منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۲
شناسه خبر: 221691
گروه :خبر
13940629000389_PhotoA

اسنادی به تازگی منتشر شده است که نشان می‌دهد، نماینده موقت عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل به عنوان رئیس یکی از پنل‌های مهم حقوق بشر سازمان ملل منصوب شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، اسنادی منتشر شده که نشان می‌دهد، «فیصل تراد» نماینده موقت عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل سعودی بعنوان رئیس یکی از پنل‌های کلیدی شورای حقوق بشر سازمان ملل منصوب شده است که این پنل، مقامات ارشدی را منصوب می‌کند تا استانداردهای بین‌المللی حقوق بشر را شکل دهند و درباره نقض حقوق بشر در سراسر جهان گزارش ارائه دهند.

انتصاب این فرد سعودی بعنوان رئیس یکی از پنل‌های مرتبط با حقوق بشر در حالی است که خود کشور عربستان در زمینه نقض حقوق بشر سوء‌پیشینه دارد.

طبق اسناد شورای حقوق بشر سازمان ملل که در اختیار دیده‌بان سازمان ملل قرار گرفته است، عربستان سعودی برای ریاست گروه پنج عضوی سفرا که موسوم به «گروه رایزنی» است، منصوب شده است و هم‌اکنون قدرت این را به دست آورده تا نمایندگانی را از سراسر جهان را برای بیش از 77 جایگاه منصوب کند تا به مسائل حقوق بشری جهان رسیدگی کنند.

گزارش سازمان ملل به تاریخ 17 سپتامبر گزارش می‌کند که فیصل تراد، نماینده عربستان در شورای حقوق بشر سازمان ملل بعنوان رئیس این پنل برای انجام انتصاباتی که باید در سی‌امین جلسه این شورا صورت گیرد برگزیده شده است.

سی امین جلسه پنل شورای حقوق بشر سازمان ملل از روز دوشنبه آغاز شده و به مدت دو هفته ادامه دارد. سفیر عربستان برای اولین بار در آستانه جلسه ماه ژوئن 2015 این شورا برگزیده شد و دیپلمات‌های ژنو همچنان خواسته‌اند در اینباره سکوت اختیار کنند و انتصاب وی تا همین حالا مخفی نگه داشته شده بود.

این در حالی است که آمریکا و اتحادیه اروپا زمانیکه عربستان در سال 2013 در شورای حقوق بشر سازمان ملل عضو شد، سکوت اختیار کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد