منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۵
شناسه خبر: 229169
گروه :خبر
13940629000471_PhotoA

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد درونی و تکنولوژی را در برجام دنبال کردیم و به دنبال رشد دانش هسته‌ای و لغو تحریم‌ها در موضوع هسته‌ای هستیم و نگاه بنده به برجام خوشبینانه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی لاریجانی دقایقی پیش در جلسه شورای اداری گیلان در محل استانداری این استان با تأکید بر بهره‌وری درست از امکانات اظهار کرد: کشورهایی که از مدیریت درست برخوردار هستند از منابع به نحو مطلوب استفاده کردند و کشورهایی که حاشیه دارند نمی‌توانند از منابع به خوبی استفاده کنند.

وی افزود: سند چشم‌اندازی در کشور داریم که به تأیید مقام معظم رهبری رسیده و سیاست‌های کلی ابلاغ شده و نیازمند کارهای اجرایی برای رسیدن به جایگاه خود است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع هسته‌ای ایران تصریح کرد: در مسئله هسته‌ای 12 سال شیطنت و زورگویی کردند و امروز با تدبیر مقام معظم رهبری و با تدبیری که انجام دادند این موضوع به سرانجام رسید و در مجلس تصویب شد و شورای نگهبان نیز آن را تایید کرده است.

وی ادامه داد: اقتصاد درونی و تکنولوژی را در برجام دنبال کردیم و به دنبال رشد دانش هسته‌ای و لغو تحریم‌ها در موضوع هسته‌ای هستیم و نگاه بنده به برجام خوشبینانه است.

لاریجانی با بیان اینکه نظام تصمیم داهیانه درباره برجام گرفته است، افزود: با علم به اینکه کجا لازم است اقدام کرده و کجا «تلورانس» (نوعی نرمش و تغییر تاکتیک) داشته باشیم سند برجام را تصویب کردیم.

وی با تصریح بر اینکه نظام با چشم باز برجام را انتخاب کرد، گفت: این امر به معنای آن نیست که اگر دیگران شیطنت کردند چشم خود را ببندیم، مشکل کشور مدیریت اداری بوروکراتیک سخت و عدم استفاده صحیح از منابع است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرفتار کمی سو‌ءمدیریت در کشور شدیم، اظهار کرد: مهم‌ترین اولویت کشور باید اقتصاد پویا و پر تحرک باشد.

وی با اشاره به اینکه باید فهم مشترکی در کشور داشته باشیم و همه از این زمان استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: استفاده از فاینانس یکی از پیشنهادها برای اجرای پروژه راه‌آهن است و با اعتبارات کم سالانه اتمام این پروژه 100 سال طول می‌کشد.

لاریجانی با اشاره به اینکه ورود سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند در کشور آبادانی ایجاد کند، یادآور شد: گیلان با توجه به محدودیت اراضی و رشد جمعیت کشور با کشاورزی تنها نمی‌تواند مشکل معیشتی مردم منطقه را برطرف کند.

وی متذکر شد: 800 میلیارد تومان نقدینگی نزد مردم است و باید از سرمایه‌های بخش خصوصی استفاده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فضای کشور وارد عرصه جدید احیای خیزها و جهش‌ها می‌شود، گفت: استفاده از صنعت و گردشگری در ایجاد اشتغال گیلان مهم است و اگر می‌خواهیم در گیلان بیکاری نداشته باشیم تنها با کشاورزی تحقق پیدا نمی‌کند.

وی اضافه کرد: البته کشاورزی از موضوع‌های مهم است و تجهیز و یکپارچه‌سازی اراضی در برنامه ششم توسعه کشور باید مد نظر باشد.

لاریجانی با بیان اینکه 400 هزار میلیارد تومان پروژه کلنگ‌زنی شده در کشور داریم، یادآور شد: 22 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی کشور است و اینها با همدیگر همخوانی ندارد.

وی، شناخت مناسب از شرایط، گام برداشتن با امیدواری، برنامه‌محوری و بهره‌گیری همه‌جانبه از توان بخش‌خصوصی را چهار شرط مهم برای توسعه‌ و رونق اقتصادی گیلان عنوان کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت باید انگیزه‌ لازم را در واگذاری‌ها برای بخش‌خصوصی ایجاد کند، تأکید کرد: مجلس در قانون بودجه به دولت اجازه داده تا طرح‌های عمرانی خود را به بخش‌خصوصی واگذار کند.

وی، مهم‌ترین اولویت کنونی کشور را داشتن وضعیت اقتصادی پویا و پرتحرک برای رسیدن به اهداف سند چشم‌انداز دانست.

لاریجانی با بیان اینکه با لغو تحریم‌ها فضای جدیدی در بخش اقتصادی به وجود می‌آید، متذکر شد: با شرایط جدید و ورود سرمایه گذاری‌های خارجی طرح‌های عمرانی مانند راه‌آهن در زمان کوتاه‌تری به بهره‌برداری می‌رسد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی