منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۸
شناسه خبر: 320945
گروه :خبر
13950218000344_PhotoA

ارتش سوریه و مقاومت لبنان، ضمن آزادی شهرک‌ «بزینه» و پاک‌سازی نیمی از «زبدین» در حال آزادسازی کامل «دیرالعصافیر» در نوار جنوبی غوطه شرقی دمشق هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نوار جنوبی غوطه شرقی دمشق، یکی از مهم‌ترین نقاط آلوده در ریف دمشق، پس از چند ماه درگیری و عملیات، در آستانه آزادی کامل قرار گرفته است و تا ظهر امروز، چندین منطقه آن آزاد و چند منطقه دیگر آن در آستانه آزادسازی کامل است.

«جیش الفسطاط»، «فیلق الرحمن» و «جیش الاسلام» از جمله گروه‌های مسلحی هستند که در غوطه شرقی در حال نبرد با ارتش سوریه یا فرار هستند.

بزینه کامل آزاد شد

ارتش سوریه و رزمندگان مقاومت لبنان، پس از درگیری‌های طولانی، امروز موفق به عقب‌راندن گروه‌های مسلح از شهرک «بزینه» در غوطه شرقی دمشق شدند.

یک منبع میدانی در گفت‌وگو با «بین‌الملل فارس» از آزادسازی شهرک بزینه خبر داد و گفت: با وجود عقب نشینی تروریست‌ها، مواضع ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در این شهرک به طور کامل تثبیت نشده است.

عملیات آزادسازی شهرک بزینه از روز گذشته و از مناطق «حوش الخطیب و نوله» آغاز شد و در ادامه با پاکسازی مزارع شرق این شهرک، نیروهای سوری به ورودی آن رسیدند و سرانجام با پشتیبانی جنگنده‌های روس، وارد شهرک بزینه شدند.

در این عملیات، جنگنده های روسی به طور دقیق مواضع و تونل‌های زیر زمینی عناصر تروریستی منهدم کردند. اختلاف میان گروه‌های تروریستی مستقر در غوطه شرقی باعث شد، نیروهای سوری از این فرصت استفاده کنند.

با پاکسازی شهرک بزینه، مسیر امداد رسانی تروریست‌ها از جنوب غوطه شرقی به مناطق شمالی قطع شد.

دیرالعصافیر، یک قدم تا آزادی کامل

از سویی دیگر نیروهای سوری با در هم شکستن خطوط دفاعی تروریست‌ها وارد شهرک دیرالعصافیر شدند و تاالان (لحظه تنظیم خبر) نیمی از این شهرک را آزاد کردند.

بیش از نیمی از زبدین آزاد شد

ارتش سوریه در عملیاتی غافلگیرانه بیش از 60 درصد شهرک زبدین آزاد کرد و وارد شهرک «حرستا القنطره» شدند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: تروریست‌های مستقر در شهرک «دیرالعصافیر» به مناطق شمالی غوطه شرقی دمشق متواری شدند.

وی همچنین تأکید کرد، دهها تن از تروریست‌های جبهه النصره هنگام فرار از شهرک دیرالعصافیر با کمین نیروهای سوری و مقاومت از پای درآمدند.

اندازه بزرگتر نقشه در اینجا  

مخالفان: نوار جنوبی غوطه شرقی دمشق سقوط کرد

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» وابسته به مخالفان، امروز 19 می گزارش داد که «پس از چندین ماه، نیروهای رژیم، بر نوار جنوبی غوطه شرقی مسلط شدند…».

طبق اذعان مخالفان، نیروهای حزب الله و ارتش سوریه با پشتیبانی هوایی، موفق شدند کنترل خود بر نوار جنوبی غوطه شرقی شامل «دیر العصافیر»، «زبدین»، «نوله»، «بزینه»، «حرستا القنطره»، «حوش الحمصی»، «حوش الدویر»، «بالا»، «الرکابیه» و «البیاض» را تحکیم کنند.

دیدبان سوریه می‌گوید که ارتش سوریه از اختلاف و درگیری شدید میان گروه‌های مسلح، جیش السلام با فیلق الرحمن و جیش الفسفاط که طی دوماه اخیر بیش از 500 کشته بر جای گذاشته، استفاده کند و نوار جنوبی غوطه شرقی را تحت کنترل در بیاورد.

پاکسازی دیرالعصافیر و زبدین کامل شد*

منابع میدانی گفتند که دو منطقه «دیرالعصافیر» و «زبدین» نیز کامل پاکسازی شدند.

نوار جنوبی جنوب شرق دمشق از 2012 در کنترل گروههای مسلح بود و این اتفاق، ضربه‌ای جدی بر گروههای مسلح در ریف شرقی دمشق محسوب می‌شود.


اندازه بزرگتر نقشه در اینجا  

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان