منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۰
شناسه خبر: 219769
گروه :خبر
images5646546546

تدبیر مسولان و امید مردم از اهداف وبرنامه های دولت وقانون گزاران در ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی ومنطقه آزاد قشم به نظر می رسد استفاده بهینه از ظرفیت ها، رفاه وآبادانی منطقه وبه تبع انتفاع کشور از قبل آن بوده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از قشم آزاد؛ شاید اگر شرایط مدیریتی غیر برنامه محور ومتکی بر آزمون وخطا معمول در کشور را مرور کنیم وضعیت قشم پس از۲۵ سال فعالیت سازمان منطقه آزاد اندکی قابل هضم باشد، اما قشم جدا از این ها معطل قوانین موازی و غیر مصرح مانده است قوانینی که سال هاست بسیاری از برنامه های عمرانی رفاهی شهرستان را تحت الشعاع خود قرار داده و داد مردم را در آورده است .

 

در این میان بیشترین درگیری و تصادم منافع مردم از اختلاف سازمان منطقه آزاد شورا وشهرداری ها بنیاد مسکن ، جهاد کشاورزی ومنابع طبیعی رخ داده است .

 

گرفتاری مردم در تبدیل اسناد ملکی قدیم ومناسبات سازمان منطقه آزاد وجهاد کشاورزی موضوعی است که پس از حضور در شورای اداری بخش شهاب شهرستان ودریافت نگرانی های مردم در خصوص اسناد قدیمی ، پیرامون آن پرس وجو کردم امام جمعه اهل سنت روستای طبل در جلسه شورای اداری بخش شهاب در حضور فرماندار با بیان این که اسناد ملکی مردم سند قطعی ومورد تایید نظام است خواستار همکاری در تبدیل به سند جدید شد .

 

فرماندار قشم با بیان این که دولت تدبیر وامید معتقد است اعتماد ومشارکت مردم بهترین راه برای حراست از منافع دولت است، اظهار داشت : گفت وگو با مردم ومعتمدین آن ها برای حفظ حقوق دولت در کنار حقوق اشخاص نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت .

 

عزت کمال زاده تصریح کرد : اسناد مورد اشاره مردم قابل قبول ومورد تایید دستگاه قضایی است و با انکار وتضییع حق مردم حقوق دولت تامین نخواهد شد .

 

عزیز بهرامی ، رییس اداره ثبت اسناد واملاک شهرستان به پیرامون اسناد مورد اشاره پرداخت و گفت:۷۵۰۰ فقره سند در دفتر خانه رسمی شماره ۶ رفسنجان با حدود اربعه ومساحت تقریبی از سوی اداره کل تعاون وامور روستاهای ساحلی به متعاملین واگذار شد .

 

وی اذعان داشت : عدم اشاره به حدود ومساحت دقیق اراضی در اسناد مشکل ساز شده با این حال از نظر ما این اسناد صحیح ومورد تایید است وافراد برای تعویض سند به اداره مراجعه می کنند و پس از استعلام از جهاد کشاورزی نسبت به صدور سند جدید اقدام می کنیم .

 

بهرامی اختلاف سازمان منطقه آزاد وجهاد کشاورزی در حق پاسخگویی به استعلام اداره متبوع خود را از دیگر مشکلات مرتبط با موضوع برشمرد .

 

یکی از ساکنان جزیره قشم گفت : در این رفت وامد ها متوجه شدم که ایرادات منطقه آزاد بیشتر در دو مورد جانمایی وعدم تعیین حدود ومساحت و امکان تداخل تعدادی از اسناد با اراضی ملی ودولتی خلاصه می شود.

 

احمد قویدل اظهار داشت :اشکال اول زمانی قابل طرح است که سازمان اصل اسناد را قبول داشته باشد تا در مورد حدود اربعه ومساحت آن گفت وگو شود واشکال دوم هم طبق ماده دو قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و.. اراضی ملی ودولتی عمومی منابع طبیعی وموات مستثنی هستند وشفاف گفته شده دیگر نگران چه هستند اما اگر مدعی تخلف اداره ثبت هستند بیایند مستندات خود را ارائه دهند ومردم را از سرگردانی وبدبینی نسبت به قاطبه دولت نجات دهند .

 

محسن دلاوری ، رییس دادگستری شهرستان قشم با اشاره به این موضوع اظهار داشت : نشستی با حضور مدیران کل استان وادارات مرتبط در شهرستان وسازمان منطقه آزاد برگزار شد وپس از بحث وتبادل نظر مهلت یک ماهه برای رفع اختلافات وتعیین نماینده دولت در این حوزه تعیین کردیم .

 

رییس دادگستری شهرستان قشم با بیان اینکه این مشکل در شهرستان وحتی استان هم حل شدنی نیست ، تصریح کرد : دولت به صراحت نماینده خود را در این خصوص مشخص کند .

 

وی در پاسخ به این سوال که نگرانی مردم این است که سازمان منطقه آزاد اگر به عنوان نماینده دولت دراین خصوص معرفی شود سرنوشت اسناد مردم با توجه به نظر منفی سازمان درباره تایید اسناد چه خواهد شد، تصریح کرد : مستثنیات اشخاص محترم است ودولت تنها حق تفویض اختیارات خود را دارد ومالکیت مردم را نمی تواند واگذار کند و تعیین حق مردم ودر عین حال جلو گیری از سواستفاده زمین خواران حرفه ای مورد اهتمام جدی دستگاه قضایی است وحقوق دولت واشخاص هر دو مهم ومحترم است.

 

دلاوری با بیان اینکه دولت نیازمند زمین مردم نیست ، اظهار داشت : ضمن این که دستگاه قضایی حافظ وحامی اسناد مردم است وبا رعایت قوانین، تعیین حدود، حفظ کاربری ولحاظ نظر کارشناسی اسناد جدید صادر خواهد شد که در صورت عدم دست یابی به نتیجه در مهلت یک ماهه ،بیش از این توقف اسنادارادامه نخواهیم داد .

 

درپایان لازم میدانم از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم بخاطر پیگیری قرار مصاحبه ها با مسول مرتبط در سازمان قدردانی کنم ، هرچند به علت مشغله کاری موفق به دریافت نظرات این مسئول نشدیم !

 

 

انتهای پیام/م

 

 single
اخبار مرتبط :
لینک کوتاه:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند