منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۰۹
شناسه خبر: 210597
گروه :خبر

یک پایگاه خبری به نقل از منابع امنیتی، مدعی ممنوع السفر شدن نوری مالکی معاون رئیس جمهور عراق شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، منابع امنیتی در فرودگاه بغداد پایتخت عراق فاش ساختند مقامات امنیتی این کشور پس از تصمیم حیدر العبادی نخست وزیر عراق به ممنوع السفر کردن تعدادی از مقامات در پی افزایش تظاهرات مردمی در درخواست برای مواخذه مفسدان، نوری مالکی معاون رئیس جمهور را از سفر به خارج منع کرده اند.

حیدر العبادی روز یکشنبه گذشته گفت دولتش اشتباهات نظام سیاسی را که در طول سال های گذشته روی هم انباشته شده است تحمل نخواهد کرد. وی در عین حال تاکید کرد مسئولیت اصلاح اوضاع بر عهده دولت است.

شورای وزیران عراق، بسته اصلاحات پیشنهادی عبادی را که ناظر بر لغو مناصب معاونان رئیس جمهور و نخست وزیر و همچنین دور نگه داشتن همه مناصب عالیه از سهم خواهی های حزبی و فرقه ای است، تصویب کرد. این طرح همچنین شامل کوچک سازی وزارتخانه ها و نهادها به منظور افزایش توانمندیها و کاهش هزینه های آنها و همچنین لغو امتیازات استثنایی مقامات، نهادها، سازمان های دولتی و مسئولان بازنشسته و بازگشایی پرونده های قبلی و کنونی فساد زیر نظر کمیته ای موسوم به کمیته «از کجا آورده ای؟» است.
این بسته اصلاحی یک روز پس از درخواست مرجعیت عالی شیعیان آیت الله العظمی سیستانی از عبادی نخست وزیر برای مبارزه با فساد با «مشت آهنین» و تعیین مسئولان براساس صلاحیت و شایستگی و نه بر اساس وابستگی های حزبی یا فرقه ای آنان و همچنین پس از اعتراضات گسترده مردمی در تعدادی از استان های این کشور ارائه شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند