منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۵
شناسه خبر: 185320
گروه :خبر
13940206000231_PhotoA

زمین‌لرزه‌ای به قدرت 7.3 ریشتر روز سه‌شنبه بار دیگر مناطقی از کشور بحران‌زده نپال را به لرزه درآورد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، زمین‌لرزه‌ای قدرتمند روز سه‌شنبه بار دیگر نپال را که اخیرا زلزله‌ای مرگبار را تجربه کرده، به لرزه درآورد.

مرکز زمین‌شناسی آمریکا قدرت زمین‌لرزه امروز را  7.3 درجه در مقیاس ریشتر اعلام کرده است. قدرت زمین‌لرزه در ابتدا 7 و سپس 7.1 ریشتر و بعد 7.4 اعلام شده بود.

به نوشته خبرگزاری رویترز، این زمین‌لرزه در عمق 19 کیلومتری و در منطقه «نامچه بازار» رخ داده است. نامچه بازار در بخش سولوکامبو در منطقه ساگارماتای واقع در شمال شرقی نپال قرار دارد و کوهنوردانی که به اورست صعود می‌کنند، از این منطقه می‌گذرند.

زمین‌لرزه‌ای که اوایل اردیبهشت شهر کاتماندو پایتخت نپال را به لرزه درآورده بود، به مرگ بیش از 6 هزار نفر و آوارگی ده‌ها هزار تن منجر شد.

مقامات نپالی تاکنون گزارش رسمی‌ای از خسارات یا تلفات احتمالی زمین‌لرزه امروز منتشر نکرده‌اند. با این حال، شاهدان از خسارات گسترده در پی زلزله خبر داده‌اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم نوشته است که دستکم 4 تن در زمین‌لرزه امروز کشته شده‌اند.

یکی از افراد حاضر در کاتماندو توئیت کرده است که ساختمان‌های زیادی تخریب شده و بسیاری زیر آوار گیر کرده‌اند. به گفته شاهدان، بسیاری از ساختمان‌هایی که در زمین‌لرزه قبلی دوام آورده و تخریب نشده بود، حالا فروریخته است. از همین رو احتمال کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مردم وجود دارد.

قدرت زمین‌لرزه امروز به حدی بوده است که حتی تا دهلی پایتخت هند نیز احساس شده است. زلزله امروز دو پس لرزه 6.3 و 5.6 ریشتری هم داشته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی