منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۱
شناسه خبر: 309189
گروه :خبر
722728

امام جمعه مشهد مقدس گفت: بنده نگفته‌ام بی‌حجابی بدتر از اختلاس است، در شبکه‌های اجتماعی این مسئله توضیح داده شده است، فساد اخلاقی و اقتصادی وابسته یکدیگرند و کلید واژه این‌ها بی‌حجابی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: در 8 مورد قرآن در مقام تبیین نعمت‌های بهشتی ذات مقدس پروردگار، اتکاء را جزو نعمت‌های بهشتی معرفی می‌کند و غالباً در مقام تبیین نعمت‌های بهشتی، ذات پروردگار مسئله متکی‌بودن را به‌عنوان نقطه برجسته و یا نقطه کمال و ختم نعمت‌ها مشخص می‌کند.

وی تاکید کرد: در سوره الرحمن آیه 54 آمده است: بهشتیان میوه‌های بهشتی را می‌توانند در وضعیت تکیه‌زدن بچینند، در مورد دیگری از سوره الرحمن نیز همین مضمون آمده و همچنین در سوره واقعه از بهشتیان باعنوان مقربین یاد شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی بیان کرد: در سوره مبارکه انسان می‌فرماید: بهشتیان بر اریکه‌ها تکیه زده‌اند و سرما و گرمایی احساس نمی‌کنند. آنچه مهم است این است که در 8 مورد در تبیین نعمت بهشتی ذات مقدس پروردگار تکیه زدن و متکی بودن بر اریکه را به‌عنوان نعمت و به عنوان نقطه امتیاز زندگانی بهشتی معرفی می‌کند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: زندگانی دنیا چه برای اهل دنیا و چه برای اهل آخرت، آمیخته با اضطراب و نگرانی است، آنهایی که در این زندگی اهل دنیا هستند و در توسعه قدرت و لذت هستند زندگی این‌ها در نگرانی است، خاصیت زندگانی دنیا این است که هر چه امکانات مادی افزایش بیابد، بر نگرانی و اضطراب افزوده می‌شود.

وی گفت: زندگانی دنیا برای اهل آخرت هم با اضطراب آمیخته است، یعنی مضطرب هستند که عاقبت آن‌ها چه می‌شود و قبر و قیامت آن‌ها چگونه می‌شود؟ زندگانی انسان با اضطراب آمیخته است، بزرگترین ویژگی بهشت آرامش و نفی اضطراب و نگرانی است و آنجا اطمینان کامل حاصل است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم(ص) درباره حضرت علی(ع) یک حدیث متواتر دارند که فرمودند: یا علی(ع)، تو را دوست ندارد مگر مومن و کینه و بغض تو در دل انسانی نیست، مگر منافق و کافر. تحلیل این حدیث بهترین سخن امروز ماست که چرا مومن آن حضرت را دوست دارد؟

وی بیان کرد: مومن دلداده خدا و حق است، مومن به هرچه مظهر خداست و رنگ و صبغه خدایی دارد، به وی عشق می‌ورزد، امیر مومنان دارای صبغه کامل عبودیت بود تا جایی که وی را وجه‌الله قرار داده‌اند.

آیت‌الله علم‌الهدی بیان کرد: پیام تکوینی خداوند، ولادت امیرالمومنین(ع) در خانه کعبه است، مادر آن حضرت زمانی که مشغول طواف بود به نقطه‌ای رسید که هیچ راهی به درون کعبه نبود و قدرت قدم از قدم برداشتن نداشت و مستاصل مانده بود که صدای انفجاری فضای مسجدالحرام را گرفت و گرد و غبار غلیظی نمودار شد و دیوار کعبه شکافته شد و این خانم وارد کعبه شد و شکاف دیوار به هم آمد.

وی تاکید کرد: این یک مسئله و راز و رمز الهی است، سه شبانه روز گذشت و صدای انفجار دوم در فضای مسجدالحرام پیچید و مردم در اطراف کعبه حاضر شدند و این خانم با قنداقه‌ای در دست از کعبه بیرون آمد و نام نوزاد را علی(ع) نهادند. چرا منافق و کافر دشمن علی(ع) است؟ اگر قبول ندارد خب نداشته باشد اما چرا دشمن؟ زیرا کافر به خدایی معتقد نیست و معادی باور ندارد و محور وجود و هستی وی همین زندگی دنیا است و دنبال لذت بیشتر است؛ به هر وسیله‌ای به‌ دنبال آن است و این جز با فساد اقتصادی و اخلاقی ممکن نیست. امام علی(ع) بزرگترین مبارز علیه فساد اخلاقی و اقتصادی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی گفت: فساد اقتصادی و اخلاقی در جامعه نقطه و سنگر جنگ با علی(ع) و مقابله با آن حضرت است، عنصری نمی‌تواند به فساد اقتصادی و اخلاقی آلوده باشد و در عین حال ادعای عشق امیرالمومنین(ع) کند.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: دوستی علی(ع) لازمه‌اش مبارزه با فساد اقتصادی و اخلاقی است، این‌ها با هم رابطه دوسویه دارند و هر کدام علت و معلول یکدیگر هستند، انسان‌هایی که به دنبال فساد اقتصادی هستند در نهایت به دنبال عیاشی و تولید فساد اخلاقی هستند و مولد فساد اخلاقی هستند، عده‌ای نیز با مفاسد اخلاقی به دنبال پول و تجمل هستند.

وی بیان کرد: بنده نگفته‌ام بی‌حجابی بدتر از اختلاس است، در شبکه‌های اجتماعی این مسئله توضیح داده شده است، فساد اخلاقی و اقتصادی وابسته یکدیگرند و کلید واژه این‌ها بی‌حجابی است. اخلاق از اینجا فاسد می‌شود که حوزه غریزه جنسی جامعه گسترش یابد و کلیدواژه این هم بی‌حجابی است و کلیدواژه امنیت اجتماعی، مقابله با بی‌حجابی است که البته عنوان آن حجاب اجباری نیست.

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: برخی برای اینکه یک قشر لائیک و بی‌مذهب را دنبال خود داشته باشند، از فساد حمایت می‌کنند، اگر دزد و آدمکش را گرفتند دخالت در زندگی عمومی مردم است؟ نمی‌توانید معیشت مردم را مدیریت کنید، در عرصه فرهنگ ضربه می‌زنید؟ به این وسیله می‌خواهید خلاء خود را جبران کنید؟

وی ادامه داد: قانون امر به معروف تصویب شد و حاضر نشدید این قانون را ابلاغ کنید. رئیس مجلس آن را ابلاغ کرد، اجرای این قانون رسالت نیروی انتظامی است و این نیازمند ابزار و آئین نامه است و بعد برخی مانع اجرای این قانون می‌شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌رضوی بیان کرد: هیئت ایتالیایی که می‌آید شما با یک شرکت مدلینگ که هنرش طراحی لباس است، قرارداد می‌بندید تا از بلد کفر لباس اسلامی طراحی کند؟ یعنی ما واقعاً فکر نداریم؟ مردمی که در انواع علوم پیشرفته هستند، در طراحی لباسِ اسلامی فکر و مغز نداریم و باید طراح ایتالیایی قرار داد ببندد و فرهنگ آلوده بزهکاری غرب را بیاورد و طراحی لباس کند؟

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است