منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
شناسه خبر: 199747
گروه :خبر
3

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک از افتتاح نمایشگاه کتب قرآنی هم زمان با ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، امام جمعه شهرستان بستک در هنگام بازدید از این نمایشگاه به خبرنگار جهانگیریه گفت : با توجه به رویکرد جوانان به سمت و سوی فضای مجازی ، ارتقاء فرهنگ کتابخوانی و افزایش میل به مطالعه نیازمند اهتمام جدی نهادهای متولی و افزایش فرهنگ عمومی جامعه است و بر متولیان فرهنگی است که همت خود را در جهت دسترسی علاقه مندان به خواست های مطلوبشان به کار بندند چرا که کتاب تأثیر و ماندگاری بیشتری در ذهن افراد دارد.
وی افزود: از آنجایی که شهرستان بستک از جمله شهرستان های فرهنگی استان می باشد باید به مقوله ی کتاب و میراث گران بهای آن توجه کنیم چرا که کتاب، مهم ترین موضوعی است که با مراجعه به آن می توانیم از آن در جهت شکل گیری افکار جامعه استفاده کنیم.
امام جمعه شهرستان بستک اظهار داشت: باید فرهنگ سازی بیشتری در زمینه جا افتادن کتاب در زندگی مردم داشته باشیم زیرا بسیاری از مشکلات و مصائب اجتماعی با کتاب حل خواهد شد و از نابهنجاری ها جلوگیری خواهد کرد.
وی در پایان، بر راه اندازی کتابخانه های روباز در نقاط مختلف شهرستان تأکید کردتا از این طریق تفکر و فرهنگ مطالعه در جامعه رشد بیشتر کند.
کاظم قاسم زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بستک گفت: با توجه به قرار داشتن در ماه رمضان، ماه کتاب الهی ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک با همکاری اداره کتابخانه های عمومی اقدام به برگزاری نمایشگاه با بیش از ۶ هزار جلد کتاب در ۱۰۰۰ عنوان نموده است که این نمایشگاه بیشتر به عرضه کتاب در مقوله موضوعات دینی و قرآنی می باشد.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه کتاب ، اشاعه ی فرهنگ کتابخوانی ، جذب مخاطب و ترغیب آن ها به مطالعه و همچنین جذب تازه های کتاب و مربوط به سال های اخیر می باشد تا علاقه مندان بتوانند به سهولت به نیازمندی و کتاب های مد نظرشان دسترسی پیدا کنند.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور