منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
شناسه خبر: 197284
گروه :خبر
13940229000693_PhotoA

رئیس جمهور با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی، گفت: دولت تدبیر و امید در عین تعامل با سازمان‌های بین‌المللی؛ و در کنار نیروهای مسلح با شهامت، قدرت و اقتدار از حیثیت و شرف جمهوری اسلامی ایران دفاع می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن روحانی روز شنبه در ضیافت افطاری با فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی گفت: جمهوری اسلامی ایران به هیچ عنوان به دنبال ساخت سلاح‌های مخرب و غیرانسانی نبوده و نیست و این ذهنیت سازی های دروغین باید برای جهانیان افشا شود.

وی با تأکید بر اینکه دولت و مجموعه نیروهای مسلح تحت امر ولایت فقیه است، گفت: باید در نوع سخن گفتن و حرکت، در صف واحد بوده و سپاه، ارتش، دولت و کارگزاران نظام تحت پرچم ولایت فقیه و فرماندهی واحد، قانون اساسی و قرآن و اهل بیت(ع) حرکت ‌کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه آمادگی و تجهیز نیروهای مسلح بر مبنای محاسبه موقعیت و محیط پیرامونی و بین‌المللی است، گفت: این بدین معنی است که جمهوری اسلامی ایران بر مبنای شرایط حاکم بر منطقه و جهان، تهدیدات قابل محاسبه و همچنین اهداف دیگر کشورها که گاهی در تضاد یا رقابت با اهداف نظام است، سطح آمادگی خود را حفظ می‌کند.

روحانی با اشاره به تجربیات گرانبهای دوران دفاع مقدس اظهارداشت: آن 8 سال برای ارتش، سپاه ، بسیجیان دلاور و نیروهای انتظامی و مسئولان سیاسی، تجربه گرانبهایی بود اما در عین حال نباید خود را صرفا در آن تجربه 8 ساله محصور نماییم چرا که فضا و شرایط امروز جهان با گذشته تفاوت بسیار زیادی داشته است.

وی با اشاره به تغییرات استراتژیک سیاسی و نظامی در منطقه و جهان گفت: جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح در طول این مدت که کشورهای همسایه با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو بوده‌اند، سطح آمادگی و هوشیاری خود را حفظ نمود.

رییس جمهور به تلاش نیروهای مسلح برای افزایش توان دفاعی کشور و ضرورت حفظ این آمادگی های دفاعی اشاره و تأکید کرد: جایگاه جمهوری اسلامی ایران و تلاش نیروهای مسلح باعث شده تا دشمنان نتوانند تهدیدهای نظامی خود را عملی کنند.

روحانی ادامه داد: باید از یک طرف برای آمادگی دفاعی کشور، واقعیت‌های راهبردی و شرایط منطقه و جهان در نظر گرفته شود و از سوی دیگر باید ذهنیت راهبردی را نیز مورد توجه قرار داد.

وی تصریح کرد: دشمن تنها سلاح، ماهواره و موشک نمی‌سازد بلکه ذهنیتی را برای دنیا منطقه و حتی مردم ایران می‌سازد تا ایران را خطری برای جهانیان نشان دهد.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه توجه به ذهنیت‌های راهبردی به اندازه واقعیت راهبردی اهمیت دارد، گفت: زمانی که دشمن می کوشد ذهنیت های غلطی را درباره ایران به جهانیان القا کند ما نیز باید ضمن مقابله با تهدید، با تمام توان بکوشیم این ذهنیت ها را از افکار عمومی جهان پاک کنیم.

روحانی با بیان اینکه گاهی دشمن به دنبال این است که این دروغ را در بین اذهان عمومی جهان جا بیندازد که حکومت ایران، حکومتی نیست که قدرت تعامل، گفتگو، مذاکره و ائتلاف با دیگر کشورها داشته باشد، افزود: همه ما در جمهوری اسلامی ایران باید در برابر این تهدیدها آمادگی خود را حفظ نماییم.

وی حضور نیروی دریایی در آب‌های بین المللی و همچنین کمک‌های ایران به کشورهای منطقه که مورد تجاوز تروریست‌ها قرار گرفته‌اند را از نمونه پاسخ‌های عملی کشور در برابر اتهامات بی‌اساس دشمنان دانست و گفت: برای جمهوری اسلامی ایران شیعه و سنی، یمن، سوریه، لبنان، عراق و فلسطین هیچ فرقی نداشته و ما همواره در کنار مظلومان ایستاده و خواهیم ایستاد.

رییس جمهور با اشاره به تصویب قطعنامه جهان عاری از خشونت و افراطی گری، خاطرنشان کرد: تصویب این قطعنامه در سازمان ملل پاسخ قاطعی در برابر ذهنیت‌ سازی‌های بدخواهان جهان بود و جمهوری اسلامی ایران در حساس‌ترین شرایط تاریخی توانست این پرچم را به دست بگیرد.

روحانی با تأکید بر اینکه تلاش دشمنان برای ایجاد ذهنیت دروغین ساخت سلاح هسته‌ای در ایران باید برای جهانیان افشا شود، گفت: باید این تبلیغ غلط دشمن را با تمام توان برای جهان افشا نماییم.

رییس جمهور با بیان اینکه مسیر نیروهای مسلح ایران، صلح مقتدرانه است، گفت: تقویت نیروهای مسلح ایران تنها برای ایجاد صلح در منطقه بوده و نیروهای مسلح پشتیبان اقتدار و منافع ملی هستند.

روحانی در ابتدای سخنان خود ماه مبارک رمضان را ماه جهاد ، روزه، هدایت حق تعالی، ماه نزول قرآن و ولایت دانست و گفت: ماه رمضان در طول 8 سال دفاع مقدس از فضای معنوی و فوق‌العاده‌ای برخوردار بود و همچنین عملیات رمضان در سال 61 در همین ماه انجام شد.

رییس جمهور با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با نیروهای مسلح سایر کشورهای جهان متفاوت و قابل مقایسه نیست، اظهار داشت: در برخی از کشورها نیروهای مسلح به خاطر ترس مردم آن کشور مورد احترام هستند این در حالی است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در جامعه دارای منزلت و مقام شامخ هستند.

رییس جمهور ادامه داد: مردم نیروهای مسلح را به عنوان پناه بزرگ برای حفظ کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران و علمدار جهاد و مبارزه در راه خدا می‌دانند.

سردار دهقان: نیروهای مسلح حامی دولت در پیشبرد اهداف نظام و توسعه ملی هستند

پیش از سخنرانی رییس جمهور، دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به وضعیت ناامن و بی‌ثبات کشورهای منطقه، گفت: در حال حاضر ایران از ثبات خوبی بهره‌مند است و در این فضای امن دولت قادر است تمام برنامه‌های خود را در اقصی نقاط کشور به اجرا بگذارد.

وی ادامه داد: امروز نیروهای مسلح به عنوان مجموعه نیروهای ولایتمدار با تمام ظرفیت برای خدمت به کشور و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نیروهای مسلح با تمام توان، حامی دولت و در مسیر اهداف نظام و توسعه ملی حرکت می‌کنند.
سرلشکر فیروز آبادی: جلسه نیروهای نظامی و انتظامی با دولت، جلسه الفت است.

سرلشکر فیروز آبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح نیز ضمن ابراز خرسندی از دعوت افطاری رییس‌جمهور گفت: نیروهای مسلح با نیت خیر و کسب مجوز از محضر مقام معظم رهبری و با نشاط به این مجلس الفت با دولت آمده است.

وی با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح و دولت بازوان ولایت برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی هستند، گفت: امروز شاهد رشد و پیشرفت قابل توجهی در نیروهای مسلح هستیم.

سرلشکر فیروزآبادی با بیان اینکه دلهای همه ما در کشور با هم است و ضمن سپاسگزاری از حمایت‌های دولت از مجموعه نیروهای مسلح، افزود: در حال حاضر دانشمندان مبتکر و خلاق در نیروهای مسلح و وزارت دفاع آماده پیشبرد اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی ایران هستند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی