منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۷
شناسه خبر: 352313
گروه :خبر
57306464

در ماههای اخیر تیتر یک اکثر رسانه ها کشف و انهدام باندهای کلان قاچاق کالا و مواد مخدر در هرمزگان بوده که این حرکت انقلابی موج جدیدی از فعالیت های گسترده نیروی انتظامی در راستای فرامین رهبر انقلاب را نمایان ساخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛قاچاق کالا و مواد مخدر یکی از مهم‌ترین عوامل تهدید کننده جامعه و اقتصاد داخلی و ملی است که امنیت کشور را تحت الشعاع خود قرار می دهد؛قاچاق کالا از یک سو درآمدهای گمرکی و مالیاتی دولت را کاهش می دهد و از طرفی سبب خروج بی حاصل ارز ، فرار گسترده سرمایه ، افزایش بیکاری ، کاهش تولیدات صنعتی داخلی و … می شود

قاچاق کالا ضمن خدشه دار کردن اهداف حمایتی موجب کاهش سرمایه گذاری در صنایع ، کاهش حجم فعالیت های تولیدی در داخل کشور و در نتیجه کاهش اشتغال می شود و با توجه به آنکه صنایع تولید داخلی مجبورند زیر ظرفیت خود فعالیت کنند ، در نتیجه قیمت تمام شده تولیدات بالا رفته منجر به افزایش تورم در داخل کشور می شود .

رهبر انقلاب در بیانات اخیر خود قاچاق را به مثابه خنجری بر پشت نظام دانستند و بر مبارزه با این معضل ملی به صورت گسترده تاکید نموده اند.

استان هرمزگان به دلیل همجواری با خلیج فارس و کشورهای عربی و نوار گسترده ساحلی از مبادی مهم ورودی قاچاق به کشور است که منشا قاچاق های گسترده در هرمزگان عامل خارج از استان می باشند لذا در راستای حفاظت از منافع ملی و اقتصادی قرارگاه مقابله با قاچاق کالا درخرداد ماه سال جاری با حضور سردار اشتری در استان ایجاد شد که ناجا با اقدامات ویژه خود با تقویت گلوگاه‌ها و رده‌های مبارزه با قاچاق در راستای مبارزه با ورود قاچاق کالا به کشور اقدام نموده است.

در ماههای اخیر تیتر یک اکثر خبرگزاری ها و رسانه های استان و کشور کشف و انهدام باندهای کلان قاچاق کالا و مواد مخدر بوده که این حرکت انقلابی موج جدیدی از فعالیت های گسترده نیروی انتظامی در راستای فرامین رهبر انقلاب را نمایان ساخت.

کشف بیش از 57 میلیارد ریال کالای قاچاق در هرمزگان

عزیزالله ملکی، فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان  با اشاره به کشف بیش از 57 میلیارد ریال کالاهای قاچاق گفت: مأموران انتظامی شهرستان بندرلنگه حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده کانتینردار مشکوک شده و در بازرسی تخصصی از کامیون پنج تن و 460 کیلوگرم قطعات هواساز قاچاق فاقد مدارک گمرکی به ارزش 45 میلیارد ریال کشف و یک متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

وی افزود: مأموران انتظامی شهرستان خمیر نیز با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی از دپو کالای قاچاق در روستای «کسه» از توابع کهورستان مطلع و با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از محل 21 هزار و 541 ثوب انواع البسه و 23 هزار و 762 عدد انواع مواد نیروزا به ارزش 6 میلیارد و 500 میلیون ریال کشف کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: طی عملیاتی دیگر مأموران انتظامی شهرستان بستک با اجرای طرح پایش محورهای مواصلاتی دو دستگاه کانتینر حاوی کالای قاچاق را متوقف و در بازرسی از آن سه میلیون و 82 هزار عدد انواع اسباب بازی، 4 هزار و 80 عدد انواع بلندگوی خودرو و 498 عدد مانیتور قاچاق به ارزش 4 میلیارد و 100 میلیون ریال کشف و دو متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

ملکی با اشاره به عملیات موفق دیگری توسط مأموران انتظامی شهرستان بندرعباس، تصریح کرد: مأموران ایست بازرسی شهید میرزایی بندرعباس با توقیف یک دستگاه سواری سمند، 250 هزار نخ سیگار خارجی و 387 دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق به ارزش 2 میلیارد و 350 میلیون ریال کشف و یک متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

کشف 415 کیلو انواع مواد مخدر در هرمزگان

علی‌اصغر خرم‌روی با اشاره به کشف 415 کیلو انواع مواد مخدر در هرمزگان اظهار داشت: در راستای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر، پلیس استان هرمزگان، با پیگیری‌های شبانه‌روزی، اقدامات اطلاعاتی و اشراف کامل بر محورهای مواصلاتی طرح مقابله با سوداگران مرگ را طی 24 ساعت گذشته در سطح استان اجرا کرد.

وی افزود: این طرح با همکاری ماموران مبارزه با مواد مخدر استان و ماموران انتظامی شهرستان‌های بندرعباس، حاجی آباد، سیریک و رودان اجرا شد.

این مسؤول انتظامی با اشاره به توقیف پنج دستگاه خودرو و دستگیری پنج متهم در این طرح، گفت: با تلاش ماموران، 415 کیلو و 362 گرم انواع مواد مخدر کشف شد که از این میزان، 262 کیلو و 497 گرم تریاک، 130 کیلو و 333 گرم حشیش، 17 کیلو مرفین، 4 کیلو هروئین و یک کیلو و 532 گرم سایر مواد است.

کشف کالای دخانی قاچاق در بندرعباس

علی‌اصغر خرم‌روی با اشاره به کشف کالای دخانی قاچاق در بندرعباس اظهار داشت: مأموران پلیس آگاهی استان در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در پی کسب خبری مبنی بر دپوی کالای دخانی قاچاق در یک منزل مسکونی در روستای «پاقلاتان» از توابع شهرستان بندرعباس، رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و قانونی، مأموران موفق شدند منزل مسکونی مورد نظر را که در آن به صورت غیرمجاز مقادیر زیادی سیگار قاچاق انبار شده بود شناسایی کنند.

جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به اینکه در بازرسی از خانه مورد نظر 690 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق کشف شد، افزود: ارزش ریالی این محموله، یک میلیارد ریال برآورد شده است.

به گفته خرم‌روی، در این راستا یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

 

کشف کالاهای قاچاق 10 میلیارد ریالی در بندرعباس

محمداسماعیل مشایخ با اشاره به کشف کالاهای قاچاق 10 میلیارد ریالی در بندرعباس اظهار داشت: مأموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید میرزایی حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه تریلر مشکوک شده و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی افزود: با هوشیاری مأموران پس از بررسی کانتینر و استعلامات به‌عمل آمده از اسناد و مدارک، مشخص شد که تریلر حامل بار قاچاق است.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس با بیان اینکه از این تریلی 40 هزار و 103 ثوب انواع البسه خارجی و 3 هزار و 740 بسته انواع مواد نیروزای قاچاق کشف شد، گفت: ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه 10 میلیارد ریال است که در این راستا یک نفر دستگیر و خودرو نیز توقیف شد.

کشف 2 هزار و 250 میلیارد ریال کالای قاچاق در هرمزگان

 

عزیزالله ملکی با اشاره به کشف کالای قاچاق 2 هزار و 250 میلیارد ریالی در هرمزگان اظهار داشت: مأموران انتظامی با تلاش شبانه‌روزی و اقدامات سریع اطلاعاتی و تشدید اقدامات کنترلی و مراقبتی در مردادماه امسال موفق شدند 320 دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف و همچنین یک باند قاچاق کالا را شناسایی کنند.

وی افزود: مأموران استان در یک ماه گذشته 25 میلیون و 277 هزار نخ سیگار، 20 هزار و 500 دستگاه لوازم خانگی، 21 هزار عدد لوازم آرایشی، 71 هزار و 300 لیتر سوخت، 123 تن برنج، 139 هزار و 212 ثوب البسه و پوشاک، 9 هزار متر پارچه، 400 کیلو چای، 10 هزار و 730 دستگاه لوازم صوتی و تصویری و 2 هزار و 539 قطعه قطعات خودرویی قاچاق کشف کردند.

فرماندهی انتظامی هرمزگان در ادامه ارزش ریالی مجموع کالای قاچاق کشف‌شده در مردادماه امسال را دو هزار و 250 میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد: در مدت یادشده هفت پرونده بالای 100 میلیون تومان، 448 پرونده زیر صد میلیون تومان، جمعاً 455 پرونده تشکیل و متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شده‌اند.

ملکی افزود: کالاهای قاچاق به لحاظ فرهنگی، تأثیر مخربی بر الگوی مصرف جامعه به جای می‌گذارد و ماهیت اغلب این گونه کالاها که عمدتاً غیرضروری است جامعه را به سوی تفنن طلبی و تجمل‌گرایی سوق می‌دهد و هنگامی که کالاهای لوکس با قیمت ارزان وارد کشور می‌شود، بالطبع مصرف این‌گونه کالاها افزایش می‌یابد از این رو الگوی مصرف، به‌ویژه برای قشر مرفه جامعه که قدرت خرید بیشتری دارند به سوی استفاده از کالاهای لوکس و مصرفی می‌گراید و آثار منفی فرهنگی بر جامعه می‌گذارد.

 

کشف بیش از 7 میلیون نخ سیگار توسط یگان تکاوری هرمزگان

 

عبدالله حسن‌زاده با اشاره به کشف بیش از 7 میلیون نخ سیگار در هرمزگان اظهار داشت: ماموران یگان تکاوری “امام حسن عسگری (ع)” با تلاش شبانه‌روزی و گشت‌زنی‌های محسوس و غیرمحسوس در پنج ماهه امسال طرح مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر را به اجرا گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت 120 دستگاه وسیله نقلیه حامل کالای قاچاق شناسایی و توقیف شد، افزود: از این تعداد، 95 دستگاه خودرو و 25 دستگاه موتورسیکلت حامل کالای قاچاق است که با اجرای 155 مورد کمین توسط ماموران پرتلاش یگان تکاوری به‌دست آمده است.

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان هرمزگان تصریح کرد: در بازرسی از این وسایل نقلیه توقیفی در مجموع 7 میلیون و 155 هزار نخ انواع سیگار، 154 هزار و 651 قلم انواع کالای قاچاق از قبیل لوازم خانگی، آرایشی بهداشتی، موبایل و متعلقات، پارچه، آبمیوه، یک تن و 276 کیلو انواع مواد مخدر و 2 هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.

کشف بالغ بر7 تن مواد افیونی در هرمزگان

عزیزاله ملکی با اشاره به کشف بالغ بر 7 تن مواد افیونی در هرمزگان اظهار کرد: ماموران انتظامی هرمزگان در راستای مبارزه با قاچاق موادمخدر و برخورد با سوداگران مرگ، با پیگیری‌های شبانه‌روزی، اقدامات اطلاعاتی و اشرافیت کامل بر محورهای مواصلاتی فرعی و اصلی استان در مردادماه موفق شدند، 57 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل موادمخدر را شناسایی و توقیف و 459 نفر از سوداگران مرگ را دستگیر کنند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت، هفت تن و 179 کیلوگرم انواع موادمخدر در استان کشف شده، افزود: این مقدار مواد کشف شده شامل 6 تن و 951 کیلو تریاک، 166 کیلو و 702 گرم حشیش ، 54 کیلو هرویین و هفت کیلو و 117 گرم سایر مواد می‌باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  این کشفیات 27 درصد رشد و افزایش دشته است.

 این مقام انتظامی استان، تعداد دستگیری معتادان کارتن خواب را دو هزار و 10 نفر و دستگیری خرده‌فروشان مواد مخدر را 381 نفر عنوان و تصریح کرد: در این مدت 150 تن از معتادان دستگیر شده به کمپ اعزام شده‌اند.

ملکی در ادامه تعداد طرح‌های پاک‌سازی محلات و نقاط آلوده استان را 57 طرح و مجموع دستگیرشدگان در بحث مواد مخدر در مدت یاد شده را 459 نفر عنوان کرد و بیان داشت: از این تعداد دستگیرشدگان، 78 نفر قاچاقچیان عمده مواد افیونی بودند.

 

کشف 30 میلیارد تومان کالای قاچاق در بندرعباس

سردار عزیزالله ملکی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با راه‌اندازی قرارگاه مرکزی مبارزه با قاچاق کالا از ابتدای امسال مؤفقیت‌های چشمگیری در زمینه کشف محموله‌های بزرگ قاچاق و مبارزه با این پدیده شوم اقتصادی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: در تازه‌ترین کشفیات نیروی انتظامی، چند محموله بزرگ به ارزش تقریبی 30 میلیارد تومان کشف و ضبط شده که 3 میلیارد تومان از این کالاها به روش قاچاق و 27 میلیارد تومان آن نیز از طریق مبادی رسمی و با ارائه مدارک جعلی و اسناد خلاف واقع وارد کشور شده است که از سوی نیروی انتظامی و با اقدامات اطلاعاتی و انتظامی کشف و ضبط شده‌اند.

فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به نحوه اقدام قاچاقچیان برای عبور دادن این کالاها از مبادی رسمی نیز افزود: برای نمونه در پوشش پتو اقدام به وارد کردن داروهای قاچاق، البسه و … می‌کرده‌اند که در این رابطه 15 نفر دستگیر شدند و 8 خودرو توقیف شده است.

ملکی خاطرنشان کرد: در پنج ماهه ابتدایی امسال 383 میلیارد تومان کشفیات کالای قاچاق در هرمزگان داشته‌ایم که جهش 63 درصدی را نسبت به سال گذشته داشته است.

وی از همکاری مراجع قضایی در استان هرمزگان با نیروی انتظامی در حوزه‌های گوناگون به خصوص در زمینه مبارزه با قاچاق کالا تقدیر کرد و گفت: امیدواریم با تداوم این همکاری شاهد انسجام هر چه بیشتری در زمینه مقابله با این پدیده شوم و مخرب اقتصادی داشته باشیم.

 

کشف 2 هزار و 500 کیلوگرم مواد مخدر در هرمزگان

عزیزالله ملکی با اشاره به کشف 2 تن و 500 کیلوگرم مواد مخدر در هرمزگان اظهار داشت: در پی ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد جدی و قانونی با سوداگران مرگ، طی 15 روز گذشته طرح مبارزه با قاچاق مواد مخدر در سطح استان اجرا شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: در مدت یاد شده 2 هزار و 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر شامل یک تن و 945 کیلوگرم تریاک، 550 کیلوگرم حشیش و پنج کیلو هروئین کشف شد.

وی تصریح کرد: 37 دستگاه خودرو و هفت دستگاه موتورسیکلت حامل و فعال در قاچاق مواد مخدر توقیف و 145 نفر در بحث مواد مخدر شناسایی و دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

ملکی بیان کرد: طی این مدت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 46 درصد در کشفیات مواد مخدر در استان افزایش کشف داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان ضمن قدردانی از مشارکت و همکاری خوب مردمی با پلیس در شناسایی و کشف جرایم از عموم شهروندان و مردم فهیم استان خواست: در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه تهیه، توزیع و حمل مواد مخدر، در اسرع وقت از طریق تلفن 110 اطلاع تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

 

کشف کالاهای قاچاق 153 میلیاردی در هرمزگان

علی‌اصغر خرم‌روی با اشاره به کشف کالاهای قاچاق 153 میلیاردی در هرمزگان اظهار کرد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با همکاری ماموران انتظامی طی هفته آخر مردادماه سال جاری، با تلاش شبانه‌روزی و اجرای طرح‌های پاک‌سازی نقاط آلوده، 75 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.

وی افزود: طی این مدت با تلاش ماموران 19 هزار و 593 دستگاه لوازم خانگی، 7 هزار و 578 دستگاه لوازم صوتی و تصویری، 58 تن برنج، 112 هزار پاکت سیگار، 2 هزار متر پارچه، 23 هزار لیتر سوخت، 3 هزار و 654 قلم لوازم آرایشی و بهداشتی، 11 هزار و 428 ثوب البسه و 58 قطعه خودرویی قاچاق کشف شد.

جانشین فرماندهی انتظامی هرمزگان با بیان اینکه ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده طی هفته آخر مردادماه امسال 153 میلیارد و 217 میلیون ریال است، بیان داشت: در این راستا 84 متهم دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

خرم‌روی، خطر قاچاق را برای استان و کشور خطر امنیتی و اقتصادی بزرگی دانست و تصریح کرد: تمام انسان‌های مؤمن و باانصاف باید با این پدیده زشت و خلاف شرع که منطبق بر خواست دشمن است مقابله کنند و عموم شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه جرم، با مرکز فوریت‌های پلیس 110 تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت نسبت به شناسایی و دستگیری متخلفان اقدام شود.

کشف 657 کیلو مواد افیونی در هرمزگان

علی‌اصغر خرم‌روی با اشاره به کشف 657 کیلو مواد افیونی در هرمزگان اظهار کرد: در راستای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر، ماموران انتظامی استان هرمزگان با اقدامات فنی و اطلاعاتی طی 24 ساعت گذشته، طرح‌های مقابله با سوداگران مرگ را اجرا کردند.

وی افزود: این طرح‌ها با تلاش پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و همکاری ماموران انتظامی شهرستان‌های بندرعباس، بندرلنگه، رودان و بندرخمیر اجرا شد.

جانشین فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به توقیف پنج دستگاه خودرو و دستگیری 10 متهم در این طرح‌ها، بیان داشت: در این عملیات 657 کیلو انواع مواد مخدر شامل 589 کیلو تریاک، 68 کیلو حشیش و 10گرم هروئین کشف شد.

تحکم در مقابله با قاچاق کالا زمینه تسهیل و عملیاتی شدن شعار اقتصاد مقاومتی در کشور فراهم شود لذا اقدام و عمل و همچنین رفع ریشه‌ای پدیده قاچاق، نیازمند همت همگانی و مشارکت، همکاری و همدلی مردم و و دیگر دستگاهها است که اقدامات گسترده نیروی انتظامی استان هرمزگان در راستای مبارزه با قاچاق است که در شهریور سال جاری تنها گوشه ای از فعالیت جهادی مدیران انقلابی در راستای تحقق فرامین رهبر انقلاب است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان