منتشر شده در تاریخ: شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۵
شناسه خبر: 224049
گروه :خبر
photo_2015-09-26_08-48-43

ساکنان جزیره کیش در حرکتی خودجوش و مردمی بخشی از نوار ساحلی را پاکسازی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، عصر روز جمعه 3 مهر ماه تعداد کثیری از ساکنان کیش در یک برنامه مسنجم توانستند نوار ساحلی کیش از پلاژ بانوان تا پلاژ آقایان را پاکسازی کنند.

 

در این برنامه که بیش از یکصد نفر از کیشوندان حضور داشتند تعدادی کیسه زباله و دستکش میان شرکت کنندگان توزیع شد تا زباله ها در این کیسه ها قرار داده شود.

 

 

«میناحسینی» یکی از شرکت کنندگان در این مراسم با تحسین این حرکت مردمی گفت: در فراخوانی که توسط شبکه اجتماعی در یکی از گروه ها داده شده بود از این برنامه مطلع شدم و به همراه همسر و دخترم در این برنامه حضور پیدا کردم.

 

 

وی با اظهار امیدواری از اینکه اینگونه حرکت های مثبت توسط مردم آغاز شده و ادامه پیدا کند گفت: مدت ها بود که به این حرکت فکر می کردم اما نمی دانستم به تنهایی چگونه و از کجا باید شروع کنم اما امروز خوشحالم که این رویداد زیبا صورت گرفت و مردم به صورت خودجوش و هماهنگ در این برنامه حاضر شدند.

 

 

این حافظ محیط کیش ضمن درخواست از کیشوندان و گردشگران در حفظ محیط زیست و زیبایی ساحل دریا افزود: بیشترین زباله ای که از خطرناکترین موارد برای ماهی ها و پرندگان است و به وفور در کنار ساحل دیده می شد فیلترهای سیگار است که خانم ها و آقایان پس از استعمال سیگار فیلتر آن را که سنگینی زیادی هم ندارد به جای اینکه نگاه داشته و در سطل زباله بیاندازند در کنار ساحل رها می کنند و پرندگان با خوردن آن ها نابود می شوند.

 

 

وی اضافه کرد: زیبایی های خدادادی طبیعت متعلق به همه مردم است و هر کس باید به سهم خود در حفظ و نگهداری آن تلاش کند و تفاوتی میان مسافران و کیشوندان در این مسئله وجود ندارد.

 

در این جمع دوستانه که به صورت خانوادگی اکثر حاضران شرکت کرده بودند می شد کودکان و نوجوانانی را مشاهده کرد که در کنار پدران و مادران به پاکسازی ساحل مشغول بودند.

 

 

«محبوبه قهرمانی» از دیگر شرکت کنندگان این حرکت مردمی گفت: 2-3 هفته ای می شود که عضو این گروه اجتماعی شده ام که با محوریت محیط زیست فعالیت می کند و در یک گفتگو و هماهنگی دوستان تصمیم به پاکسازی ساحل گرفتند که با استقبال تمامی اعضاء روبرو شد و تصمیم بر این شد که اولین جمعه مهر ماه(سوم مهر) این حرکت نمادین از پلاژ بانوان تا پلاژ اقایان انجام شود.

 

 

وی ادامه داد: در دو گروه حرکت آغاز شد و هر دو گروه در اسکله بزرگ تفریحی به یکدیگر متصل شدند و در پایان مراسم از شرکت کنندگان با اهدا یک دستگاه دوچرخه، 10 دستگاه لوازم خانگی تقدیر شد.

 

 

قهرمانی افزود: این هدایا توسط شرکت هایی که در این گروه هاعضو بودند جهت تقدیر و تشویق به ادامه حرکت های مردمی و محیط زیست صورت گرفت.

 

 

در پایان مراسم از شرکت کنندگان و حاضران در مراسم با ساندویج و آبمیوه که توسط یکی از حامیان عضو صورت گرفته بود پذیرایی شد.

 

امضاء بنر گروه حافظان محیط زیست از سوی شرکت کنندگان از دیگر بخش های این مراسم بود.

 

 

 

در حاشیه این مراسم «بهبود بهی زادی» مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در گفتگو با  خبرنگاران گفت: این حرکت مردمی و خودجوش قابل تقدیر است زیرا ضمن اینکه مردم با سختی کار آشنا شده و سعی در پاکیزه نگاه داشتن محیط می کنند می توانند به عنوان یک کمک و حامی برای بخش های دولتی و مسئولان باشند.

 

 

وی افزود: ما نیز با تمام امکانات حامی مردم و نیروهای داطلب هستیم و هر نوع کمک و همیاری نیاز داشته باشند از آنان دریغ نخواهیم کرد.

 

 

بهی زادی همچنین با اشاره به اینکه سواحل غرب و جنوب جزیره کیش نیز نیاز به پاکسازی دارد گفت: برخی از نقاط جزیره وجود دارد که گردشگران در آن تردد نمی کنند اما کیشوندان به دلایل مختلف در این مکان ها حضور می یابند و با آن سرو کار دارند به همین دلیل باید برای آسایش کیشوندان این نقاط نیز مانند دیگر بخش های جزیره کیش امنیت و سلامت لازم را داشته باشند.

 

 

وی ادامه داد: امیدوارم با کمک این گروه های مردمی بتوانیم بخش های دیگر مانند پشت پارک دلفین ها را هم که نیاز به رسیدگی دارد پاکسازی کنیم.

 

 

وی از تلاش برای گسترش سایت بازیافت زباله خبرداد و تاکید کرد: سایت بازیافت زباله کیش در حال فعالیت است و به تمامی کیشوندان قول می دهم که تا9 ماه دیگر به هیچ عنوان زباله ای در کیش دفن نشود.

 

 

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش با تاکید براین که در شهرهای سرزمین اصلی دویست سال طول می کشد که محل دفن زباله قابل استفاده شود گفت: برای خاک جزیره کیش این رخداد ششصد سال طول می کشد در حالیکه خطر آتش سوزی های مهلک به دلیل تولید گاز از دفن زباله ها نیز یک تهدید جدی به شمار می آید.

 

 

وی با دعوت از مردم به خصوص کیشوندانی که سابقه طولانی سکونت در جزیره را دارند در بازدید از سایت های بازیافت زباله و تصفیه خانه کیش توضیح داد: دوستان در یک بازدید به سادگی تفاوت های محسوسی را مشاهده خواهند کرد. ما تلاش کرده ایم تصفیه فاضلاب و رفع بوی بد از جزیره توسط این تصفیه خانه صورت بگیرد وتمامی امکانات لازم در نظر گرفته شده است.

 

 

بهی زادی در مقابل تقدیر برخی از حاضران از برنامه های شهری انجام شده در کیش گفت: آنچه تا امروز انجام شده خدمتی بود که باید برای مردم انجام می شد و همچنان در خدمت مردم هستیم تا مشکلات به زودی مرتفع شود.

 

 

وی به کاروانسرای در حال ساخت در باغ راه ایرانی و دروازه تهران این باغ راه اشاره و اظهار کرد: در این بخش از باغ راه کاروانسرای ایجاد خواهد شد که گلابگیری، کافه کتاب و کافه هنرمند در آن در نظر گرفته شده است که به زودی آماده بهره برداری خواهد شد.

 

 

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در پایان گفت: از مردم می خواهیم به ما کمک کنند و در کنار ما حضور داشته باشند. وجود چنین حرکت های مردمی و خودجوش می تواند برای مسئولان دلگرمی ایجاد کرده و آنان را در خدمت رسانی مصمم تر کند.

 

 

پاکسازی ساحل کیش در بخش های مختلف نوار ساحلی در گذشته نیز توسط بخش ورزش های همگانی موسسه ورزش و تفریحات سالم جزیره کیش انجام می شد اما پاکسازی نمادین که در سوم مهرماه توسط یک گروه اجتماعی به نام حافظان محیط ریست صورت گرفت حرکتی خودجوش و مردمی بود که در ساماندهی آن هیچ بخش و ارگان دولتی حضور نداشته و تنها تنی چند از همراهان گروه که در شرکت سرمایه گذاری وتوسعه کیش مشغول کار و فعالیت هستند به عنوا ن حامیان این حرکت مردمی از سوی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش برخی از نیازهای گروه همانند تهیه کیسه های زباله، دستکش و آب آشامیدنی گروه را تامین کردند.

 

 

بی تردید حضور مسئولان در این تلاش مردمی و حمایت از گروه های اجتماعی فعال درعرصه های مختلف سازندگی می تواند نوید یک همکاری و همدلی در سالی که به نام همدلی و همراهی دولت و مردم نامگذاری شده است بسیار موثر باشد.

 

 

با فعالیت این گروه که در یکی از شبکه های اجتماعی در حال فعالیت است می توان به این نتیجه رسید که شبکه های اجتماعی می توانند در برداشتی صحیح و کاربردی به ابزارهای اجتماعی سودمند تبدیل شوند.

 

 

کارایی هر ابزار انسانی تنها با اندیشه های صحیح می تواند سازنده و کاربردی بوده و با هدایت و مدیریتی مناسب نوید بخش آینده ای خوب و درخشان برای نسل های امروز و فردا باشد.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی