منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴
شناسه خبر: 265497
گروه :خبر
13940629000129_PhotoA

مجلس نمایندگان آمریکا قرار است روز پنجشنبه طرحی را بررسی کند که خواستار کاهش اختیارات رئیس‌جمهور این کشور برای رفع تحریم‌ها علیه ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، قانونگذاران در مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه طرحی را بررسی می‌کنند که اختیارات باراک اوباما، رئیس‌جمهوری این کشور برای رفع تحریم‌ها علیه ایران را محدود می‌کند.

طرح موسوم به «شفافیت مالی تروریسم ایران» روز یک اکتبر در مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده و در همین روز به کمیته‌های مرتبط، یعنی کمیته‌های روابط خارجی و خدمات مالی مجلس نمایندگان ارجاع شده است.

«اد رویس»، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان می‌گوید طرح قانونی یاد شده قرار است روز پنجشنبه یک گام دیگر به رأی‌گیری برای تصویب یا عدم تصویب نزدیک شود. قانونگذاران این کمیته روز پنجشنبه، جلسه‌ای برای بررسی این طرح تشکیل خواهند داد.

 «شفافیت مالی تروریسم ایران»، اختیارات رئیس‌جمهوری آمریکا برای خارج کردن نام موسسات مالی خارجی، از جمله موسسات مالی ایران از فهرست تحریم‌های دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا را محدود می‌کند.

مطابق این طرح، رئیس‌جمهور آمریکا در صورت قصد برای رفع تحریم‌ها علیه هر موسسه مالی تحت تحریم بایستی به کنگره گواهی بدهد که آن موسسه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدماتی ارائه نکرده است. رئیس‌جمهور آمریکا علاوه بر این بایستی بتواند گواهی بدهد که موسسه‌ای که از شمول تحریم خارج می‌شود، آگاهانه وارد «مبادلات مالی غیرقانونی یا فریبکارانه» نخواهد شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است