منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۶
شناسه خبر: 323527
گروه :خبر
IMG_5960

امام جمعه رودان لازمه وحدت و انسجام یک کشور را تکیه گاه خوب دانست و گفت: احزاب، گروهها و نمایندگان مجلس باید بدانند تکیه گاه مطمئن نظام، ولایت فقیه و رهبری است، و الزامات رهبری، ترجیح مصالح و منافع ملی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام سیدمهدی تازاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) درباره تقوا، اظهار کرد: برشما باد بر طاعت از امامان، و نگاه کنید امام چه می گوید، همان را شما بگویید و خلاف حرف امام حرف نزنید و آنچه به شما توصیه شده در برنامه زندگیتان پیاده کنید، نه آن برنامه ای که آمریکا و اسرائیل برای شما می نویسند، بلکه باید مطابق ائمه اطهار عمل کنید.

تاج زاد با اشاره به سفارشات مکرر مقام معظم رهبری نسبت به وحدت و یکپارچگی، افزود: عامل اصلی موفقیت و پیشرفت، وحدت و انسجام است، و ایجاد دوقطبی و دودستگی بین شما از اهداف دشمن و استکبار است.

امام جمعه رودان ادامه داد: اولین الزامات و مولفه های وحدت، اشتراک در زیر ساخت ها و مبانی وحدت است، و اگر اختلافی بین احزاب و گروهها است، اختلاف در عقیده و روش نیست، بلکه اختلاف سطحی و سلیقه ای است که بین احزاب وجود دارد، و همه باید آرمان های امام و رهبری و نظام را قبول داشته باشند.

وی لازمه وحدت و انسجام یک کشور را تکیه گاه خوب دانست و اضافه کرد: احزاب، گروهها و نمایندگان مجلس باید بدانند تکیه گاه مطمئن نظام، ولایت فقیه و رهبری است، و الزامات رهبری، ترجیح مصالح و منافع ملی است.

حجت الاسلام سید مهدی تاج زاد با بیان اینکه نماینده مجلس نماینده کل ایران است، تأکید کرد: نماینده مجلس باید مصالح ملی را مدنظر بگیرد، باید نماینده انقلابی و ضد انقلاب، این مرز را مشخص کنند و اگر مرز مشخص شد، وحدت بوجود می آید.

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه بعضی افراد در حرفهایشان تغییر گفتمانی و رویکردی بوجود می آید، گفت: متأسفانه افرادی هستند که از گفتمان انقلاب دور شدند، بعضی ها سیاست زده شدند و بعضی ها وام دار یک حزب شدند، که این عامل خود نوعی تفرقه است.

وی اظهار کرد: عمومی سازی اختلافات باعث تفرقه می شود، بعضی از سایتها، روزنامه ها و افراد، نباید اختلافات را عمومی کنند چرا که باعث یأس و ناامیدی می شود، و امام خمینی(ره) در این باره می فرمایند هر چیزی که بوی اختلاف بدهد از شیطان است، متأسفانه تعدای از افراد که میز و منصبی بدست آوردند می گویند این سمت مخصوص حزب خودش است، و اگر چنین باشد بی عدالتی است.

تاج زاد با بیان اینکه ما باید گفتمان انقلاب را زنده کنیم، افزود: امام راحل اواخر عمرشان فرمودند: من نگران متعهد بودن اغلب افرادی که می شناسم نیستم، بلکه نگرانی من از سستی است که بعضی افراد در پیاده کردن اسلام و گفتمان انقلاب اسلامی سستی کنند.

وی تصریح کرد: جایگاه ولایت فقیه، جایگاه جواب دادن نیست، جایگاه ولایت فقیه، محل وفاق و وحدت است، جایگاه امام زمان(عج) است.

خطیب نماز جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دهه آخر ماه شعبان و آماده شدن مساجد برای ماه رمضان، گفت: دهه آخر شعبان دهه ی نظافت و تمیزی مساجد است و هیئت امنای مساجد باید مساجد را غبارروبی و تمیز کنند و برای ماه مهمانی خداوند متعال آماده شوند، چراکه مساجد باید تمیزتر از خانه هایمان باشد.

وی همچنین با اشاره به 14 خرداد سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، افزود: نقش امام خمینی(ره) نقش رسول الله بود، نقش امیرالمومنان بود، نقش ائمه اطهار بود، هم در رجال نهضت نقش داشت، هم در پیروزی انقلاب، هم در نهاد سازی جمهوری اسلامی و هم در تدام انقلاب نقش داشت و ما همه مدیون امام خمینی(ره) هستیم.

امام جمعه رودان در پایان خاطرنشان کرد: امسال باید جمعیت بیشتری از سال قبل در مراسم سالگرد ارتحال امام(ره) شرکت کنند و با آرمان های امام بیعت، و با خلف صالحش، مقام معظم رهبری تجدید پیمان کنند.

انتهای پیام/ش

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است