منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۷
شناسه خبر: 237931
گروه :خبر
13921210000397_PhotoA

وزیر دفاع گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قادر هستند متناسب سطح و نوع تهدید با واکنش سریع نسبت به مهار و دفع آن قاطعانه اقدام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در جمع روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور طی سخنانی با تشریح تحولات و شرایط منطقه‌ای و جهانی، از بصیرت، هوشمندی، دشمن شناسی و مقاومت به عنوان رمز پیروزی در عرصه‌های سیاسی، دفاعی و امنیتی یاد کرد و گفت: اقتدار دفاعی همراه با دیپلماسی فعال دفاعی و ایفای نقش هم تکمیلی با سیاست خارجی، ارتقاء بخش ضریب امنیتی و افزایش دهنده قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران است.

دهقان تصریح کرد: باید با تبدیل شرایط فعلی، ظرفیت ها، قابلیت ها و توانمندی های داخلی را با رویکرد مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی برای نیل به تعالی و پیشرفت کشور، فعال و با تعامل گسترده در جامعه بین الملل زمینه را برای تحقق امنیت پایدار در منطقه و جهان عاری از خشونت فراهم کرد.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری در کنار سیاست ها و اقدامات همه جانبه دولت در عرصه داخلی و خارجی، موجب شده امروز جمهوری اسلامی ایران ضمن دستیابی به جایگاه شایسته خود در ترتیبات امنیتی منطقه، بتواند قدرتی را خلق کند که نظام سلطه قادر به تحقق اهداف توسعه طلبانه و تجاوزگرانه‌اش نباشد.

دهقان در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح اقدامات و فعالیت‌های وزارت دفاع طی دو سال گذشته در عرصه‌های مختلف به ویژه تولید قدرت نظامی و افزایش توان دفاعی کشور گفت: این روند موجب شده است نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران قادر باشند متناسب سطح و نوع  تهدید با واکنش سریع نسبت به مهار و دفع آن قاطعانه اقدام کنند.

وزیر دفاع با بیان اینکه توسعه و تعمیق همکاری دفاعی با کشورهای منطقه به ویژه همسایگان ازاولویت های اصلی دیپلماسی دفاعی کشورمان به شمار می‌رود، بر نقش مهم و سازنده روسای نمایندگی های جمهوری اسامی ایران در خارج از کشور تاکید و از همکاری و تعامل نزدیک وزارت امور خارجه در پیشبرد این روند تشکر و قدردانی کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند