منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۹:۴۱
شناسه خبر: 225412
گروه :خبر
81757798-70159849

نمایش ” کی گفت آری، کی گفت نه ” به نویسندگی و کارگردانی مهران محمود زاده از شهرستان جاسک در بیست و هفتمین جشنواره تئاتر هرمزگان به روی صحنه رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، کارگردان نمایش ” کی گفت آری ، کی گفت نه ”  در گفتگو با خبرنگارفرهنگ کده گفت : نمایش ” کی گفت آری ، کی گفت نه ” حاصل کلاس ها و دوره های آموزشی تئاتر در بندر جاسک می باشد که منتهی به تولید یک اثر نمایشی شد.

 

وی در خصوص وضعیت هنر تئاتر در شهرستان جاسک افزود: آخرین سابقه تئاتر در شهرستان جاسک و حضور در جشنواره استانی به سال 77 و 78 بر می گردد و از آن موقع دیگر نمایش خاصی در جاسک تولید نشد.

 

مهران محمود زاده اظهار کرد : نمایش ” کی گفت آری ، کی گفت نه ” مردم هرمزگان و منطقه جاسک به خصوص شرق این بندر ، در گذشته پایبندی به آداب و باورهای خود شهره بودند که امروزه بسیاری از آن آداب در گذرزمان از یاد رفته اند هرچند از جایگاه اجتماعی با ارزشی برخوردار بوده اند و پاره ای دیگر نیز بر اساس باورهای غلط و خرافات شکل گرفته اند که امروزه جز در نقاط دور از دسترس اعتباری ندارند.

 

وی به این آداب و رسوم اشاره کرد  وتصریح کرد : ” جن طلاق یا زن طلاق ” ، ” میار ” ، ” قول و عهد ” ، ” قسم و چال ” ، ” رشکی “، از جمله این آیین ها ، مناسک و باورها می باشد که سعی شده است در این نمایش به معایب و محاسن پرداخته شود.

 

کارگردان مطرح نمایش هرمزگان اضافه کرد : در این نمایش ، اصغر سعیدی، بنفشه نمایشی، فاطمه شیهی زاده ، سکینه یدک ، یاسر حیدری نژاد، احسان ایمانی ، لطیف ساری ، علی بلوچ، محمد امین خادمی و عارفه فکری نقش آفرینی می کنند .

 

وی در پایان از حمایت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان جاسک ، فرماندار و … تقدیر و تشکر ویژه کردند.

 

نمایش ” کی گفت آری ، کی گفت نه ” در دو سانس ساعت 30/9 و 30/11 در سومین روز از جشنواره به روی صحنه رفت که با استقبال و تشویق مخاطبان روبرو شد.

 

انتهای پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است