منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۵۶
شناسه خبر: 241077
گروه :خبر

عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس گفت: نیروهای انقلابی باید دانشگاه‌ها را رصد کنند تا اگر اختلافی در آنچه مقام معظم رهبری خواسته‌اند با آنچه در دانشگاه روی می‌دهد وجود داشت برخورد کرده و گزارش دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محمدحسین یادگاری عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در رابطه با فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با روسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی گفت: مقام معظم رهبری سال‌های متمادی در رابطه با پیشرفت علمی کشور و کسب مرجعیت علمی ایران در منطقه صحبت کردند و مطالب اخیر در جمع روسای دانشگاه جمع‌بندی فرمایشات سال‌های گذشته ایشان است که بر این اساس اساتید دانشگاه باید به دانشجویان امیدواری دهند تا آموزش عالی کشور حرکت رو به جلو داشته باشد.

وی با بیان اینکه تاکید مقام معظم رهبری بر بحث حجاب در دانشگاه بسیار اهمیت دارد اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید کردند که اگر جریان‌های اختلاط در کشورهای غربی مناسب بود تاکنون خودشان به نتیجه رسیدند، در کشور ما برخی مسئولان برای ایجاد شادی در شرایط مختلط را شکل می‌دهند که مقام معظم رهبری این مسئله را رد کرده‌اند.

یادگاری، با اشاره به تغییر مفهوم کار فرهنگی در دانشگاه‌ها افزایش بصیرت دانشجویان را اقدام فرهنگی در دانشگاه دانست و عنوان کرد: اجرای فوق‌برنامه‌ها با رشد فرهنگ در دانشگاه‌ها متفاوت است، کار فرهنگی یعنی اینکه کارهای زیربنایی در حوزه فرهنگ انجام دهیم و پیشرفت علمی پایدار داشته باشیم تا مملکت مقتدر باشد که امیدواریم مسئولان مملکت در دولت و آموزش عالی به این مسائل توجه کنند.

وی با بیان اینکه پس از صحبت‌های مقام معظم رهبری وظیفه نیروهای انقلابی در دانشگاه‌ها مشخص شده است، گفت: نیروهای انقلابی باید دانشگاه‌ها را رصد کنند تا اگر اختلافی در آنچه مقام معظم رهبری خواسته‌اند با آنچه در دانشگاه روی می‌دهد وجود داشت برخورد کرده و گزارش دهند.

وی افزود: برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی نیروهای انقلابی باید دانشگاه‌ها را رصد کنند تا دانشگاه‌ها همواره در مسیری که مقام معظم رهبری خواسته‌اند حرکت کنند.

یادگاری اضافه کرد: همچنین مقام معظم رهبری بر کندی شتاب علمی کشور تاکید دارند که امیدواریم مسئولان اقداماتی داشته باشند تا دانشگاه‌ها به سمت تولید دانش‌بنیان بروند و به دست نیروهای مومن، انقلابی،‌ دلسوز و دغدغه‌مند اداره شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود