منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷
شناسه خبر: 310191
گروه :خبر
13950206000264_PhotoA

یک نماینده پارلمان لبنان، حزب‌الله را در موضع دفاعی توصیف اما تأکید کرد که اگر اسرائیل تجاوزی به کشورش بکند، تاوان آن بی‌سابقه خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شماری از نمایندگان حزب‌الله در سخنانی که روز یکشنبه مطرح کردند، خطر رژیم صهیونیستی را فزاینده توصیف کردند و به سران لبنان هشدار دادند.

«علی فیاض» نماینده پارلمان لبنان، تهدیدهای رژیم اسرائیل به آغاز جنگی جدید علیه لبنان و ویران کردن این کشور را نشانه بی‌منطقی برخی سیاستمداران لبنانی دانست که این خطر اسرائیل را جدی نمی‌گیرند.

تاوان حمله اسرائیل سنگین خواهد بود

 فیاض که در مجلس بزرگداشتی در شهرک «الخیام» سخن می‌گفت، اعلام کرد که «مقاومت در لبنان در حالت دفاعی است اما با هیچ تجاوزی مسامحه نمی‌کند بلکه از حق خود در پاسخ به هر تجاوزی استفاده خواهد کرد».

عضو فراکسیون «وفاداری به مقاومت» پارلمان لبنان به رژیم صهیونیستی هشدار داد و گفت: اسرائیل خیلی خوب می‌داند که تاوان تجاوزش به لبنان، سنگین و بی‌سابقه خواهد بود. لحظه‌ای که تصمیم تجاوز به لبنان را بگیرد، آن لحظه دیوانه‌کننده است و خواهد فهمید که چه غلط تاریخی مرتکب شده است.

خطر اسرائیل از طریق سیاست اعراب در حال تشدید است

حسین الموسوی، رئیس فراکسیون نمایندگان بعلبک هرمل در پارلمان لبنان نیز در این مراسم، خطر اسرائیل را فزاینده توصیف کرد.

الموسوی گفت: خطر اسرائیل از طریق شیوه و سیاستی که برخی کشورهای عربی در پیش گرفته‌اند، رو به افزایش است.

نمی‌توانند نور مقاومت را خاموش کنند

شیخ «محمد یزبک» رئیس هیأت شرعی حزب‌الله نیز در همین ارتباط اعلام کرد که نخست‌وزیر اسرائیل نمی‌تواند نور مقاومت را خاموش کند.

او با اشاره به تلاش‌های همزمان صهیونیست‌ها و کشورهای عربی و گروه‌های تکفیری گفت:‌نه بنیامین نتانیاهو [نخست‌وزیر اسرائیل] نه گروه‌های تکفیری نه تهدیدهای کشورهای خلیج [فارس] هیچ یک نخواهد توانست که نور مقاومت را خاموش کند».

مقاومت، سپر لبنان است

شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان نیز «ثبات در لبنان» را به مصلحت همه لبنان و حزب‌الله دانست و از حزب، به نام عامل اصلی در تحقق ثبات در لبنان نام برد.

معاون دبیر کل حزب‌الله مقاومت را سپر لبنان دانست و به سخن یکی از فرماندان نظامی رژیم اسرائیل در یکی از کنفرانس‌های سران اطلاعاتی این رژیم اشاره کرد که از حزب‌الله به نام «سپر»‌لبنان یاد کرده بود و گفت: اگر به دستاورد حزب‌الله از سال 1980 نگاه کنیم، در می‌یابیم که حزب‌الله سپر دفاعی لبنان در مقابل اسرائیل و تروریسم تکفیری بوده و اگر حزب‌الله نبود، امروز چنین نتیجه بزرگی [حفظ لبنان مقابل تروریسم و اسرائیل] وجود نداشت.

شیخ قاسم با اشاره به اقدام عربستان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در درج نام حزب‌الله در لیست تروریستی، گفت که «توصیف حزب‌الله به تروریستی، توصیفی اسرائیلی است» بنابراین هرکس از چنین امری حمایت می‌کند، طرحش صهیونیستی است و امروز عربستان در دیدارهای پیدا و پنهان، طرح اسرائیل را تکمیل می‌کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است