منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹
شناسه خبر: 363056
گروه :خبر
%d9%82%d8%a7%da%86%d8%a7%d9%82%d9%83%d8%a7%d9%84%d8%a7

وجود کیلومترها مرز آبی در هرمزگان موجب شده تا این استان جز مهم ترین مراکز فعالیت قاچاقچیان کالا به شمار رودو رشد چشمگیر کشفیات قاچاق توسط نیروی انتظامی و ارائه آمارهای رسمی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر بیانگر این معضل اقتصادی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛استان هرمزگان با بیش از 900کیلومتر مرز آبی در خلیج فارس محل تردد شناورهای تجاری و اقیانوس پیمایی است که از سراسر جهان برای انجام تبادلات  اقتصادی در بنادر این استان پهلو میگیرند همچنین وجود اسکله های تجاری، مسافربری، شیلاتی و صنعتی و بزرگ ترین مجتمع بندری کانتینری کشورموجب اهمیت هرمزگان در امر اقتصاد شده تا این استان جز مهم ترین مراکز فعالیت قاچاقچیان کالا به شمار رود.

به رغم وجود مرزهای آبی گسترده تلاشهای گسترده ای در مبارزه با قاچاق کالا و ارز انجام شده بطوریکه این استان یکی از استانهای نا امن برای قاچاقچیان کالا و ارز می باشد و ارائه آمارهای رسمی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا یا اقتصاد زیرزمینی بیانگر این معضل اقتصادی است که گریبانگیر استان هرمزگان شده است.

اغلب کالاهای قاچاق به لحاظ فرهنگی، تأثیر مخربی بر الگوی مصرف جامعه به جای می‌گذارد و ماهیت اغلب این‌گونه کالاها که عمدتا غیر ضروری است جامعه را به‌سوی تفنن‌طلبی و تجمل‌گرایی سوق می‌دهد.

با تاکیدات رهبر انقلاب اسلامی درامر مبارزه با قاچاق کالا درخرداد ماه سال جاری در راستای حفاظت از منافع ملی و اقتصادی قرارگاه مقابله با قاچاق کالا نیروی انتظامی در استان هرمزگان  با اقدامات ویژه خود با تقویت گلوگاه‌ها و رده‌های مبارزه با قاچاق در راستای مبارزه با ورود قاچاق کالا گام های بلندی را برداشته اند و هرمزگان جز پیشرو درامر مبارزه با قاچاق کالا و ارز فعالیت دارد.

کشف 9 میلیارد ریال کالای قاچاق در هرمزگان

سردار عزیزالله ملکی،فرمانده انتظامی هرمزگان با اشاره به کشف 9 میلیارد ریال کالای قاچاق در هرمزگان اظهار داشت: طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا و ارزبا همکاری پلیس آگاهی، یگان تکاوری و اموران انتظامی شهرستان بندرلنگه طی 48 ساعت گذشته اجرا شدکه  در اجرای این طرح با اقدامات گسترده اطلاعاتی و پایش مستمر نقاط جرم خیز و گلوگاه‌های سطح استان صورت پذیرفت، هفت دستگاه خودرو توقیف شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: در این طرح 570 هزار نخ سیگار، 2 هزار و 648 قلم انواع لوازم آرایشی، 363 دستگاه انواع لوازم برقی، 98 طاقه پارچه، 2 تن لیموی خشک و یک دستگاه بیل مکانیکی قاچاق کشف که ارزش کالاهای مکشوفه حدود 9 میلیارد ریال است.

کشف 7 میلیارد ریال کالای قاچاق در بستک

ملکی با اشاره به کشف 7 میلیارد کالای قاچاق در بستک اظهار کرد: درپی دریافت خبری مبنی بر اینکه تعدادی خودروی حامل کالای قاچاق قصد دارند از مسیر خاکی محور “لاورمیستان” شهرستان بستک به سمت شهرستان لامرد استان فارس حرکت کنند، پیگیری موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی افزود: مأموران با گشت‌زنی و کنترل محور مذکور، سه دستگاه خودرو حامل کالای قاچاق را در مسیرهای خاکی شناسایی کردند که در بازرسی از خودروها 8 میلیون و 396 هزار نخ سیگار، 16 هزار و 287 ثوب انواع البسه خارجی قاچاق کشف و سه متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه ارزش محموله کشف شده حدود 7 میلیارد و 901 میلیون ریال برآورد شده است، از شهروندان خواست: در صورت آگاهی از هرگونه فعالیت قاچاقچیان با تماس به موقع با 110، پلیس را در مقابله جدی با قاچاقچیان کالا و ارز یاری کنند.

کشف 11 میلیارد ریال کالای قاچاق در هرمزگان

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به گشت‌زنی ماموران انتظامی شهرستان بندرلنگه در محورهای مواصلاتی و مشکوک شدن به یک دستگاه تریلی کشنده،افزود:  در بازرسی از خودروی مذکور 828 قطعه آباژور شمارش‌گیر و 11دستگاه گوشی تلفن رومیزی فاقد هر گونه مدارک گمرکی به ارزش 9 میلیارد و 500 میلیون ریال کشف و یک متهم در این زمینه دستگیر شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: طی عملیاتی دیگر، مأموران پاسگاه انتظامی بندرپل شهرستان “خمیر” با انجام اقدامات اطلاعاتی از تخلیه بار قاچاق در یکی از خورهای ساحلی مطلع شدندکه مأموران با اعزام به محل مورد نظر و پس از یک تعقیب و گریز کوتاه دو دستگاه خودروی تویوتا متعلق به قاچاقچیان را متوقف و در بازرسی از آنها، هزار و 979 ثوب البسه، 140 جفت کفش، 9 دستگاه یخچال فریزر و 6 دستگاه اسپیلت قاچاق به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال را کشف کردند.

کشف بیش از یک تن مواد مخدر در هرمزگان

ملکی با اشاره به کشف بیش از یک تن مواد مخدر در هرمزگان و توقیف 9 دستگاه خودرو و دو دستگاه موتورسیکلت و دستگیری 15 متهم گفت: در این عملیات یک تن و 162 کیلو انواع مواد مخدر شامل یک تن و 18 کیلو تریاک، 144 کیلو حشیش و 368 گرم هروئین کشف شد.

کشف لوسترهای قاچاق در بندرعباس

محمداسماعیل مشایخ اظهار کرد: مأموران ایستگاه بازرسی «شهید میرزایی»، در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون اسکانیا مشکوک شده و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

وی افزود: پس از بررسی بارنامه و عدم تطبیق کالا در داخل کانتینر با مدارک گمرکی مشخص شد، کامیون حامل محموله لوستر قاچاق به همراه متعلقات آن است که به دنبال آن خودرو توقیف و پرونده قضائی تشکیل شد که  ارزش ریالی کالاهای کشف شده 2 میلیارد ریال است.

کشف محموله 12 میلیارد ریالی موبایل قاچاق در بندرخمیر

ملکی با اشاره به کشف محموله 12 میلیاردی موبایل قاچاق در بندرخمیر اظهار داشت: در اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا، مأموران انتظامی شهرستان بندرخمیر با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی از انتقال کالای قاچاق توسط یک دستگاه وانت نیسان مطلع و پیگیری موضوع را به‌صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

این مقام انتظامی ادامه داد: مأموران در بازرسی از خودرو، یک‌هزار و 114 عدد گوشی موبایل قاچاق به ارزش 12 میلیارد ریال کشف و یک متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

کشف بیش از یک تن انواع مواد مخدر در هرمزگان

ملکی با اشاره به کشف بیش از یک تن انواع مواد مخدر در هرمزگان گفت: در راستای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر، مأموران انتظامی استان با تلاش شبانه‌روزی و کنترل محورهای مواصلاتی، طرح مقابله با سوداگران مرگ را طی 48 ساعت گذشته در سطح استان اجرا کرد.

وی با اشاره به توقیف هفت دستگاه خودرو و دستگیری 47 متهم در این طرح، بیان داشت: با تلاش ماموران، یک تن و 104 کیلو انواع مواد مخدر کشف شد که از این میزان، 705 کیلو تریاک و 399 کیلو حشیش است.

کشف محموله 20 میلیارد ریالی کالاهای قاچاق در بندرخمیر

فرمانده انتظامی استان هرمزگان اظهار داشت: در اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا، مأموران انتظامی شهرستان بندرخمیر با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی از انتقال کالای قاچاق توسط یک دستگاه کانتینر مطلع و پیگیری موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران با کنترل محورهای مواصلاتی تریلر مذکور را که قصد عبور و تردد به سمت استان‌های مرکزی را داشته در محور “بندر خمیر-بندرعباس” شناسایی و در یک عملیات ضربتی آن را متوقف کردند.

ملکی افزود: در برسی انجام شده از پلمب کانتینر مشخص شد قبلا از این پلمب استفاده شده است که مأموران با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از آن، 50 هزار و 788 ثوب البسه،140 عدد ادکلن و 136 جفت کفش قاچاق کشف و یک متهم را در این زمینه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه ارزش محموله قاچاق کشف شده 20 میلیارد ریال برآورد شده است،تصریح کرد: کالاهای قاچاق به لحاظ فرهنگی، تأثیر مخربی بر الگوی مصرف جامعه به جای می‌گذارد و ماهیت اغلب این گونه کالاها که عمدتاً غیر ضروری است جامعه را به سوی تفنن‌طلبی و تجمل‌گرایی سوق می‌دهد.

576 کیلوگرم موادمخدر در هرمزگان کشف شد

علی‌اصغر خرم‌روی،جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان گفت: ماموران انتظامی استان در راستای مقابله با قاچاق موادمخدر و برخورد با سوداگران مرگ، با تلاش شبانه‌روزی و کنترل محورهای مواصلاتی طی 48 ساعت گذشته موفق شدند، 6 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل موادمخدر را شناسایی و توقیف کنند.

وی افزود: با تلاش ماموران مبارزه با مواد مخدر استان و ماموران انتظامی شهرستان‌های بندرعباس و میناب در بازرسی دقیق از خودروها، 576 کیلو مواد مخدر شامل 574 کیلو تریاک و دو کیلو هروئین کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان با اشاره به دستگیری 9 تن از قاچاقچیان در این مدت، تصریح کرد: اقدامات مقابله‌ای با پدیده شوم مواد مخدر همه جانبه بوده و از شهروندان درخواست می‌شود هرگونه ناهنجاری و موارد مشکوک را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش دهند.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد