منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۳۳
شناسه خبر: 233782
گروه :خبر
images

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان افزود:ما باید نسبت به صحیفه سجادیه نگاهی فراتر از مذهب داشته باشیم ، امامان و سایر ائمه هدی(علیهم السلام) تنها به شیعه تعلق ندارند بلکه آن بزرگوران برای هدایت بشریت به امامت رسیدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، دکتر علیرضا درویش نژاد ؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، در مراسم افتتاحیه پنجمین کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) که با «سوگواره شعر سجاده خورشید» همراه بودگفت:برای بهره برداری از این منشور آسمانی در حوزه عمل، نیازمند تفسیر کاربردی آن هستیم و صحیفه سجادیه یکی از مبانی است که فلسفه خلقت را کاربردی می کند و تفسیر عملی قرآن است.

 

 

وی افزود : در نگاه بلند امام سجاد(علیه السلام) هم مبنای اجرایی و عملیاتی زندگی دنیوی و هم اخروی وجود دارد و این کتاب در حوزه های فردی، اجتماعی، توحیدی، اخلاقی، سیاسی، اقتصادی، اصول و ارزش های انسانی و تربیتی و … راهگشای بشریت است.

 

 

دکتر درویش نژاد اظهار کرد: ما باید نسبت به صحیفه سجادیه نگاهی فراتر از مذهب داشته باشیم ، امامان و سایر ائمه هدی(علیهم السلام) تنها به شیعه تعلق ندارند بلکه آن بزرگوران برای هدایت بشریت به امامت رسیدند و تنها راه نجات امروز بشر پناه آوردن به اندیشه والای اهل بیت(علیهم السلام) است.

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:امام حسین(علیه السلام) در عاشورا نمود عینی یک جریان بلند معرفتی است که در عمل انسانیت را ترجمه کرد که عاشورا ترجمان بلند بشریت است و ادامه این روند را می توان در صحیفه سجادیه مشاهده کنیم.

 

 

درویش نژاد تصریح کرد: کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) با همین نگاه و در راستای بسط و گسترش فرهنگ و معارف حقه اهل بیت(علیهم السلام) پایه ریزی شد و امسال برای پنجمین سال متوالی شاهد آغاز این رخداد مهم مذهبی، علمی و فکری در گستره بین المللی هستیم.

 

 

وی با اشاره بعد علمی و تخصصی کنگره پنجم گفت: دریافت بیش از 190 مقاله از استان های مختلف کشور و همچنین کشورهای اسلامی و برنامه ریزی جهت برگزاری سه کمیسیون تخصصی با حضور پدیدآورندگان مقالات برتر و اساتید و علمای برجسته از شاخص ترین برنامه های این بعد علمی بوده است.

 

 

درویش نژاد افزود : نگاه مثبت مراجع تقلید و اظهار نظر مستقیم آنان پیرامون کنگره بر غنای این رخداد بین المللی افزوده است.

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه گزارش عملکرد چهار دوره گذشته کنگره بین المللی امام سجاد(علیه السلام) به دفتر مقام معظم رهبری(حفظه الله) ارسال شده است که نگاه بلند معظم له در راستای پربار نمودن کنگره برای متولیان آن جایگاه ویژه ای خواهد داشت.

 

 

درویش نژاد خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل(ره) بر پایه مبانی فکری اهل بیت(علیهم السلام) شکل گرفت و امروز نیز با رهبری حکیمانهرهبر انقلاب همان راه را ادامه می دهد و برای حفظ و پاسداری از دستاوردهای انقلاب نیازمند اصول و مبانی اهل بیت هستیم.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند