منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۱
شناسه خبر: 267401
گروه :خبر
otello

این روزها در جامعه شاهد رفتارهای هنجارشکن و دوراز شان و اخلاق اسلامی هستیم و حضور زنان ودختران با پوششی نامناسب در مجامع عمومی نماد شیک پوشی وامروزی بودن آنهاست و حجاب و پوشش نیز نوعی عقب افتادگی تلقی شده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، این روزها در جامعه شاهد رفتارهای هنجارشکن و دوراز شان و اخلاق اسلامی هستیم و حضور زنان ودختران با پوششی نامناسب در مجامع عمومی نماد شیک پوشی وامروزی بودن آنهاست و حجاب و پوشش نیز نوعی عقب افتادگی تلقی شده است .

 

تاسف بار تر آنکه مرزهای محرم و نامحرمی گسیخته شده  و کسی اهمیت نمی دهد که عاقبت این اتفاق شوم چقدر می‌تواند وخیم باشد تا جایی که شاید خونی ریخته شده و کانون گرم خانواده ای متلاشی شود.

 

متأسفانه برخی خانواده ها تحت تأثیر تبلیغات ماهواره ای و برنامه های هدفدار آن و یا به علت بی اطلاعی از مبانی اخلاقی و ارزش های اسلامی، برخورد نزدیک با نامحرم بدون هیچ قیدی و بدون حجاب را نوعی تجدد و روشنفکری قلمداد می کنند، تا جایی که نسل جدید نمی داند محرم کیست و نامحرم کیست؟

 

در سینما وتئاتر این مسئله بیشتر خودنمایی می کند ؛ بنابه ضرورت نقش آفرینی ها در نقش پدر ، همسر ، مادر و…. موجب نزدیکی بیش از پیش هنرپیشه را به هم از نظر روحی و روانی فراهم می کند و زمانی که مرزبندی های شرعی رعایت نشود به ناچار معضلات اخلاقی وناهنجاریهای اجتماعی دامنگیر این قشر از جامعه و رفته رفته در جامعه نیز سرایت خواهد کرد.

 

از لحاظ اعتقادی ،جامعه ما به دلیل حاکمیت دین وآموزه های آن،که مراعات مسئله محرم ونامحرم در روابط اجتماعی از فرامین مهم آن به شمار می رود؛مانع از آن می شود که هنر پیشه های ما نقش طبیعی زن وشوهر یا مادر و فرزندی را داشته باشند.

 

دختران و پسران جوان بنا به اقتضای سن و هیجانات دوران جوانی و جویایی نام ونشان در پی کسب شهرت و ره یافتن به مدارج بالا هستند بنابراین با الگو گرفتن از ستاره های سوپراستار سینما و تئاتر به این سمت هدایت شده و این هنرپیشه ها الگوی رفتاری خود قرار می دهند وبی آنکه در پی شناخت بیشتر رفتارها و شخصیت فردی وی باشند ناخودآگاه از هنرپیشه های محبوب خود الگو گرفته و خودرا در قد قامت آنان می بینند .

 

دراین میان دریغ از رعایت مرزهای محرم ونامحرم و پایبندی به مسائل شرعی و عرفی جامعه ایرانی واسلامی و در پی چنین رفتارهایی آنچه که این روزها به آسانی حراج می شود حرمت وشان انسانی افراد و از بین رفتن حرمت خانواده بعنوان بزرگترین و مهمترین نهاد اجتماعی و تاثیرگذار برافراد است .

 

جای سئوال است که چرا در جامعه اسلامی چون ایران هنوز نتوانسته ایم مفهوم محرم و نامحرم و مرزبندی های این چنینی را در میان فرزندانمان جابیاندازیم و چرا نتوانستیم از درون خانواده فرزندان را واکسینه کنیم و مرزبندیهارا آموزش دهیم .

 

اگر خانواده بعنوان مقدس ترین نهاد نتواند تاثیرات مثبت وسازنده ای بر شخصیت فرزندان بگذارد دیگر نمی توان انتظار داشت مدرسه و دانشگاه و جامعه تاثیرسازنده ای برشخصیت شکل گرفته فرزندان بگذارد.

 

بیاییم مفاهیم ارزشمند و ماندگار اسلامی و ارزشی را از دوران کودکی به فرزندان مان اموزش دهیم وآنهارا برای یک عمر زندگی در جامعه ای بی رحم و سنگدل واکسینه نماییم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است