منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
شناسه خبر: 230243
گروه :خبر
پوستر محرم

کارشناس ارشد حقوق با بیان اینکه عاشورا یک حادثه نیست، اظهار کرد: فرهنگ محرم و عاشورا فرهنگ حسینی و فرهنگ نجات بخش انسان سرگشته در وادی تاریک و ظلمتکده عصر جاهلیت مدرن و دور گشته از اخلاق انسانی و معنوی است .

سیده فاطمه حسینی ، کارشناس ارشد حقوق در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز در خصوص فرهنگ محرم و عاشورا گفت:  حسین بن علی (ع) کشته ی عبرت ها و بهای بصیرت های تاریخ ساز است .

 

 

این کارشناس ارشد حقوق  در ادامه افزود: فرهنگ امام حسین (ع) ادامه دهنده فرهنگ محمدی و علوی و فاطمی است به شرط آنکه او را به طور دقیق بازشناخت و به خوبی از آن حراست نمود تا از آفات و خطرات تهدید کننده در امان باشد .

 

 

حسینی تصریح کرد:  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) در این خصوص می فرمایند : عزیزان من ! مومنین به حسین بن علی (ع) امروز حسین بن علی (ع) می تواند دنیا را نجات بدهد ، به شرط آنکه چهره او را با تحریف مغشوش نکنند و نگذارند مفاهیم و کارهای تحریف آمیز و غلط ، چشم ها و دل ها را از چهره ی مبارک و منور سید الشهدا منصرف کند و با تحریف بایستی مقابله کنید.

 

 

حسینی با بیان اینکه عاشورا نه یک حادثه که یک فرهنگ است ، اظهار کرد: عاشورا فرهنگی برخاسته از متن اسلام ناب که نقش حیاتی را در استحکام ریشه ها  ایفا می کند و عاشورا هیچ گاه در محدوده ی زمان و جغرافیای خاصی محصور نمی شود .

 

 

وی همچنین افزود: یکی از میوه های شیرین قیام کربلا ، ظهور انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) این شاگرد شایسته و برجسته ی مکتب سید الشهداء (ع) می باشد و حضرت امام (ره) در این رابطه می فرمایند : انقلاب اسلامی ایران ، پرتوی از عاشورا و انقلاب عظیم الهی آن است.

 

 

این کارشناس ارشد حقوق گفت:  محرم و عاشورا بهترین الگو و سرمشق  است و مکتب سید الشهدا عامل اصلی حفظ اسلام تاکنون است و تداوم و استمرار حیات اسلام در گرو زنده نگه داشتن یاد و خاطره محرم و عاشورا است.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی