منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۱
شناسه خبر: 206870
گروه :خبر
13940322000164_PhotoA

اخبار آموزش عالی در هفته گذشته حول محور انتخاب رشته آزمون سراسری در دانشگاه‌های دولتی و آزاد بود که این روزها تعداد بسیاری از داوطلبان ورود به دانشگاه و خانواده‌های این داوطلبان را درگیر کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اعلام نتایج آزمون سراسری سال 94 و به دنبال آن آغاز انتخاب رشته داوطلبان برای ورود به دانشگاه‌ها این روزها علاوه بر داوطلبان کنکور، خانواده‌های آنان را هم درگیر کرده است به طوریکه خانواده‌ها برای انتخاب یک مرکز مناسب مشاوره در انتخاب رشته ساعت‌ها زمان صرف می‌کنند، حال آنکه مسئولان سازمان سنجش بارها تاکید کرده‌اند که بهترین مشاور خود داوطلب است که باید با مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اصلاحات آن به انتخاب 150 کدرشته محل مورد علاقه خود بپردازد.

در هفته گذشته انتخاب رشته آزمون سراسری برای داوطلبان مجاز انتخاب رشته آغاز شد و مهم‌ترین ضوابط و نکات مورد توجه در انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1394 شامل مهم‌ترین ضوابط و نکات مورد توجه در انتخاب رشته، آشنایی با نمره کل سازی، سهمیه بندی، بومی‌پذیری، شیوه‌های پذیرش دانشجو و آشنایی با محتوای کارنامه نتایج علمی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org قرار گرفت.

انتخاب رشته تا فردا شنبه دهم مردادماه ادامه دارد.

* آغاز انتخاب رشته بدون آزمون

همچنین ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات ‌آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی که پذیرش آنها صرفا براساس سوابق تحصیلی است از دوشنبه پنجم مرداد ماه آغاز شد و شنبه دهم مرداد ماه پایان می‌یابد.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کدرشته‌محل‌های مربوط از شنبه سوم مرداد ماه سال 94 بر روی سایت سازمان سنجش قرار داده می‌شود و داوطلبان می‌توانند براساس ضوابط یا شرایط مندرج در اطلاعیه برای پذیرش براساس سوابق تحصیلی اقدام کند.

برای ثبت‌نام داوطلبان باید 150 هزار ریال به صورت اینترنتی پرداخت و فرم انتخاب رشته (انتخاب 150 کدرشته محل) را به روش اینترنتی تکمیل کند.

 اگر داوطلبی  متقاضی ثبت‌نام در دو یا سه گروه آزمایشی باشد به ازای هر گروه آزمایشی باید مبلغ 150 هزار ریال از طریق اینترنت پرداخت کرده و اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی را دریافت کند)، البته داوطلبانی که در آزمون سراسری ثبت‌نام کردند و در جلسه آزمون غایب بودند یا مجاز به انتخاب رشته نشدند نیازی به ثبت‌نام مجدد دراین مرحله ندارند و می‌توانند انتخاب رشته کنند مگر اینکه متقاضی انتخاب رشته در گروه یا گروه‌های آزمایشی علاوه بر گروه ثبت‌نامی خود باشند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد نیز از فردا آغاز می‌شود.

* کمره‌ای رئیس پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران شد

محمود کمره‌ای رئیس پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران در حکمی از سوی نیلی احمدآبادی به عنوان سرپرست دانشکده علوم و فنون منصوب شد.

* تعیین تکلیف آزمون استخدامی دانشگاه فرهنگیان

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: هماهنگی‌های لازم برای واگذاری آزمون استخدامی فرهنگیان به سازمان سنجش صورت گرفته است و تنها چند ابهام در مورد اجرای این آزمون باقی مانده که در این رابطه نیز هماهنگی صورت می‌گیرد.

وی افزود: سازمان سنجش اطلاعیه مربوط به برگزاری این آزمون را هفته آینده در سایت سازمان منتشر می‌کند.

* جنجال جدید وزارت علوم؛ لغو همکاری 300 عضو هیأت علمی دانشگاه پیام‌ نور

300 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه پیام‌ نور که یا قرارداد پیمانی دارند یا مدت‌هاست فرآیند جذب آنها در حال انجام است، به بهانه نداشتن فراخوان جذب توسط وزارت علوم لغو همکاری می‌شوند در حالی که پذیرش آنها قبل از مکانیسم فرآیند جذب بوده است.

اخیرا شنیده شده حدود 300 نفر از اعضای هیات علمی در دانشگاه پیام نور که یا قرارداد پیمانی دارند یا مدت‌هاست فرایند جذب آن‌ها در حال انجام است در دستور کار حذف و لغو همکاری قرار گرفتند.

گفته می‌شود مسئولان وزارت علوم نداشتن فراخوان جذب را بهانه قرار داده‌اند و این در حالی است که پرونده جذب این دسته از اعضای هیات علمی قبل از مکانیسم فرایند جذب بوده که در دولت جدید متوقف شده است.

محمدعلی سرلک سرپرست دانشگاه پیام نور در نشست خبری در رابطه با لغو همکاری این دانشگاه با حضور 300 عضو هیأت علمی گفت: از برخی اعضای هیأت علمی قراردادی هستندو تعریف قراردادی نیز مشخص است.یعنی یک قرارداد یکساله امضا می‌شود و ادامه همکاری برای سال بعد بر مبنای معیارهای علمی و پژوهشی است.

وی افزود: ما تا پایان بهمن ماه با اعضای هیأت علمی قرارداد داریم و این افراد برای تبدیل به وضعیت استخدامی پایدار باید بر اساس قوانین وزارت علوم پرونده خود را در زمینه صلاحیت عمومی و علمی تکمیل کنند.

سرلک اظهار داشت: با کسی از ناحیه دانشگاه پیام نور لغو قرارداد نداشتیم و به دنبال ساماندهی نیروهای علمی دانشگاه هستیم، با توجه به اینکه حدود 2400 نفر مربی و دستیار علمی داریم پرونده‌ها باید در وزارت علوم تأیید صلاحیت علمی و عمومی شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است