منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۷
شناسه خبر: 261741
گروه :خبر
13941010000235_PhotoA

نیروی دریایی آمریکا اعتراف کرد که سامانه موشکی «کالیبر» روسیه، توانمندی مسکو برای مهار، تهدید یا تخریب اهداف دشمن در ارتفاعات جدید را افزایش می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در جدیدترین گزارش اطلاعاتی غیرمحرمانه نیروی دریایی آمریکا آمده است که سامانه موشک کروز «کالیبر» روسیه (SS-N-27 Sizzler)، قابلیت‌های دفاعی نیروی دریایی روسیه را گسترش داده است.

در گزارش اطلاعاتی نیروی دریایی آمریکا آمده است: «نیروی دریایی روسیه که از نظر فناوری، پیشرفته است، تا حد زیادی مجهز به خانواده تسلیحاتی کالیبر است که این سامانه، نیروی دریایی روسیه را قادر به دفاع از رویکردهای فدراسیون روسیه و اعمال نفوذ بیشتر در دریاهای مجاور می‌کند».

این گزارش به نقل از یک مقام صنعت دفاعی عالیرتبه روسیه اعلام کرد که خانواده کالیبر، به رزمناوها قابلیت تهاجمی چشمگیری می‌دهد.

هفته گذشته، «یوری بوریسوف» معاون وزیر دفاع روسیه، طرح‌هایی را برای هماهنگ‌سازی دو پروژه نسل رزمناو 22800 با سامانه جدید کالیبر را آشکار کرد. کشتی‌های موشکی «اوراگان» و «تایفون» قرار است در سال 2017 و 2018 به ناوگان ملی بپیوندند.

کارشناسان ارزیابی کرده‌اند که کالیبر می‌تواند در کنار دیگر موشک‌های کروز برای اجرای مأموریت‌های مشابه برنامه متعارف حمله جهانی سریع آمریکا به منظور حمله دقیق در هرکجا از دنیا ظرف یک ساعت، مورد استفاده قرار گیرد.

روسیه در حال اجرای یک برنامه 5 ساله برای مدرنیزه کردن تقریباً سه چهارم ارتش خود تا سال 2020 است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است