منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۷
شناسه خبر: 325961
گروه :خبر
13950314000506_PhotoA

چند عضو مجلس نمایندگان آمریکا با امضای پیش‌نویس قطعنامه‌ای از اتحادیه اروپا خواسته‌اند که همه ارکان حزب‌الله لبنان را بخاطر مبارزه با تروریست‌ها در سوریه و داشتن زرادخانه موشکی تهدیدکننده اسرائیل، تروریستی بداند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، 10 عضو مجلس نمایندگان آمریکا با امضای پیش‌نویس یک قطعنامه، تروریستی شناخته شدن گروه مقاومت اسلامی لبنان از سوی اتحادیه اروپا را خواستار شدند.

بر اساس اعلام دفتر اطلاع‌رسانی کنگره، «تئودور دوچ» نماینده دموکرات فلوریدا در مجلس نمایندگان، این پیش‌نویس را تهیه کرده و در آن تکمیل مصوبه سال 2013 اتحادیه اروپا و تروریستی دانسته شدن همه ارکان حزب‌الله را خواستار شده؛ هم‌اکنون اتحادیه اروپا بازوی نظامی حزب‌الله را تروریستی می‌داند.

در این پیش‌نویس که فعلاً برای بررسی به کمیته امور خارجی مجلس ارجاع شده، آموزش دیدن نیروهای حزب‌الله در سوریه، همکاری با ارتش سوریه در مبارزه با تروریست‌ها، گرفتن کمک از ایران و داشتن زرادخانه 150 هزار موشکی به عنوان جرائم حزب‌الله و مبنای منطقی تروریستی شناخته شدن همه ارکان این گروه مقاومتی، برای مسئولان اتحادیه اروپا توضیح داده شده است.

در بخش پایانی این قطعنامه، نمایندگان آمریکایی از اتحادیه اروپا خواسته‌اند که علاوه بر تروریست دانستن نیروهای حزب‌الله، همکاری‌های اطلاعاتی میان اروپا و آمریکا با هدف مبارزه با نفوذ حزب‌الله را تقویت کنند.

نمایندگان آمریکایی همچنین در بندی مبهم از اتحادیه اروپا خواسته‌اند که برای همه «اعضای حزب‌الله و حامیان فعال» این گروه، دستور جلب صادر کند.

این 10 عضو مجلس نمایندگان آمریکا، اتحادیه اروپا را به رویارویی مالی با حزب‌الله هم تشویق کرده و از آنها خواسته‌اند که تمامی متعلقات حزب‌الله از جمله خیریه‌های مربوط به این گروه را مصادره کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان