منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۱۸
شناسه خبر: 365684
گروه :خبر
318134

استفاده از دستگاههای تصفیه آب عموما مورد انتقاد مسئولان قرار دارند چرا که استفاده از دستگاه‌های تصفیه‌آب سبب از بین رفتن سختی آب شده و آب را به مقطر و یا سبک تبدیل می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛بحران کم آبی در استان هرمزگان یکی از معضلاتی است که سالها گریبانگیر مردم این کلان شهر است که در ماههای گرم سال و تابستان ها به اوج خود می رسد.

با کاهش ذخیره آبی استان که اغلب سد استقلال میناب را شامل می شود باعث افزایش بهره بری از سفره آب ها زیر زمینی می شود که این مسئله نیز به دلت بارش های کم و خشکسالی های پیاپی نسبت به تقاضای مردم اندک است.

در تابستان سال گذشته استان هرمزگان با کاهش شدید ذخایر آب ی مواجهه بود که این امر موجب  جیره بندی آب شهرستان بندرعباس در تابستان و فصل گرما شد که در سایه لطف خداوند با بارش های زمستانی تا اندازه این بحران رفع شد هم اکنون نیز در صورت مدیریت مصرف آب و کاهش ۲۰۰ لیتر بر ثانیه از میزان مصرف همچنین با کاهش سهم صنایع غرب از آب شرب، حداقل نیاز آبی شهر بندرعباس دو هزار و ۴۹۰ لیتر خواهد بود.

در ماههای اخیر تغییر طعم و بوی آب شرب در برخی محلات شهر بندرعباس موجب نگرانی شهروندان شده به طوری که اکثر بندری هااز خوردن آب شبکه آب شهری خودداری کرده و به مصرف آب معدنی روی آورده اند.

بوی لجن و فاضلاب به وضوح از آب شرب بندرعباس استشمام می‌شود که این موضوع گلایه ساکنان این شهر ساحلی را بهمراه داشته از سوی دیگر افت فشار آب نیز در مناطقی از شهر بندرعباس  مشکل ساز شده است.

از سوی دیگر مشکل کیفیت آب در تابستان ها و بوی نامطبوع آن باعث نارضایتی مردم است که موجب می شود مردم شهر نسبت به استفاده از آب معدنی و تصفیه شده که در شهر عرضه می شود اقدام کنند.

استفاده از آب هایی که توسط عده ای خودگردان به تصفیه آب اقدام می کنند یکی از دغدغه های مسئولان شهری می باشد که متاسفانه مرود توجه اذهان عمومی قرار ندارد.

استفاده از دستگاههای تصفیه آب عموما مورد انتقاد مسئولان قرار دارند چرا که استفاده از دستگاه‌های تصفیه‌آب سبب از بین رفتن سختی آب شده و آب را به مقطر و یا سبک تبدیل می‌کند و این آب سبک در دراز‌مدت سبب بروز آسیب‌های جدی به قلب و عروق و اختلال در رشد استخوانی کودکان می شود.

همچنین بسیاری از املاح مفید موردنیاز بدن از طریق آب مصرفی روزانه وارد بدن می‌شود که در صورت تصفیه مجدد آب شهری این ترکیبات حذف با میزان آنها تغییر خواهدکرد.

دستگاه‌های تصفیه‌ بر ساختار شیمیایی آب تاثیرگذاشته و سبب ازبین رفتن بخش بسیاری از املاح مفید ازجمله کلسیم، منیزیم، پتاسیم وفلور می‌شود از سوی دیگر دستگاه‌های تصفیه آب هیچ تاثیری در میکروب‌زدایی و تصفیه‌آب ندارد و این دستگاه‌ها نه تنها تغییری در کیفیت آب مصرفی ایجاد نمی‌کند بلکه نباید ازآنها به عنوان تصفیه‌کننده ناخالصی‌های آب شرب و بهداشتی استفاده کرد.

از این رو برخی با قراردادن دو الکترود فلزی درمسیر تصفیه‌آب کرده اند که این امر پس از مدتی سبب ایجاد رسوب و لای در دستگاه می‌شود و از این حربه برای تبلیغات خود و اینکه آب آشامیدنی مشکل دارد استفاده می‌کند.

فروشندگان آب تصفیه شده برای جلب بیشتر در یک اقدام تبلیغاتی به الکترولیز آب و رسوب دادن و ته نشین ساختن املاح محلول در آن می‌پردازند و وجود این رسوبات را عامل آلودگی یا پایین بودن کیفیت آب عنوان می‌کنند که این مراکز به هیچ وجه مورد تایید معاونت بهداشت و درمان نمی باشند و از نظر ما فعالیت این مراکز غیر قانونی است.

طبق نظر کارشناسان بهداشتی در عملیات تصفیه آب شرب بسیاری از املاح و مواد معدنی مورد نیاز بدن از بین میرود و از سوی دیگر برخی مواد و املاح به آب اضافه می شود که مورد بهداشت نمی باشد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در حاجی آباد به هشت بیمار نیازمند برون سپاری، افزایش نظارت و کیفیت خدمات را به همراه دارد سومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی در کیش گشایش یافت تمدید قانون داماتو؛ نقض آشکار برجام است/ کمیته نظارت بر برجام محکم در برابرخلف وعده طرف مقابل بایستد