منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
شناسه خبر: 307597
گروه :خبر
1917439

امروز ارتش مایه آرامش ملت و والاتر از آن مایه آرامش ملت‌های منطقه است اقتدار امروز نیروی دریایی با بهره گیری از توانمندی متخصصان داخلی در امر تولید، نوسازی، و بهینه سازی تجهیزات پیشرفته بومی و با وجود اعتقاد، ایمان و ولایتمداری کارکنان غیور این نیروی راهبردی حاصل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به طور مستقل در مناطق  پر خطر حضور دارد و در کنار ما نیروی دریایی 27 کشور دیگر باهمدیگر فعالیت می‌کنند. حضور در آب‌های بین‌المللی نیازمند تجهیزات بهتر و کامل‌ تر است ضمن اینکه باید دانش بهتری نسبت به قبل داشته باشیم.

 

ناوهای بیگانه به عنوان متحد وارد کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس که حلقه به گوش شان هستند می شوند و از همه امکان های آنها استفاده می کنند. یکی از مسئولیت‌های نیروی دریایی ارتش به عنوان نیروی راهبردی حضور در آب‌های بین‌المللی و ایجاد روابط و توسعه سیاسی به منظور کمک به دیپلماسی خارجی کشور است. تاکنون تعداد بسیاری از کشتی‌ها را توانستیم در آب‌های  بین‌المللی اسکورت کنیم و از منطقه پر خطر عبور دهیم.

 

اقتدار امروز نیروی دریایی با بهره گیری از توانمندی متخصصان داخلی در امر تولید، نوسازی، و بهینه سازی تجهیزات پیشرفته بومی و با وجود اعتقاد، ایمان و ولایتمداری کارکنان غیور این نیروی راهبردی حاصل شده است.

 

امروز ارتش مایه آرامش ملت و والاتر از آن مایه آرامش ملت‌های منطقه است، امروز دلاوران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از خلیج فارس تا خلیج عدن، از دریای عمان تا دریای مدیترانه، آب‌های آزاد، اقیانوس‌ها، پرچم به اهتزاز درآمده جمهوری اسلامی ایران را دلاورانه با حضور خود را در دریاها ثبت می‌کنند و این حضور برای امنیت‌ کشورهای ساحلی و کشتیرانی و امنیت راه‌ها و آبراه‌های دریایی است.

 

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به لحاظ پیشینه ایثارگری در هشت سال دفاع و داشتن ظرفیت بالای قدرت و توانمندی ، لیاقت  اطلاق « نیروی راهبردی » را از زبان مقام معظم رهبری داشته است و همچنین محصور ماندن در سواحل داخلی خلیج فارس و دریای عمان نخواهد توانست یقیناَ عنوان نیروی راهبردی را برای نیروی دریایی ارتش به ارمغان بیاورد .

 

نیروی دریایی ارتش کشورمان حدود هفت سالی است که وارد ماموریت‌های بین‌المللی شده است و تاکنون انواع شناورهای این نیرو به مناطقی مثل اقیانوس آرام ، اقیانوس هند، کانال سوئز و جنوب آفریقا اعزام شده‌اند. البته منطقه شمال اقیانوس هند، خلیج عدن و دریای سرخ(مدار ده درجه) به عنوان منطقه دائمی ماموریت‌های نیروی دریایی درنظر گرفته شده است.

 

کشور ایران دارای چندین برهه و دوره قدر ت دریایی بوده است .از طرف دیگر در بحث دستیابی به قدرت دریایی ملزوماتی وجود دارد که از آن جمله می توان به دستیابی به فن آوری دریایی در ساخت تجهیزات و شناورهای تجاری و نظامی اشاره کرد. هم اکنون عزم و توان خوبی در ساخت تجهیزات و شناورهای نظامی و تجاری در کشور بوجود آمده است که از جمله آنها می توان به ساخت کشتی های غول پیکر تجاری و شناورهای نظامی ( ناو و ناوچه ) اشاره کرد .

 

دلیل انتخاب این منطقه، حضور در آب‌های مجاور سرزمینی خود و حفاظت از کشتی‌های تجاری کشورمان است. با توجه به نارآمی‌های کشور سودان، سالهاست که پدیده دزدی دریایی در منطقه دریای سرخ و خلیج عدن مشاهده می‌شود بنابراین حضور فعال و همیشگی نیروی دریایی در این منطقه در واقع با هدف دفاع از منافع ملی کشورمان صورت می‌گیرد.

 

امروز، نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه خود در آب‌های آزاد و بین المللی از جمله خلیج عدن و مبارزه با پدیده شوم دزدی دریایی توانسته است امنیت کشتیرانی در آن مناطق را تأمین نماید.

 

ایران در بخش حمل و نقل کالا ، نفت و ترانزیت دریایی دارای ناوگان تجاری وسیع و گسترده ای است که این مسئله ایران را جز 10 کشور صاحب ناوگان گسترده تجاری جهان ارتقاء‌ داده است . اما موضوع بحث ما قدرت نظامی دریایی است و این مهم برای کشور به دست نمی آید مگر با حضور ناوگان نظامی ایران درآب های بین المللی و ساخت تجهیزات و نیازمندی ها توسط متخصصان داخلی که خوشبختانه این امر با ساخت ناوچه های موشک انداز ، ناو شکن ،‌زیر دریایی با تناژهای مختلف و حضور ناو گان نیروی دریایی ارتش در خلیج عدن و شمال اقیانوس هند در حال محقق شدن می باشد .

 

هدف دلاوران، امیران، سرداران نظامی و دفاعی ما با سرداران دیپلماسی ما یک چیز است و آن صلح و امنیت و اقتدار مشروع دفاع از منافع و حقوق ملی و کمک به مظلومان منطقه و مظلومان عالم است.

 

انتهای پیام/d

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است