منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۰
شناسه خبر: 207048
گروه :خبر
13940309000266_PhotoA
 

حرمین شریفین باید توسط نمایندگان کشورهای اسلامی اداره شود

نوش‌آبادی: خواسته‌های ایران از عربستان در خصوص ازسرگیری عمره محقق نشده است

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اعزام زائران به عمره مفرده و حج تمتع گفت: بعد از اهانت دو مامور عربستانی به نوجوانان ایرانی شروطی تعیین شده است که از سوی عربستان هنوز این شروط محقق نشده است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسین نوش آبادی ظهر امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگاران به مسئله اکران فیلم رستاخیز اشاره کرد و گفت: فیلم رستاخیز مجوز داشته و مراحل قانونی را نیز رعایت کرده است البته برخی مسائل درباره برخی از سکانس‌های این فیلم وجود دارد که موجب شده است که اکران آن تا اطلاع ثانوی به تعویق بیفتد.

وی با اشاره به اینکه لغو یا تعلیقی صورت نگرفته و به دنبال این هستیم که مشکل را برطرف کنیم گفت: وزیر ارشاد نسبت به این موضوع حساس بود و دلیل توجه به نظر برخی از مراجع تقلید دستور تعلیق صادر شد تا اکران بعد از رفع اشکالات صورت گیرد.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه عنصر شرع و قانون در برنامه‌های وزارت ارشاد مورد توجه جدی قرار دارد گفت: نظرات مقام معظم رهبری در اولویت اول قرار دارد و البته نظرات مراجع تقلید را نیز در برنامه‌های خود لحاظ می‌کنیم.

وی بر ضرورت تقویت هرچه بیشتر ارتباط با علما و مراجع تقلید تاکید کرد و گفت: باید ارتباطات افزایش یافته و برنامه‌های ما به مراجع تقلید ارائه شود.

نوش‌آبادی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص اعزام زائران به عمره مفرده و حج تمتع اظهار کرد: بعد از اهانت دو مامور عربستانی به نوجوانان ایرانی شروطی تعیین شده است که از سوی عربستان هنوز این شروط محقق نشده است.

وی گفت: مجازات دو فرد هتاک به دو نوجوان ایرانی که به همه زائران و ملت ایران جسارت کردند محقق نشده و عذرخواهی رسمی دولت عربستان نیز در خصوص این اقدام به صورت کامل صورت نگرفته است.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تامین امنیت کافی برای تردد زائران مهیا نشده است اظهار کرد: امروز کشور عربستان درگیر تجاوز یمن بوده و به کشتار مردم بی‌گناه یمن می‌پردازد و به نوعی در این باتلاق گرفتار شده است؛ البته ما پای شروط خود هستیم و تاکید می‌کنیم که باید حرمین شریفین به دست جمعی از علما اسلامی اداره شود.

وی با اشاره به اینکه مقامات سعودی در حالی خود را خادم حرمین می‌دانند که لیاقت مدیریت بر چنین اماکن مقدسه‌ای را ندارند گفت: اماکن مقدسه باید توسط نمایندگان کشورهای اسلامی اداره شود.

نوش‌آبادی در ادامه سخنان خود در خصوص وضعیت زیرساخت‌های فرهنگی در استان قم اظهار کرد: در خصوص تامین نیازهای استان در بعد فرهنگ منابع ملی و استانی پیش بینی شده است و دیداری نیز امروز با استاندار جدید قم داشتیم که در خصوص مسائل فرهنگی قول‌های مساعدی داده شد.

وی با اشاره به اینکه استاندار جدید قم نگاهی جدی به مقوله فرهنگ و توسعه فعالیت‌های فرهنگی در این استان دارد گفت:‌ زیرساخت‌های فرهنگی در قم نیازمند توجه بیشتر است و در این خصوص باید اقدامات بیشتری صورت گیرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند