منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۶
شناسه خبر: 284938
گروه :خبر
13941201000664_PhotoA

درحالی که جنبش انصارالله به موشک‌های آمریکایی جدیدی در یکی از پایگاه‌های نظامی عربستان در نجران دست یافته، منابع نزدیک به هادی از اقدام قطر برای تجهیز بیمارستان‌های سودان جهت مداوای زخمی‌های نظامیان متجاوز خبر می‌دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «ابراهیم الصعده»، یکی از فرماندهان میدانی جنبش انصار الله یمن تصریح کرد: رزمندگان این جنبش بر تعدادی دیگر از موشک‌های آمریکایی در پایگاه نظامی «عکافه» در جنوب عربستان دست یافتند.

این فرمانده میدانی جنبش انصار الله که با خبرنگار فارس گفت‌وگو می‌کرد، افزود: این موشک‌ها از نوع موشک‌های پیشرفته زمین به زمین هستند و به دلایل امنیتی امکان افشای نام آن وجود ندارد.

به گفته الصعده رزمندگان این جنبش طی ساعات آینده از این موشک‌ها برای هدف گرفتن مواضع نظامی عربستان و امارات در جبهه‌ها مختلف عملیاتی استفاده خواهند کرد، اگرچه پیش از این نیروهای یمنی از این موشک‌ها البته به تعداد و میزان کمتر بهره می‌بردند.

این منبع آگاه یمنی افزود: رزمندگان انصار الله ایستگاه «البیضاء» در جیزان را با موشک هدف گرفته و آتش‌سوزی‌های رخ داده بر اثر این حملات موشکی بوده است.

کشته و زخمی شدن ده‌ها شبه نظامی وابسته به هادی در تعز

از سوی دیگر، گزارش میدانی ارائه شده به «خالد بحاح»، نخست وزیر هادی و معاون وی از کشته شدن ده‌ها شبه نظامی وابسته به رئیس جمهوری فراری یمن و نظامیان وابسته به کشورهای متجاوز در تعز پرده برمی‌دارد.

1630 نظامی وابسته به عربستان در تعز کشته شدند

این گزارش که از سوی استاندار تعز به کابینه بحاح در ریاض تقدیم شده، افشا می‌کند که بیش از 1630 نظامی وابسته به هادی و دیگر گروه‌های مسلح وابسته به عربستان طی درگیری با نیروهای یمنی در مناطق مختلف تعز کشته شدند.

به گفته منابع نزدیک به رئیس جمهوری فراری یمن کابینه بحاح زخمی‌ها و آسیب دیدگان این نبردها و درگیری‌ها را به «خارطوم»، پایتخت سودان منتقل کرده و به دلیل کمبود امکانات درمانی طبق هماهنگی‌های صورت گرفته، قرار است، قطر اقدام به تجهیز بیمارستان‌های سودان کند.

دفع حمله مجدد نظامیان عربستانی به شهر الربوعه

اما از شهر «الربوعه»، در استان عسیر عربستان خبر می‌رسد که نیروهای یمنی حمله دیگر نظامیان عربستانی به این شهر با هدف باز پس گیری آن را دفع کردند.

یک منبع آگاه میدانی یمنی در این خصوص توضیح داد که نیروهای این کشور طی ساعات گذشته تلاش نظامیان عربستانی برای بازپس گیری روستاهای قرار گرفته در شرق الربوعه را دفع و تلفات بی‌شمار و خسارات سنگینی را به متجاوزان متحمل کردند.

نیروهای یمنی متشکل از ارتش و نیروهای مسلح این کشور و کمیته‌های داوطلب دفاع مردمی یمن بر ده‌ها منطقه و شهر عربستان در استان‌های جیزان و نجران و عسیر سیطره دارند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است