منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۳
شناسه خبر: 185024
گروه :خبر
-247662

دروغ کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در خصوص هندوانه های ایرانی به اندازه ای عجیب بود که رسانه های آمریکایی آن را مضحک دانستند.

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در روزهای گذشته رسانه های عربی و برخی از فعالان سعودی شبکه های مجازی اقدام به انتشار تصاویر و اخباری کردند که در آن اعلام می شد که ایران برای مبارزه با اعراب اقدام به صادرات هندوانه های آغشته به مواد سمی کرده است!

 

این خبر به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شد و بسیاری از کاربران فضای مجازی به این موضوع با نگاه های مختلفی پرداختند و اظهار نظر کردند. با این وجود پس از چند روز از انتشار این خبر رسانه های غربی نیز به این سوژه عجیب که توسط کشورهای حاشیه خلیج فارس با ابتکار! مقامات بی تجریه سعودی ها اعلام شده، پرداختند.

 

نویسنده گزارش لس آنجلس تایمز نوشته است: هفته گذشته مقامات امارات متحده عربی و عربستان سعودی در ادعایی اعلام کردند که  بر روی هندوانه هایی که از ایران به امارات صادر شده، سوراخ های مرموزی مشاهده می شود که احتمال می رود این هندوانه ها آغشته به مواد سمی شده اند.

 

 

پس از بررسی آزمایشگاهی مشخص شد که هندوانه ها عاری از هرگونه مواد سمی و خطر ناک هستند و بزرگی قطر سوراخ ها به نظر شباهت بیشتری به جای دریل دارد تا سرنگ.

 

این در حالیست که مقامات ایرانی اعلام کردند که بدلیل نوع خاص بسته بندی این محصولات هندوانه ها مورد حمله آفت میوه جات قرار گرفته اند و هیچگونه دستکاری انسانی ای در این هندوانه ها رخ نداده است.

 

لوس آنجلس تایمز در ادامه به این موضوع اشاره می کند که در حال حاضر کشور های ترکیه، ترکمنستان، گرجستان و آلمان از هندوانه های ایرانی تغذیه می شوند و تا کنون هیچ گزارشی مبنی بر نامناسب بودن کیفیت آنها به ثبت نرسیده است.

 

 

نبیح بلوس، خبرنگار تایمز اینگونه می نویسد: به نظر می رسد اختلافات و جنگ لفظی بین دو کشور ایران و عربستان  از حالت کلیشه ای خود خارج شده و با جهت گیری مقامات عربستان  و کشور های حاشیه خلیج فارس، رقابتی از جنس هندوانه ما بین این دو کشور شکل گرفته است.

 

نظر مقامات ایرانی در خصوص هندوانه های ایرانی

 

حسین ایزدی – معاون قرنطینه و بهداشت گیاهی سازمان حفظ نباتات – اعلام کرد: اکنون هیچ گزارش رسمی مبنی بر علت برگشت خوردن هندوانه‌ به ایران اعلام نشده و به نظر می‌رسد این جنجال‌های رسانه‌ای به دلیل لجبازی سیاسی یا رقابت تجاری باشد.

 

وی افزود: با توجه به این وضعیت، نامه اعتراض‌آمیز رسمی به امارات در حال تهیه است تا به آن‌ها متذکر شویم که باید علت برگشت خوردن هندوانه‌های ایرانی را با ادله رسمی و علمی بیان کنند و با ارسال نامه‌ مشابهی به کنوانسیون بین‌المللی حفظ نباتات اعلام می‌کنیم که واکنش اماراتی‌ها و کشورهای عربی حاشیه‌ساز هیچ سنخیتی با قوانین و دستورالعمل‌های بین المللی ندارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی