منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۴
شناسه خبر: 258747
گروه :خبر
images

امام جمعه حاجی آباد در نماز جمعه این هفته گفت: نهم دی ماه روز جشن تکلیف سیاسی و بلوغ نسل انقلاب است و روزی است که نسل سومی ها علم انقلاب را از نسل اول و دومی ها تحویل گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،به نقل از پیارم حجت الاسلام روح الله مختاری پیش از ظهر امروز در خطبه های عبادی-سیاسی جمعه این هفته با بیان اینکه یکی از دستورات خداوند به مکاتب الهی دستور به وحدت و پرهیز از اختلاف و تفرقه است افزود: وحدت رمز حل مشکلات در بین ملت‌هاست همان‌گونه که خداوند در قرآن کریم می‌فرماید«وعتصموا بحبل الله جمیعا” ولاتفرقوا» و حب الله خط رسالت و ولایت رسول‌الله است.

وی در ادامه سخنانش اظهار داشت:وحدت بی دین،انسان‌ها را به سقوط و تباهی سوق می کند و تاریخ نشان داده است هر جامعه‌ای که وحدت و یکپارچگی داشته باشد از مشکلات گذر و از تمام مسائل و سختی‌ها سربلند بیرون آمده است.

امام جمعه حاجی آباد به دوران غیبت حضرت ولی‌عصر(عج)اشاره و گفت:در این دوران خداوند نسخه ای را برای ملت پیچیده است و آن جمع شدن جامعه اسلامی حول محور ولایت فقیه است.

وی به زمینه سازی دوران ظهور حضرت اشاره کرد و افزود:باید جامعه مهیا شود تا ظهور اتفاق بیفتد و بحمدالله این ملت زیر علم ولایت فقیه امتحانات بزرگی را با موفقیت به پایان رسانده است.

امام جمعه حاجی آباد حرکت کردن وحدت امت اسلامی حول محور ولایت فقیه را یک ضرورت خواند و افزود:امروز ولایت فقیه یک نعمت بزرگی است وآن چیزی که سبب الفت،اخوت و برادری و گذر از مشکلات و کرامت انسانی و بیدار شدن در بین ملت‌ها شده است همین وحدت است.

وی ضمن توصیه به مردم و مسئولین و دعوت به وحدت افزود:مردم و مسئولین ازتفرقه واختلاف افکنی پرهیز کنند، امروز فریضه امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه ای واجب است که باید انجام شود و کسانی که قصد تفرقه افکنی رادارند باید از این کار نهی کرد.

حجت الاسلام مختاری همچنین تصریح کرد:این انقلاب با وحدت بر ولایت فقیه پیروز شد و امروز می توان مسیر پر خطر و پر دشمنی ها را با وحدت و محور قرار دادن ولایت فقیه گذر کرد.

وی با اشاره به اتمام ثبت نام دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری خطاب به نمایندگان اظهار داشت:امروز نظام اسلامی با پیشرفتهایی که در حوزه های مختلف کرده مورد هجوم دشمنان است نبایستی برخی افراد با گفتار،حرکات و رفتارهای ناصحیح آب به آسیاب دشمن بریزند.

این مسئول اعضای شورای نگهبان را سنگربانان و بزرگان انقلاب خواند و افزود:کاندیدای مجلس و خبرگان رهبری باید تسلیم قانون و به رأی شورای نگهبان احترام قائل شوند و شورای نگهبان نیز با صلابت و با اقتدار کامل بایستد و سد محکمی در مقابل نا اهلان باشد.

وی با اشاره به برخی افراد بی بصیر و جاهل که دست طمع به این انتخابات دارند افزود:اصحاب رسانه، مسئولین و هر کسی که تریبونی را در اختیار دارد و دلسوز این نظام و انقلاب است باید کمک کند که این انتخابات از این مسیر پر خطرعبور کند.

وی با اشاره به فرارسیدن نهم دی ماه افزود:نهم دی ماه روز جشن تکلیف سیاسی و بلوغ نسل انقلاب است و روزی است که نسل سومی ها علم انقلاب را از نسل اول و دومی ها تحویل گرفتند.

امام جمعه حاجی آباد فتنه 88 را یک امتحان بزرگ برای ملت بزرگ ایران خواند و افزود: در این انتخابات همچون طلحه ها و زبیرها که دنبال مطامع دنیوی بودند  مسئولانی بی بصیرتی بودند که قصد ضربه به پیکره نظام و انقلاب را داشتند و مسیر و شاخص را گم کردند اما با هدایت های رهبر فرزانه انقلاب این کار محقق نشد.

امام جمعه حاجی آباد در ادامه با بیان اینکه امروز عظمت ولایت و رهبری را باید خارج از ایران اسلامی شنید افزود:گاهی اوقات برخی جاهل به گونه ای جایگاه ولایت و رهبری را تضعیف می کنند که از لحن اسرائیل و آمریکا برتر است و این افراد همچون آمریکا و استکبار جهانی هستند که به دنبال کودک کشی و مردم‌کشی است ولی شعار دفاع از حقوق بشر،دموکراسی و مردم‌سالاری سر می‌دهند.

وی در پایان با بیان اینکه امروز علمدار وحدت در جهان اسلام مقام معظم رهبری است خطاب به برخی از عهدشکنان افزود: اگر بخواهید جایگاه ولایت‌فقیه را تضعیف کنید ملت بصیر ایران اسلامی همان‌گونه که نهم دی‌ماه از ولایت، رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی حمایت کردند نسبت شما ابراز انزجار و تنفر خواهند کرد و جواب دندان‌شکنی را به شما خواهند داد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور