منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۵
شناسه خبر: 201946
گروه :خبر
IMG-20150305-WA0006

امام جمعه شهرستان سیریک با بیان اینکه گرایش به پوشش وعفاف یک گرایش فطری در میان زنان و مردان است افزود: نگاه سنتی به نقش زنان در جامعه باید اصلاح شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، حجه الاسلام والمسلمین علیرضا صفایی حائری در همایش عفاف و حجاب شهرستان سیریک افزود: گرایش به پوشش وعفاف یک گرایش فطری در میان زنان و مردان است اما میزان و شکل آن رابطه مستقیمی با اخلاق و فرهنگ جوامع داشته و دارد و در سرزمین‌های مختلف انسان‌هایی که به ارزش‌های اخلاقی اعتقاد بیشتری داشته‌اند از پوشش کامل‌تر و متین‌تری استفاده کرده‌ و هر قدر سطح ارزش‌های اخلاقی در آن جوامع پایین آمده پوشش مردان و زنان نیز در سطح پایین‌تری قرار گرفته است.

 

امام جمعه شهرستان سیریک گفت: زن جلوه‌ای از جمال، محبت، خلاقیت و ربوبیت الهی و رکن اساسی در تعلیم و تربیت جامعه می باشد و اگر زنان به این منزلت ارزشمند کرامت انسانیشان واقف شوند و در پاسداری از آن بکوشند فرایند تربیتی و شخصیتی آنان و همه اجتماع از گزند بسیاری از ناملایمات اجتماعی و اخلاقی و رفتاری سالم و بخوبی پیش خواهد رفت.

 
وی با بیان اینکه آیات و روایات به ترفیع مقام بانوان اشاره و تاکید داشته اظهار داشت: بی انصافی مردم در مورد رعایت حقوق بانوان و زنان در جامعه از سوی افراد سنتی و متجدد نگاه جامعه به بانوان و زنان باید اصلاح شود.
حجه الاسلام المسلمین صفایی حائری با انتقاد از وضعیت زنان بد حجاب در جامعه و بسیاری از کشورهای مسلمان عربی و عدم رعایت حقوق و حرمت زن و کرامت انسانی بیان کرد: تجربه ملت‌های گذشته نشان‌ می دهند که هرگاه زنان بلندای مقام و رسالت اصلی خود را درک نموده و در رشد شخصیت خود اهتمام ورزیده‌ منزلت و محبوبیت آنان حفظ و اجتماع در سلامت زیسته و ناهنجاری‌ها در جامعه بسیار کمتر بوده است.
امام جمعه شهرستان سیریک خاطرنشان کرد:خانم ها و آقایان نقش ها و جایگاههای متفاوت و مخصوص به خود دارند و نباید در حریم یگدیگر مداخله کنند اگر به صورت واقعی به سیرت و سنت واقعی پیامبر عمل کنیم یقینا جایگاه فعلی بانوان در جامعه باید خیلی بهتر از این ها باشد.
این مسئول یادآور شد: نقش کلیدی خانم ها در مسائل و اتفاقات جامعه و وقوع انقلاب و حضور آنها در محافل و مجالس و عرصه های عمومی در ارتقاء و پیشرفت بخش های مختلف جامعه نقشی بی بدیل و تاثیرگذار دانست.
حجه الاسلام والمسلمین صفایی با انتقاد از نگاه جامعه سنتی به بانوان و برخورد غیر منصفانه با زنان در خانواده ها و جامعه و اشاره به شخصیت و جایگاه خانم ها براساس ارزش ها و آرمان های دینی و اسلامی اذعان داشت : فراموش نکردن این اصل که مرد و زن در زندگی مشترک شریک می باشند و با تشریک مساعی با همدیگر باید در زندگی پیشرفت داشته باشند.

 
انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است