منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۰
شناسه خبر: 269580
گروه :خبر
13940818000609_PhotoA

دولت سکولار تونس نماینده وقت دیکتاتور سابق این کشور در اراضی اشغالی فلسطین را به عنوان وزیر خارجه خود انتخاب کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پس از جنجالی که مسئله عادی‌سازی روابط تجاری با رژیم صهیونیستی در اوایل 2015 به پا کرد این مسئله بار دیگر در تونس تکرار شد.

«خمیس الجهیناوی» که در سال 1996 نماینده رژیم مخلوع «بن علی» در اراضی اشغالی بود به عنوان وزیر خارجه تونس برگزیده شد. بسیاری از مردم تونس این مسئله را خیانتی به اصول انقلاب و ثبات تصمیم ملی می‌دانند.

«زهیر المغزاوی» دبیر کل حزب «الشعب» تونس تأکید کرد که حفاظت از تصمیم ملی یکی از اصول مهم انقلاب 17 دسامبر در تونس است.

به گفته وی، یکی دیگر از اصول انقلاب تونس این است که مردم این کشور بار دیگر فریاد «ملت خواستار آزادی فلسطین هستند» را برآورند.

به گزارش العالم، تونس روابطی با رژیم صهیونیستی ندارد ولی دو طرف سال 1996 دفاتر حافظ منافع خود را باز کردند ولی در واکنش به سرکوب انتفاضه مردم فلسطین در سال 2000 این دفتر بسته شد.

« نزار عمامو» یکی از اعضای حزب « الجبهه الشعبیه» تونس تأکید کرد که باید مسئله عادی سازی روابط یک جرم تلقی شود ولی در هنگام نگارش قانون اساسی و با وجود پافشاری جمعیت‌ها و احزاب سیاسی از جمله الجبهه الشعبیه توجه کافی به این موضوع نمی‌شود «ولی ما قصد داریم چنین طرحی را بار دیگر ارائه دهیم».

به نظر برخی از کارشناسان، ظاهرا مطرح کردن مسئله عادی‌سازی آن هم در زمانی که تونس شاهد مشکلات اقتصادی و اجتماعی است تنها تلاشی برای منحرف کردن اذهان عمومی از مسائل اصلی مردم تونس پس از گذشت 5 سال از انقلاب در این کشور است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی