منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷
شناسه خبر: 270718
گروه :خبر
image369760

پس از مشخص شدن نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس از سوی هیأت‌های نظارت، جریان اصلاحات پروژه جدیدی را برای تخریب شورای نگهبان، آغاز کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ با اتمام بررسی هیات‌های نظارت و برخی اخبار از تعداد افراد تائید و ردصلاحیت شده تا این مرحله در رسانه‌ها منتشر شد.

برخی جریان‌های سیاسی پس از مشخص شدن آمار غیر رسمی از وضعیت رد صلاحیت افراد مورد حمایت خود، تلاش کردند تا بهره‌برداری از اعلام نظر هیات‌های نظارت درباره چهره‌های منسوب به خود، شورای نگهبان را مورد هجمه قرار دهند.

اصلاح‌طلبان پیش از برگزاری انتخابات به چهره‌های نزدیک به خود در تهران و سایر استان‌های کشور تاکید کرده بودند که همگی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کنند؛ چهره‌هایی که در میان آنها افرادی با سابقه محکومیت، دخالت در فتنه نیز وجود داشت.

این اقدام که برخی تحلیلگران سیاسی آنرا «ثبت نام فله ای» نامگذاری کردند، با هدف فشار بر شورای نگهبان در صورت ردصلاحیت بخش عمده‌ای از این افراد، صورت گرفت.

البته هیات‌های اجرایی که در مرحله اول مسئولیت بررسی صلاحیت‌های داوطلبان را با استعلام از مراجع چهارگانه بر عهده داشتند، بیش از 10 هزار نفر یعنی 90 درصد داوطلبان که برخی دارای سوابقی نظیر قاچاق مواد مخدر نیز در کارنامه شان وجود داشت، تایید کردند.

این اقدام هیات‌های اجرایی که از آن به عنوان تائید صلاحیت‌های فله یاد شد، مورد انتقاد برخی صاحب نظران قرار گرفت و حتی عده‌ای آنرا اقدامی برای فشار به شورای نگهبان عنوان کردند.

در این میان طی 2 روز گذشته و با مشخص شدن آمار غیررسمی بررسی صلاحیت‌ها و رد صلاحیت شدن برخی چهره‌های منسوب به جریان اصلاحات این جریان برنامه ریزی گسترده‌ای را برای زیر سوال بردن عملکرد هیات‌های نظارت و شورای نگهبان آغاز کرده است.

بر اساس اخبار رسیده اصلاح طلبان پس از مشخص شدن ردصلاحیت چهره‌های منسوب به خود، «نهضت شکایت» از هیات‌های نظارت و شورای نگهبان را کلید زده‌اند.

برخی لیدرهای مطرح اصلاح طلب در تماس‌هایی با نمایندگان خود در استان‌های مختلف از آنها خواسته‌اند که همگی منسوبان جریان اصلاحات در استان‌ها با مراجعه به هیات‌های نظارت، از عملکرد هیات‌های نظارت شکایت کنند.

به نقل از فارس ، بر مبنای این طرح که برای فشار بر شورای نگهبان طراحی شده است، اصلاح طلبان بر روی لزوم «ارائه مستندات به صورت علنی» و اعلام دلایل رد صلاحیت نیروهای خود تاکید خواهند کرد.

تاکنون تعدادی از چهره‌های منسوب به جریان اصلاحات بر اساس همین طرح، شکایت خود را به هیات‌های نظارت ارائه داده‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است