به صورت هوایی حمله کرد و نیروهای ارتش در کمترین زمان ممکن با استفاده از تمام توان خود بر دشمن فائق شدند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: انجام عملیات های تکاوری، پهپادی و تک شبانه از دیگر بخش های رزمایش بیت المقدس 27 بود که در مراحل مختلف به اجرا در آمدند. سلاح های جدید نیروی زمینی ارتش همچون تک تیرانداز شاهر، تیربار اخگر، تانک بهینه سازی شده و لانچر ضد بالگرد نیز در این مرحله مورد استفاده قرار گرفتند.

وی افزود: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اکنون در حال دستیابی به آمادگی لازم برای ورود به فضای جنگ‌های نیابتی است، چرا که دنیای امروز چهره تازه‌ای از تهدیدات را به نمایش گذاشته است. در سال‌های گذشته بیشترین میزان تهدیدات، مربوط به جنگ‌های ناهمتراز بود و ارتش ایران نیز تکنیک‌ها و تاکتیک‌های لازم را برای مقابله با این فضا ترسیم کرد.

رزمایش بیت المقدس 27 ارتش جمهوری اسلامی ایران روز گذشته با موفقیت پایان یافت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است