منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶
شناسه خبر: 189140
گروه :خبر
تربیت فرزند عکس

کارشناس روان شناسی گفت: برای اینکه بتوانیم تاثیر تربیتی و صحیحی بر روی کودکانمان داشته باشیم لازم است پیوسته به تربیت خود بیندیشیم و در این راه قدم بگذاریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  سوره یاس؛ داودی، کارشناس روان شناسی در مورد نگرش محدود درتربیت گفت: نگرش محدود در تربیت کودک نمی تواند ما را به هدف برساند و کودکان بیش از آن که از کلام دیگران تاثیر بگیرد از عمل آنان اثر می پذیرد .

وی افزود: اگر فرزندمان رابه مطالعه ، نماز خواندن ، صبور بودن ، خوشرو بودن ، اجتماعی بودن وسایر اعمال وکارهای پسندیده توصیه وسفارش کنیم او هرگز این توصیه ها را قبول نمی کند تا زمانی که آنها را در رفتار ما درک کند و ببیند که ما این اعمال را انجام می دهیم .

داودی تاکید کرد:ما می توانیم از طریق تربیت خود ، رفتار درست را درعمل به کودکان ودانش آموزان خویش آموزش و انتقال دهیم .
این کارشناس ادامه داد: خداوند انسان را به گونه ای خلق کرده است که دارای شخصیت چند بعدی است و تربیت او هم باید متوجه همه این ابعاد باشد و مهم ترین ابعاد شخصیت انسان را بعد شناختی ، بعد عاطفی ، بعد حرکتی -جسمانی و بعد اجتماعی و بعد اخلاقی دانست .

داودی با اشاره به ابعاد شناختی می گوید: یک تربیت متعادل وصحیح  باید همه این ابعاد را مدنظر قرار دهد و دین  عزیز ما اسلام دینی است که به تمامی این ابعاد توجه کرده است و برای زندگی ما برنامه دارد تا به سعادت و پرورش برسیم .

وی ادامه داد: یک تربیت اسلامی وکامل باید با کودک ونوجوان به گونه ای مواجه شویم که او بتواند در همه این ابعاد فعال باشد ورشد کند .

این کارشناس ادامه داد: انسان می تواند در مسیر رشد و کمال خود به نقاطی برسد که هیچ موجودی نمی تواند به آن سطح دسترسی پیدا کند با توجه به دستورات دین اسلام و برنامه های اسلام برای تربیت انسان

داودی تشریح کرد: لذا در تربیت باید برای رسیدن به اهداف بلند و عالی ، عزم راجزم و تلاش را دو چندان کرد و با آرامش واستواری به طرف اهداف حرکت کرد .

وی با تاکید بر انگیزش در کودکان و نوجوانان افزود:آنچه می تواند کودک را به طرف رشد وکمال و تربیت صحیح سوق دهد و هدایت کند ، انگیزش هایی است که از درون او را به سمت اهداف هدایت می کند که والدین و اطرافیان نقش مهمی دزر این زمینه دارند .

 

انتهای پیام /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند