منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۷
شناسه خبر: 242197
گروه :خبر
245

کارشناس مسئول نظارت بر امور حیات وحش افزود: استان هرمزگان با دارا بودن بیش از 2000 کیلومتر نوار ساحلی و زیستگاه های تالابی برای پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی بسیار مناسب است.

فهیمه گودرزی ، مسئول نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز گفت: مهاجرت یک کوچ فصلی طولانی منظم است که توسط بسیاری از گونه های پرندگان انجام می شود و جابجایی پرنده در پاسخ به تغییرات در زیستگاه،آب و هوا و غذای قابل دسترس صورت می گیرد.

 
کارشناس مسئول نظارت بر امور حیات وحش اظهار کرد: استان هرمزگان با دارا بودن بیش از 2000 کیلومتر نوار ساحلی و زیستگاه های تالابی برای پرندگان مهاجر آبزی و کنارآبزی بسیار مناسب است.

 

 
وی افزود: سرشماری نیمه زمستانه پرندگان مهاجر در سال گذشته توسط کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست هرمزگان صورت گرفته و مجموع 74 هزار434 قطعه از میان 100 گونه سرشماری شده است.

 

 
گودرزی تصریح کرد: با کاهش دما و شروع فصل سرد سال به تدریج پرندگان مهاجر خشکی زی ، آبزی و کنارآبزی پس از طی مسافتهای طولانی در زیستگاه های متنوع استان فرود می آیند .

 

 

 
وی افزود: زیستگاه های آبی متنوع که شامل سواحل شنی، پهنه های وسیع گلی، تالابهای بین جزر و مدی و جنگلهای مانگرو می باشند.

 

 

 
گودرزی گفت: فعالیتهای انسانی مانند از بین رفتن زیستگاه پرندگان ، آلودگی یا سوء استفاده های بی حد و مرز برای سکونت ، کشــــاورزی بیشترین خطرات را برای پرندگان مهاجر بهمراه دارد.

 

 

 
کارشناس نظارت بر امور حیات وحش با بیان اینکه 1800گونه از 10000 گونه کل پرندگان دنیا، مهاجرت در فواصل طولانی خواهند داشت، تصریح کرد:  بیشترین گونه های مهاجری که از ایران عبور می کنند در مسیرپروازی آسیای مرکزی است لذا  این ناحیه کوتاه ترین مسیر مهاجرت در دنیاست اماهرساله 307 گونه  در این خط پروازی سفر می کنند.

 

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند